Takács Judit (szerk.)

A ​lélek műtétei 6 csillagozás

Takács Judit (szerk.): A lélek műtétei

Könyvünk a Transz-szexuálisok az egészségügyi-szociális ellátórendszerben című kutatás részeként készült a Társadalmi befogadás – 2003 program keretében. Magyarországon ez volt az első transz-szexuális emberekkel foglalkozó, társadalomtudományi megközelítéseket alkalmazó leíró kutatás, amely a nemváltás hivatalos és egészségügyi lehetőségeinek feltérképezésével átfogó képet kívánt alkotni a transz-szexualitás jelenségének társadalmi kezeléséről.

Új Mandátum, Budapest, Magyarország, 2009
Új Mandátum, Budapest, 2006

Quaoar>!
Takács Judit (szerk.): A lélek műtétei

Hiánypótló – volt. Jó volna, ha lenne még folytatás, hiszen 2003 óta eltelt immár 9(!) év: igen sokat változott a terminológia, a hozzáállás (közösségen belül és kívül egyaránt) is formálódik stb.
Kaphatna egy külön blokkot a szexuális orientáció, hiszen a transzszexuálisok, transzneműek is épp úgy lehetnek hetero-, homo-, biszexuálisok – és itt is beszélhetünk aszexualitásról, mint a cisznemű embereknél.
Mindenesetre, örülök, hogy megtaláltam ezt a könyvet. Nagyon örülök. :-)

도경수>!
Takács Judit (szerk.): A lélek műtétei

Sok kérdésre választ ad a könyv, de valószínűleg még többet fel is vetett bennem. Engem például szívesen olvastam volna részletesebben az orvosi hátteréről a nemváltoztató műtéteknek, de persze tudom, ez nem egy orvosi szakkönyv.
Az (egyes) orvosok transzfóbiájáról illetve az (egyes) transzszexuálisok homofóbiájáról nem volt jó olvasni, habár eddig is tisztában voltam vele, hogy sajnos *fóbok előfordulnak mindenféle nemi identitású és szexuális orientációjú emberek között…