Túléljük ​a gépkorszakot! 1 csillagozás

Humorban pácolt útmutató
Tábori László: Túléljük a gépkorszakot!

Gépkorszaknak a számítógépek, okostelefonok és hasonló készülékek világát nevezzük. Ez a könyv nem velük foglalkozik, hanem azzal a jelenséggel, amelyet az ő megjelenésük jelent, és azzal a hatással, amelyet kiváltanak.

Az emberiség hatalmas alkotásai mécsesek, fáklyák, gyertyák, petróleumlámpák fényénél születtek. Ekkor épültek a gyönyörű székesegyházak, paloták, középületek, születtek a legnagyobb irodalmi alkotások. Ezekben a korokban festették a legértékesebb képeket, szobrokat, szereztek magas rendű zenét. Napjainkban tárgyaktól, készülékektől, melyekhez furcsa módon ragaszkodunk, várjuk a tudást és a boldogságot. Az ember a legjobb úton van afelé, hogy a gépek rabszolgája legyen. Mi magyarok sok mindent túléltünk már, a gépkorszakot is túl fogjuk élni! Nem leszünk a gépek rabszolgái!

peacockangel P>!
Tábori László: Túléljük a gépkorszakot!

Idén másodszor olvastam el ezt a kis könyvet! Hogy miért? Egyszerűen minden egyes fejezet felért egy kiadós fejbe kólintással. Még a saját gyerek- és fiatalkoromból emlékszem, hogy milyen volt az élet telefon és kütyük nélkül. A könyv, a saját tapasztalataimmal összevetve enyhén kijózanító és elgondolkodtató. Minden oldalon aláhúztam egy mondatot, ami egy nagyon erős idézet lehetne, de választani szinte lehetetlen volt belőlük, mert mindegyik égbekiáltóan fontos. Mindez tudományosan és humorosan leírva? Igen, még ha sokan nem is fogják bírni ezt a fajta rettenetesen kimért, fanyar angol humort, ami néha nagy modorosságba csap át (ami sokaknál kiverheti azt a biztosítékot), de bevallom én rég nevettem „keserűen” ilyen jót. Ha a fiam nagyobb lesz mindenképpen a kezébe fogom adni, mert óriási kincs az, ami ebben a kis papírtömbben benne van. Egyébként illemkönyv, irodalom- és művészettörténeti kötet is. Meg még sok minden. Elképesztő tudás, meglátások.
Szívből ajánlom mindenkinek!