Ne ​érints (Ne érints 1.) 600 csillagozás

Tahereh Mafi: Ne érints Tahereh Mafi: Ne érints

„Letehetetlen, ​átható, sugárzik belőle a romantika. #Irigy vagyok rá.# Képtelen voltam abbahagyni az olvasást.”
– Lauren Kate, a FALLEN: KITASZÍTVA című könyv szerzője –

#Érintésem halálos.#
Érintésem erő.

#A fegyverük vagyok.#
Nem hagyom magam.

Nem érinthetsz meg, súgom. Hazudok, de ezt nem mondom meg neki. Ő megérinthet, de ezt sosem fogom megmondani neki. Kérlek, érints meg, ezt akarom mondani neki.
Bizonyos dolgok megtörténnek, amikor az emberek megérintenek.
Furcsa dolgok.
Rossz dolgok.
Halálos dolgok.

Senki sem tudja, miért végzetes Juliette érintése, de a Regeneráció kormányának tervei vannak vele. És terveik között szerepel, hogy fegyverként használják a lányt.
De Juliette-nek is megvannak a maga tervei.
Soha életében nem volt szabad, ám végre felfedezi magában az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Tagok ajánlása: 15 éves kortól

GABO, Budapest, 2015
290 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634060611 · Fordította: Bozai Ágota
GABO, Budapest, 2013
290 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895747 · Fordította: Bozai Ágota

Aaron Warner Anderson · Kenji Kishimoto · Juliette Ferrars · Adam Kent · James Kent · Castle · Winston

Ashriver
Tahereh Mafi: Ne érints

Őrülten gyönyörű. Kegyetlenül szép.
Hazugság az egész, s mégis van benne igazság.
Egy helyben toporog, de közben fejlődik is.
Tovább lép, egy új szintre, s csak halált hagy maga mögött.
Mind őrültek vagyunk, s a világunk a börtönünk.
De egyszer magasra szárnyalunk, s szabadok leszünk.

Nymeria96

Imádtam! <3
Újraolvasva is ugyanannyira tetszett és lebilincselt a könyv, mint amikor először olvastam. Hiába tudtam, hogy hogyan fog véget érni a történet, a magával ragadó és olvasmányos stílusának köszönhetően két nap alatt a végére értem.
Juliette-t hamar meg lehetett kedvelni, és könnyű volt vele együtt érezni. A könyv közepe felé kezd megjelenni egy kis fejlődés a jellemében, és innentől kezdve lényegesen erősebbé válik a karaktere.
Adam is szimpatikus szereplő, a kapcsolatát pedig Juliette-tel nagyon aranyosnak találom. Bár tudom, hogy a további részekben erről változni fog a véleményem, és inkább spoiler párti leszek…

GABO, Budapest, 2015
290 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634060611 · Fordította: Bozai Ágota
Fireheart
Tahereh Mafi: Ne érints

