Tatárcsillag 7 csillagozás

Takács Tibor: Tatárcsillag

1968 nyarán jártam először Trogir (Trau) csodálatos szigetén, majd felautóztam a klisszai fellegvárig, hogy lássam azokat a helyeket, amelyek színterei voltak IV. Béla és felesége, Laszkarisz Mária 1241-42-es menekülésének. Azután Splitben (Spalato) tisztelegtem az ott eltemetett két magyar királylány síremléke előtt. Miközben a Diocletioanus-palota hatalmas csarnokaiban sétáltam, felidéztem az idemenekült magyarokat fogadó Gargano podeszta alakját, vagyis mindazokét, akik e mostani regényem hősei, szereplői. S közben módszeresen eljutottam mindazokra a helyekre, amelyeket jó volt látni ahhoz, hogy hiteles legyen a helyszínek rajza. Voltam Hainburgban, jártam Frigyes, osztrák herceg sírjánál Heiligenkreuzban, sétáltam a Muhi-pusztán, ültem Várad kövein. Jó szívvel ajánlom könyvemet minden olvasómnak: fiataloknak és nem fiataloknak, vagyis mindazoknak, akik szeretik a történelmet és kíváncsiak a titkaira.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Zrínyi Katonai, Budapest, 1990
276 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633270081 · Illusztrálta: Vara Tibor

Jesper_Olsen>!
Takács Tibor: Tatárcsillag

Ismét egy történelmi regény a tatárjárásról, szerelmes fiatalok személyes történetébe ágyazva, több szereplő nézőpontjából bemutatva az eseményeket.