Milli ​és Rémi miskolci kalandjai (Milli és Rémi 1.) 3 csillagozás

Tajthy Krisztina – Boda Lídia: Milli és Rémi miskolci kalandjai

Nem könnyű a költözés! Új város, új osztály, új barátok… Milli is így kezdte a tanévet, nem is sejtve, hogy Miskolc mennyi csodás élményt tartogat majd számára – melyeket kis barátja, Rémi, a denevér csínytevései tesznek néha még viccesebbé, máskor még izgalmasabbá. Milli és Rémi történetein keresztül te is felfedezheted a várost és környékét!

112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631269178 · Illusztrálta: Merényi Dániel

icu79>!
Tajthy Krisztina – Boda Lídia: Milli és Rémi miskolci kalandjai

Ez tulajdonképpen egy város népszerűsítő mesekönyv. Végig kíséri Millit, ahogyan beilleszkedik az új környezetbe, az új iskolába, de ezek inkább csak érintőlegesen jelennek meg. A fő téma inkább Miskolc főbb látványosságainak a meglátogatása, megismerése. Minden fejezetben ellátogatnak valahová hol az osztállyal, hol a családdal, és a történetbe ágyazva bővebb információt kapunk az adott objektumról, megjelenik például a barlangfürdő, a Vadaspark, az Avasi kilátó, a Diósgyőri vár, a Népkert, Lillafüred, a Tiszai pályaudvar, a színház. Maga a könyv szerintem nagyon jó ötlet, nem is annyira szájbarágós, mint néhány hasonló társa, és nincs is túlságosan teletömve adatokkal. Viszont nem egészen értem, hogy miért pont egy denevért kellett barátjául fogadnia Millinek, aki ráadásul mindig valami csínytevésen töri a fejét, hogy rémisztgethessen másokat. Persze tudom, hogy a denevér egy kevésbé népszerű állat, és nekik is kell a pozitív reklám, de itt nem kifejezetten pozitív szerepet kapott.

szucsiani P>!
Tajthy Krisztina – Boda Lídia: Milli és Rémi miskolci kalandjai

A Miskolcra költőző Milli, családi és osztálykirándulások alkalmával ismerkedik meg a város nevezetességeivel. Bár jól ismerem a bemutatott helyszíneket, mégis érdekes élmény volt a kislány és denevér barátja, Rémi kalandjain keresztül felfedezni.
Mesekönyvekben ritka szereplő a denevér, de ebben a történetben ő a humorforrás, állandó csintalankodásain jókat derültem.
A kötet elsősorban a gyerekeknek is érdekes látnivalókra hívja fel a figyelmet és jó ötleteket ad családi kirándulásokhoz.

Nyctea P>!
Tajthy Krisztina – Boda Lídia: Milli és Rémi miskolci kalandjai

Kedves a szívemnek ez a történet, mivel a lakóhelyem nevezetes helyszínein játszódik.
A nyolcéves Milli a szüleivel Miskolcra költözik, ahol senkit sem ismer. Amikor az új osztályával elmennek a Barlangfürdőbe, találkozik Rémivel, a nyughatatlan, bajkeverő kis denevérrel, akivel azonnal barátok lesznek. Milli és Rémi együtt fedezik fel a várost, miközben mindenféle kalamajkába keverednek.

Sok érdekességet megtudunk Miskolcról, a nevezetességekről szóló részek pedig szépen belesimulnak a sztoriba, ami egyébként szerintem a helyszíntől függetlenül is érdekes. :) Tetszettek az illusztrációk és a fejezetek elején elhelyezett fotók is. Rémi pedig nagyon aranyos karakter (egyébként is imádom a denevéreket), jókat derültem a komiszságain. :)

Sajnálom, hogy már nem kapható ez a könyv, szívesen megvettem volna magamnak. A második részét is el fogom olvasni.

Milli és Rémi sorozat · Összehasonlítás