Betlehemi ​mese 46 csillagozás

Takács Viktória: Betlehemi mese

Egy kora decemberi napon az óvodából hazatérő Bencét izgatott sokadalom várja otthon: iskolás testvére, Hanna, és az osztálytársai épp betlehemi játékot próbálnak! Legnagyobb örömére a kisfiú is részt vehet az izgalmas eseményben: papírbetlehemet készíthet, sőt csatlakozhat a betlehemezőkhöz. A kedves történet megismerteti a gyerekeket az egyik legszebb karácsonyváró népszokásunkkal, a betlehemezéssel, valamint az adventi időszak főbb tradícióival.

A hazai szokások, jeles napok, különleges hagyományok megismertetése a gyerekekkel igen fontos feladat – Takács Viktória gyönyörűen illusztrált története e vállalás jegyében született meg.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Hagyományaink · Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2020

Ottilia P>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

Nagy örömöt okozott nekem ez a könyv, többek között nosztalgiával töltött el, ugyanis gyermek- és ifjúkoromban, egy zempléni kis faluban, én is találkoztam a betlehemezéssel, és akkoriban nagy izgalommal töltött el. A kántálásnak is nagy hagyománya volt nálunk, ennek a szokásnak még tiniként is hódoltunk, és nagy örömmel jártuk körbe baráti társaságunk családjait, és énekeltük a gyönyörű karácsonyi dalokat ablakuk alatt.

Szép kivitelezésű könyv, meleg színekkel megrajzolt, kedves figurákkal. Maga a történet, mert szerintem nem mese, melegséget, szeretetet és örömöt sugároz. Családi környezet, betlehemezésre készülő gyerek társaság, a kistestvér és a szülők egymásra odafigyelő, szeretetteljes légköre, örömteli készülődés jellemzi. A betlehemezés első állomása, a szomszédban, legkisebb testvér ovis társánál, a szíves befogadás és a meghatódás és a vidámság pillanatai, mind-mind felkészítik lelkünket az ünnepre. Mindezen túl információk az érintett hagyományról, és röviden Jézus születéséről is.

Remek könyv!

Még sok-sok hasonlóra lenne szükség a magyar hagyományokról! Gazdag a tárház, lehet szemezgetni belőle.

Nikolett0907 P>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

Alapvetően egy kedves történet, de megint nagyon kevés. Ez a 24 oldal arra elég, hogy felkeltse az érdeklődést, de még tömörítetten se elegendő. Szeretnék végre egyszer ebben a témában olvasni egy olyan mesét, ami igazán szépen ki van dolgozva és elmerülhetek ebben a csodás hagyományban. Kár érte.

Takács Viktória: Betlehemi mese

Ez annyira kedves kis könyv, hogy megvettem a többi részt is. A karácsonyi hangulat teljesen átélhető volt még úgy is, hogy egy kisgyerek a főszereplő. A hagyományőrzés, a betlehemezés pedig külön értéke a műnek.

csgabi P>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

Azonnal megszerettem az illusztrációkat, ahogyan levettem a polcról a könyvet a könyvtárban. Utána pedig, olvasáskor, egy kedves és szeretetteli történetet kaptam, amiben nemcsak megismeri az olvasó a betlehemezés népszokását, de példát láthat törődésből, szeretteink iránt odafigyelésből. Fontos, hogy addig kérdezzük őket, amíg még itt vannak velünk, hogy odafigyeljünk az idősebbekre és beszélgessünk velük, hiszen – sok szempontból – az ő múltjuk a mi jövőnk.

PTJulia P>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

Nagyon aranyos igazi mese egy régi szokás felélesztéséről. A kisbárányért mindegyik gyerekem rajongott. Takács Viktória a sorozatban megszokott alapossággal mutatja be a betlehemezést úgy, hogy közben egy jó mese is kikerekedik belőle. Jó is lenne, ha sok gyerek-fiatal kedvet kapna ennek a szép szokásnak az újrajátszásába, s újra lennének kántálók!

stippistop>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

A Hagyományaink sorozat kötetei közül ez tetszett eddig a legjobban. Nem volt túlmagyarázó, viszont kedves humorával így a tavasz közepén is “hozta” a hangulatot..

krlany I>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

Kedves, aranyos történet, amely bepillantást enged a betlehemezésbe. Én egy kicsit kevésnek tartom. Picit többet is lehetett volna írni erről a hagyományról.

Sippancs P>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

A lucás rész után kicsit átértékeltem a csillagozást, és inkább 4, mint 4,5.
Kedves könyv, felidézte az általános iskolás éveimet, amikor már december elején elkezdtünk készülődni a betlehemezésre, de valamiért mégis kevés volt.

Katona_Zsuzsanna>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

Aranyos kis mese volt, mely közelebb hoz a gyerekekhez egy régi, lassan feledésbe merülő népszokást, a betlehemezést.
Fél pont levonás azért jár, mert nekem a rajzok nem annyira tetszenek.

dianna76 P>!
Takács Viktória: Betlehemi mese

Hasznos sorozat, felkelteni a gyerekek figyelmét a néphagyományainkra. Ez a kötet eszembe juttatta gyerekkorom betlehemezését, és az azt megelőző sok próbát Marika néninél.

Scolar, Budapest, 2020

Jagika P>!

– Adjon Isten mindnyájunknak áldott, boldog, békés karácsonyt!

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
Jagika P>!

Elöl sétáltak az angyalok a betlehemmel, aztán a kisbárány és egy kisangyal a csengettyűvel, a pásztorok […].

Nikolett0907 P>!

Bence és anyukája hazafelé sétáltak az óvodából.