Bingaminga ​és a babkák (Bingaminga 1.) 19 csillagozás

Takács Mari: Bingaminga és a babkák

Bingaminga a nagyhírű varázsló annak próbál a végére járni, hogy vajon mitől szabadultak el a világ egyensúlyáért felelős babkák. Valter, Jinga és Biloba segítenek neki megszabadulni a rájuk mért varázslattól, és megküzdeni a gonosz Morfióval.
7 éves kortól

Kiadói ajánlás: 7 éves kortól · Tagok ajánlása: 6 éves kortól

Csimota, Budapest, 2020
98 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155649592 · Illusztrálta: Takács Mari

meseanyu P>!
Takács Mari: Bingaminga és a babkák

Először rendhagyóan a könyv küllemével kezdem, hiszen Takács Marit elsősorban illusztrátorként ismertük eddig, és ezen a köteten is látszik, hogy minden kis részletre odafigyelt, így a könyv egy igazi kis különlegesség lett, a fekete-fehér rajzokkal, az érdekes tapintású és színű lapokkal, a tökéletesen megkomponált oldalakkal. Ehhez méltóan a mese is egyedi, fantáziadús, szerethető szereplőkkel egy szerethető világban. Szerencsére sorozat lesz, úgyhogy visszatérhetünk még ebbe a kellemes közegbe, és követhetjük újra kedves hőseinket a kalandokba.

Chöpp >!
Takács Mari: Bingaminga és a babkák

Jaj, de cuki volt ez! Három ültő helyemben elolvastam. Merthogy az első rész elolvasása után többször is eszembe jutott, hogy milyen nagyon jó mesét olvasok én most, és alig vártam, hogy folytathassam. Örülök annak is, hogy lesz folytatása. Aranyosak a szereplők, a babkák főleg, és izgi-bizgi a történet spoiler!

krlany I>!
Takács Mari: Bingaminga és a babkák

Kedves mese, aminek jön a folytatása, hiszen nincs vége még a történetnek, Morfióról semmit nem tudunk spoiler, és a földrengésekről sem spoiler. Mintha itt is kirajzolódna egy minta spoiler, ez a második olyan 2020-as magyar szerző által írt könyv, amiben az az ötlet szerepel, hogy spoiler.
A könyv kivitelezése, kinézete, dizájnja nagyon kis tetszetős.

PTJulia P>!
Takács Mari: Bingaminga és a babkák

Kedves történet cuki szereplőkkel,.engem sajnos a túlbonyolítottsága nagyon zavart. A melyik lény ki, mit tud, micsoda, hova mennek, miért. Egy-két extrával kevesebbel szerintem követhetőbb és kevésbé megterhelő lenne. Nem tudom, a gyerekek mennyire lennének képben. Pedig tényleg cukik a babkák, de pl a többi vándor lehetett volna simán manó vagy ilyesmi.
A dizájn elsőrangú, nekem nagyon tetszettek ez a papír.

bagie P>!
Takács Mari: Bingaminga és a babkák

„BABKÁK: Ők a világmindenség pozitív gondolatai. Amikor láthatóak, olyanok, akár egy rózsaszín kosárlabda, amely éppen keresztülszeli az eget, és mindezt csillogó szemmel és szuper cuki mosollyal teszik. Normális esetben láthatatlanul hagyják el a babkagyártó gépezetet, hogy azután a fejünk fölött elszállva feltöltsenek minket reménnyel, ötletekkel, szeretettel, békével, világmegváltó gondolatokkal. És miközben magunkévá tesszük ezeket a tulajdonságokat, képességeket, ők összezsugorodnak, míg teljesen a részünkké nem válnak.

Amit mindenki kiemelt, ahhoz én is csatlakozom: letisztultságában, különleges papírjával, fekete-fehér rajzaival zseniális ez a könyv; nagyon jó kézbe venni.
A történetbe, a szereplőkbe én kicsit elvesztem: (ahogyan @PTJulia is írja kicsit túlbonyolított) a szereplők, dolgok nevei sem egyszerűek, és a történetbe is -bevezetésként- csak úgy belecsöppenünk… így persze muszáj várni a folytatást, hogy a 15 évessé fiatalodott Bingaminga története, Morfió által világra szabadított rossz dolgok elmúlása boldog véghez vezessen… :) és most nekem sem sikerül egyszerű, nem túlbonyolított értékelést írnom

Ancsúr>!
Takács Mari: Bingaminga és a babkák

Vagy kismilliónyi okom van szeretni ezt a könyvet.
Az egyik és a legfontosabb okom erre a megacuki babkák. Bár léteznének ezek a tündéri kis lények a valóságban is! Bááárrr…. ha abból az aprócska tényből indulunk ki, hogy a babkák láthatatlanok, akkor nem kizárt, hogy valóban léteznek csak mi nem látjuk őket.
A másik ok sokkal kézzelfoghatóbb. Nem ismerem az írónő munkásságát, de véleményem szerint nem ma kezdhette ezt az ipart. Erről a könyv felépítettsége és külcsínje árulkodik.
A könyv első pillantásra is figyelemfelkeltő. A kötet borítója, valamint belső lapjai nem a hagyományos csúszós és fényes lapokból áll, hanem egy némileg érdesebb, az újrahasznosított papírhoz hasonló anyagból készítették. Ezt nagyszerű ötletnek tartom, hisz ezzel a könyv egy harmadik érzékszervet, a tapintást is bevon a mesélésbe, ami így tovább növelheti a gyermekben a pozitív érzéseket olvasáskor.
Mint említettem, a külsőségek mellett a könyv felépítettsége, megszerkesztettsége is kedvemre való volt. A képek és a szöveg aránya nekem tökéletesen el lett találva. Egyik sem ment a másik rovására. Sőt, még azt is helyénvaló dolognak tartottam, hogy a képek nem voltak színesek. Pedig nem vagyok a fekete-fehér képek híve. A színes rajzokat mindig is jobban szerettem, de most abszolúte nem hiányoztak a figyelmemet elterelő színek!
A szöveg megformálása is a könyv készítőit dicséri. Tetszett, hogy a normál betű stílusba itt-ott vegyült némi félkövér, dőlt, vagy egyéb sítusú is, ami lényégében felért a képek hangulatával.
Ám a könyv kiváló technikai oldalán túl létezik még egy igen pörgős, szerethető kis történet. Nem gondoltam volna„ hogy egy ilyen vékonyka kis könyvecskébe elfér ennyi kaland. Szerintem egy seregnyi mosolygó babka volt jelen, mikor ezt a könyvet írták.

dtk8 >!

A vakornyadurrogtató zegzugos fintaevő órmótlan nagy behemótját!

12.

Ancsúr>!