Nagyon kellett gondolkoznom, hogy hány csillagot adjak a könyvnek, ugyanis minden megfordult a fejemben 3,5-től egészen 5-ig – mint láthatjátok, végül 4 mellett döntöttem, most pedig megpróbálom megmagyarázni megmagyarázom, hogy miért. :)
Az írásmód számomra nagyon különleges, furcsa és egyben szép volt. A rövid mondatok, a sok áthúzás remekül tükrözték Juliette lelki állapotát a regény elején, és nagyon tetszett az átmenet: ahogy a Juliett jobban lett, a mondatok is hosszabbodtak, és egyre jobban összefüggtek, a bizonytalanság, az áthúzás pedig kevesebb lett, bár be kell vallanom, hogy az utóbbi kicsit hiányzott.
Huhhh, a szereplők…
Kezdjük talán Juliette-tel. Nem tudnék semmi extrát kiemelni róla, viszont könnyen szerethető főhős volt – tetszett, ahogy az ő szemén keresztül ismertem meg a világot, hogy nem minden második gondolata nyavajgás volt, mint a legtöbb YA hősnőnek.
Adam olyaaaaan aranyos volt. Nagyon megkedveltem, imádtam magát a srácot, a kapcsolatát Juliettel, a jeleneteiket pedig nagggyon vártam… Egészen a spoiler Ez után nem tudom megmondani, hogy pontosan miért, de nekem sok lett…
Kenjit is sikerült megkedvelnem az állandó vidámságával és beszólogatásával :) spoiler
És akkor Warner… Warner egy rohadék. Egy beteg állat. Egy pszichopata. Úgyhogy kénytelen vagyok megkérdőjelezni saját szellemi épségemet, mert nekem nagyon bejött. Nagyon kíváncsi leszek, hogy alakul a kapcsolatuk Juliette-tel, hogy lesz megmagyarázva a beteges rajongása; Warner volt a legfőbb motiváció, hogy elköltsem tegnap minden pénzem, és megvegyem a következő két kötetet… :3
A történet, és Adam változása az, amiért végső soron járt az 1 csillag levonás. Olyan érzésem volt végig, hogy ezt a sztorit már olvastam, néhány rész pedig az én ízlésemnek kicsit túl lett húzva. A végen nem tudom, hogy mit gondoljak arról, hogy átmentünk X-Menesbe x) Félreértés ne essék, szeretem én az X-Men filmeket, csak mást vártam volna, valamint csak erősítette bennem a Juliette – Rogue párhuzamot, ami már a köyv elején megfogalmazódott bennem… :3 A szuperhősös ruhával kapcsolatban pedig elég vegyesek az érzéseim… xD A kedvenc jelenetem kétség kívül az volt, amikor spoiler.
Nagyon élveztem az olvasását, és kíváncsian kezdek bele a következő részbe :)

Naiva P
Tahereh Mafi: Ne érints

A könyv első fele nagyon érdekes nehézkes volt és nem ment könnyen. Tele belső gondolatokkal, részletes leírásokkal. Valami olyasmit éreztem az első résznél, hogy milyen lehet az élet agysorvadásos állapotban. Aztán szépen lassan kitisztult a kép és kaptam egy már sokszor látott olvasott YA fantasy könyvet, insta szerelmi háromszöggel, cseppnyi izgalommal és különleges képességű, fiatal szereplőkkel, akikről gyakorlatilag alig lehetett megtudni valamit. Gyanítom remélem, hogy a folytatásokban erre is sor kerül. Warner pszichopatának tűnik. Talán az is, de esküszöm, hogy ő a könyv legérdekesebb legjobb karaktere.

Szilvi00 P
Tahereh Mafi: Ne érints

Nem tudom. Nem tudom. Nem tudom.
Rengeteg különböző érzés kavarog bennem, ezért sokat töprengtem, hány csillagot is adjak a könyvnek. Egyedi, kicsit kusza és rém furcsa volt az eleje. Izgalmas és lebilincselő a közepe. Végtelenül romantikus és csalódás a vége. A legegyedibb stílusú, legromantikusabb disztópia, amit valaha olvastam.
Szerettem Juliette-t, teljesen beleéltem magam a helyzetébe. Az írónő valami elképesztő különlegesen és gyönyörűen fogalmazta meg az érzéseit. Sokszor összeszorult a szívem miatta, ahogy abban az érintés nélküli világban élt, magányosan és félelemben. Adam bátor és védelmező srác, kicsit túlságosan is tökéletes. Azoktól a romantikus és érzéki pillanatoktól, csókoktól és érintésektől majd elállt a lélegzetem, pedig még a 18-as karikát sem súrolták.
Warner pedig a tökéletes gonosz karakter: egy őrült és perverz pszichopata. Vagy mégsem?
A világfelépítés szintén egyedi. Sötét, komor, de szerintem lehetett volna kidolgozottabb is…
Nem is tudom mit vártam, de ez spoiler
megoldást semmiképp sem szerepelt az elképzeléseimben. Még jól is elsülhet a dolog, csak meg kell emészteni.

