T. W. Moody (szerk.) · F. X. Martin (szerk.)

Írország ​története 4 csillagozás

T. W. Moody – F. X. Martin (szerk.): Írország története

Az Egyetemi Könyvtár sorozatban megjelent Írország története az első magyar nyelvű, átfogó jellegű, összefoglaló munka, amely a kezdetektől a XX. századvégéig taglalja Írország történetét. Szerzői és szerkesztői ír szakemberek, a dublini, belfasti, galway-i, ulsteri egyetemek tanárai.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egyetemi Könyvtár

Corvina, Budapest, 1999
330 oldal · ISBN: 978963134553X · Fordította: Rakovszky Zsuzsa

Szürke_Medve>!
T. W. Moody – F. X. Martin (szerk.): Írország története

Régóta vártam már erre a kötetre, mert Írország történetről nincs igazán jó és korszerű magyar nyelvű irodalom. A fejezetek végigvezetnek az ír történelmen a kezdetektől a modern korig. Mivel a fejezeteket más és más írók írták, ez a könyvnek egyfajta tanulmánykötet jelleget ad, ez előny abból a szempontból hogy sokféle nézőpont jelenik meg, de az egységes szerkezet szempontjából hátrány. Olvasmányos a szöveg, könnyen emészthető, de tudományos színvonal nem esik ennek áldozatul, a szerzők személye erre garancia. Csak rövid…:) Ennek a mennyiségnek a többszörösét is el tudtam volna olvasni.

Rozsomak69>!
T. W. Moody – F. X. Martin (szerk.): Írország története

Kiváló, tudományos, ugyanakkor kifejezetten olvasmányos munka. A fülszövegben foglaltak, miszerint hiánypótló mű, maximálisan fedik a valóságot. Aki Írország történetével akár tudományos, akár más céllal szeretne foglalkozni, annak csak ajánlani tudom!

Apáti Anna Zita: A kettészakított sziget
Hahner Péter: A régi rend alkonya
Conrad Totman: Japán története
Katus László: A modern Magyarország születése
Romsics Ignác: Magyarország története a XX. században
Hajnal István: Az újkor története
Angi János – Bárány Attila – Orosz István – Papp Imre – Pósán László: Európa a korai középkorban
Angi János – Bárány Attila – Barta János – Orosz István – Papp Imre – Pósán László: Európa az érett és a kései középkorban
Horváth Jenő – Paragi Beáta – Csicsmann László: Nemzetközi kapcsolatok története
Bódy Gábor: Egybegyűjtött filmművészeti írások 1.