molly_
Tahereh Mafi: Ne érints

Azt hiszem, én fordítva működök, vagy nem tudom.. :D
Adam? Éreztem, hogy ő olyan karakter, akit szeretnem kéne, elvégre ő rendes, jó arc, bátor, védelmező és tökéletes, ennek ellenére nem sok érzelmet tudott kiváltani belőlem.
Viszont Warner…!! IDE VELE!! Nagyképű, öntelt, hatalommániás perverz kis pszichopata, akit mindenki utál, aztán jövök én, és odáig vagyok érte. Ajjaj.
(A fél csillag levonás a vége miatt jár: egy kicsit csalódtam, amikor jöttek ezzel az X-men dologgal.. uuuuuuunncsiiii )
Bővebben: http://seholsetalallak.blogspot.hu/2015/11/tahereh-mafi…

Milli88 P
Tahereh Mafi: Ne érints

Hú, nehéz lesz értékelni ezt a könyvet.
Nagyon szeretem a disztópikus, poszt apokaliptikus témát boncolgató könyveket. Lehet, hogy ezt valaki furcsának találhatja, de bennem megmozgat valamit. Mi lesz, ha tényleg ide juttatjuk a mi drága otthonunkat?
Tetszett a könyvbéli világ. A karakterek alaposan kidolgozottak, de egy csomó kérdés merült fel bennem az olvasás során velük kapcsolatban, amikre nem kaptam választ.
Valamiért a szereplőket sem tudtam különösebben megkedvelni. Olvastam, de közben nem éreztem azt a fajta szenvedélyt magamban, ami arra késztet, hogy agyaljak… Izgassa a fantáziámat, hogy mi fog történni.
A könyv eleje számomra furcsa volt, a közepén kezdtek beindulni a dolgok, a végén pedig sok nyitott kérdés hagyott az írónő az olvasóban, ami miatt még, ha nem is lett a szívem csücske ez a gyönyörű borítójú könyv, nem bírom ki, hogy ne olvassam el a folytatást.

Niitaa P
Tahereh Mafi: Ne érints

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"Nem lettem a sorozat rajongója, de elismerem, hogy érdemes rá figyelmet fordítani. Van benne potenciál, ó de még mennyi! A szerző eddig számomra ismeretlen módon játszik a szavakkal. Olyan szókapcsolatokat alkot, mely másnak eszébe sem jutna, mégis tökéletesen megállja a helyét az adott szituációban. S ez csak fokozza az olvasás nyújtotta élményt.
Ha még egy kicsit több figyelmet fordítottak volna a történetre és a világ felépítésére, akkor egy kifejezetten jó regény született volna meg, melyért tűzbe tenném a kezem. Viszont jelen helyzetben sokkal inkább visszafogott érdeklődéssel szemlélem az eseményeket.
Mindenesetre a folytatásra kíváncsi vagyok, s ha már itt is van nálam (hála a könyvtárnak, hogy csak egyben lehetett kölcsönözni), s időm is adja, ha hazaértem a munkából, folytatni is fogom a második kötettel.
Az addig hátralevő időben meg reménykedem, hogy Adam megférfiasodik, Juliette önbizalma megerősödik és Warner továbbra is aktív szereplő marad."

loveQhuay
Tahereh Mafi: Ne érints

Amikor beleszeretsz a borítóba, és nem kell csalódnod, mert a könyv belül is legalább annyira szép.

Jól indult a könyv, a stílus is érdekes, és Juliette belső monológjai se lassították le a történetet.
Adam totál cuki, a James-es jelenetek meg übercukik voltak!

Nem is tudom mire számítottam, de tetszett amit kaptam. Miért nem olvastam el hamarabb? Most viszont örülök, hogy a polcon van a folytatás, így már ugrok is neki ;)

Lizz_
Tahereh Mafi: Ne érints

Bevallom , én ebbe a sorozatba csak azért kezdtem bele mert kíváncsivá tettek a borítók , de egyáltalán nem bántam meg .
Az elején nem értettem a cselekményt , először azt hittem egy megbolondult lány elméjében barangolunk . De ahogy haladtam a könyvel egyre tisztább lett a kép . Juliette bezárkózott az érintés nélküli világába , amibe hirtelen betoppant egy nem várt tényező Adam . Ez a pasi az a fajta karakter akit először szimpatikusnak tart az ember majd meggyűlöli a végén pedig nem érti majd pedig újra szimpatikussá válik . Elég nagy katyvasz de ez is tisztázódik . És a szereplők közül akit még megkel említeni Warner , aki nélkül nem lenne bonyodalom , de azért feldobhatná a talpát :D
A történések gyors tempót diktálnak , mégis követhetőek . Az áthúzott mondatok/szavak először furcsák voltak , de csak még érdekesebbé tették a könyvet .
Ajánlom a disztópia és a YA rajongóknak :) vagy akiknek csak a borítója tetszik ;)

kiruu

– Én legalább őszinte vagyok – teszi hozzá.
– Az előbb mondta, hogy hazudik.
Összevonja a szemöldökét.
– Én legalább őszintén megmondom, hogy hazudok.

81. oldal - Tizennégy

Sheila_7

Könyvek lapjai között töltöttem az életemet. Emberi kapcsolatok hiányában papírszereplőkkel létesítettem kapcsolatot. A leírt történetek által éltem meg szerelmeket és veszteségeket, képzettársításokban tapasztaltam meg a kamaszkort. Világom világok hálójával átszőtt háló; láb a lábhoz, csont az ínhoz, gondolatok és képek együvé szövődnek . Betűkből vagyok, mondatokból kreált karakter, kitalált történetek alakította képzelettöredék.

67. oldal - Tizenkettő

– Menjen a pokolba!
Az álla megfeszül, az ajtóhoz sétál.
– Azon vagyok.

99. oldal - Tizennyolc

Zeyna382

– Jut eszembe, tizenkilenc vagyok.
– Tessék?
– Tizenkilenc éves vagyok – világosít fel. – Tudom, hogy a koromhoz képest lenyűgöző példány.

110. oldal - Húsz

DarknessAngel

– És te hány éves vagy?
– Jövőre leszek tizenegy.
Vigyorgok.
– Szóval tízéves vagy.
A karját keresztbe fonja, elkomorul.
– Két év múlva tizenkettő leszek.
Azt hiszem, máris nagyon szeretem ezt a kölyköt.

182. oldal - Harmincegy

Kapcsolódó szócikkek: James Kent · Juliette Ferrars
Sheila_7

Mindig csodáltam az esőcseppeket.
Csodálom, hogy mindig lefelé esnek, megbotlanak saját lábukban, elfelejtenek ejtőernyőt venni, és csak úgy leugranak az égből a bizonytalan cél felé.

13. oldal - Kettő

Zeyna382

Lehámozza magáról az inget, és nekem fogalmam sincs, hova nézzek.
(…)
– Nem kell másfele nézned – mondja.

105. oldal - Tizenkilenc

Kapcsolódó szócikkek: Adam Kent · Juliette Ferrars
brena

Kifogytam a szavakból. A zsebem tele van betűkkel, amiket nem tudok összerakni, és olyan kétségbeesetten akarok mondani valamit, hogy inkább semmit sem mondok.

188. oldal - Harminckettő

Julos

Azon gondolkodtam, vajon az eltérő szemszín azt jelenti-e, hogy az emberek másként látják a világot. És hogy fordítva is működik-e a dolog: a világ is másként látja-e az embert.

132. oldal - Huszonhárom

Ne érints sorozat · Összehasonlítás