Londinium ​hercege (Eaten-trilógia 1.) 102 csillagozás

T. S. Thomas: Londinium hercege

Nagy Britannia kietlen romjain áll Londinium sötét metropolisza, amely az emberi civilizáció utolsó mentsvára. A növények szinte egytől egyig megsemmisültek, állatok sem maradtak a Földön, az éhhalál csupán két módon kerülhető el: farmerként zöldséget termeszteni a radioaktív talajon, vagy nemesként farmerek húsát enni Londinium fényűző éttermeiben. Az örök álmodozó parasztfiú, Demetrius Wannamaker útra kel, hogy szó szerint „eladja a húsát” a közösség polgármesterének, akinek lánya, Abigail éppen házasodni készül. Demetrius jó eséllyel pályázik rá, hogy őt magát szolgálják föl lakodalmi főfogásként, s ezzel megmentené családja tönkrement farmját – elsősorban haldokló édesanyját. Ám a nincstelen vegetáriánusfiú feltétlen önfeláldozása becsvággyá fajul, ahogy beleszeret Abigailbe, miközben a város sötét csatornarendszereiben lázadás készül a kannibál-társadalom szétzúzására…

Athenaeum, Budapest, 2015

Demetrius Wannamaker · Abigail Ritchardson · Globe Ritchardson · Luka Wood · Phil · Reginald Roswell · Salvatore

Tower Bridge

Ez valami brutálisan jó volt! Imádtam! ♥
Mintha Shakespeare-t és Hitchcock-ot megkérték volna, hogy írjanak közösen egy regényt. Ezáltal a lírai és perverz énem is kielégült olvasás közben.

Bevallom a disztópia nem az én műfajom, de amikor megláttam a borítót éreztem, hogy muszáj elolvasnom. Shakespeare amint vágyakozva tekint egy villára tűzött véres hússzeletre és közben nyalogatja a szája szélét?
Nem tehetek róla, de egyből a Hamlet ugrott be:
„Lenni vagy nem lenni: az itt a kérdés.”
A regény olvasása után módosítanám kicsit:
Enni vagy nem enni, az itt a kérdés. :D
És ha igen, mit?

Üdvözöljük a húsevők klubjában!
Kérjük lépjen be velünk ebbe a bizarr kis világba. Amennyiben Ön vegetáriánusként a peremvidékre szorult és állandóan nélkülözni kényszerül, kérjük jelenjen meg a casting-unkon és ajánlja fel testrészeit és belsőségeit nekünk. Cserébe a családjának jólétet biztosítunk.
– Ez azt jelenti, hogy meg kell haljak?
– Ó, dehogy drága barátom, hisz tovább él bennünk miután jóízűen elfogyasztottuk.

Kedvenc lett! :)
Izgalmas, pörgős, humoros, ironikus, briliáns fordulatokkal, sokszor horrorba illő jelenetekkel.
De van itt minden: barátság, érzelmek, remek karakterek, egy remekül felépített világban.

A séf ajánlásával: Faljátok a sorokat, megéri! :)

Már csak egy kérdésem lenne: Mikorra várható a következő rész?

AniTiger P>!

Egyedi. Eredeti. Beteg.
Nem tudom azt mondani, hogy ez a történet Hű, de tetszett! vagy ezt a könyvet Jaj, de utáltam!, mert megvannak a maga kreatív megoldásai és a riasztó pillanatai is. Képtelen vagyok felülemelkedni a nyilvánvaló logikátlanságain, de elismerem, hogy roppant jó az alapötlete.

Akármennyire is fujjogok és borzaszt a kannibalizmus téma, mégis kiolvastam egy nap alatt. „Befaltam” Demetrius történetét, hogy stílszerű legyek, mert egy olvasmányos, gyorsan haladós, jól elmesélt könyvről van szó. Olvastatja magát, akkor is, ha nem szimpatikusak a karakterek, nem értek egyet a döntéseikkel és totál ki voltam az egyes „rossz” karakterektől – pl.: Marv Johnson rendfenntartó története olyan, hogy az ilyen emberek után rettegek az utcára lépni. Mi a baja az ilyeneknek?! …betegállat… spoiler

Shakespeare, dühöngés, satöbbi: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/09/tst-london…

jehuka P>!
T. S. Thomas: Londinium hercege

Manapság annyi disztópia és a világvége utáni szörnyűséges világokban játszódó regény születik, hogy nem egyszerű valami különlegeset, váratlant alkotni. Erre az egyik megoldás lehet – ami jelen könyv kapcsán is történik – az olvasók sokkolása valami olyan extrém brutalitással, amitől biztosan mindenki katapultál a komfortzónájából.
Maga a történet úgy kezdődik, mint egy szokványos YA disztópia, és az elején a karakterek sem túl eredetiek spoiler, de minél többet megtudunk a világáról, annál eredetibbé válik. Nagyon durva, nagyon beteg, nagyon morbid, mint az élvezeti kannibalizmus maga. Nem is lehet ép ésszel felfogni, elviselni spoiler. Nem fukarkodik horrorisztikus, gyomorforgató jelenetekben, így egyértelműen nem való mindenkinek – mimózalelkűeknek eszébe ne jusson kézbe venni, de még az erős idegzetűeknek is elveheti az étvágyát.

Kyrana P>!
T. S. Thomas: Londinium hercege

Annyira jól indult, és kezdetben szerettem is, de ahogy haladtam előre, úgy vált egyre inkább túlbonyolítottá, és úgy történt egyre több „szerencsés” véletlen.

Ez a kötet beteg, gyomorforgató és undorító. De ez nem baj. Ezt vártam is, és ebből a szempontból nem is kellett csalódnom. Az alapötlet is jó lett volna, de sajnos (bár ismereteim erősen korlátozottak), tudományos szempontból több sebből vérzik a radioaktivitásos része a dolognak, ami nagyban visszavetette az olvasási élményt. Tudom én, hogy csak fikció, de attól még lehetne hihetőbb.

A főszereplő srácot a végére sikerült totálisan megutálnom, és sajnos a többi karakterről sem lett jobb véleményem, igaz, aki negatív szereplőként van jelen, azokat egy kicsit jobban utálom most.

A regény nyelvezete sem jött be, valójában csak a Shakespeare stílusában leírt részeket szerettem igazán olvasni. Kicsit eltúlzott lett a lazaság is.

Időpazarlásnak érzem most, pedig biztos vagyok benne, hogy gusztustansága révén még sokszor eszembe fog jutni. Úgy gondolom, a kevesebb több lett volna (és ezt a gyomorforgatásra szánt részekre is értem).

anglee>!

Le. Vagyok. Döbbenve.
Tény: sokáig tartott elolvasnom.
Másik tény: Ez nem a könyv hibája.
Hogy. Lehet. Ennyire. Eszementet. Írni. ?
Hogy a fenébe?
Nem jutok szóhoz. Tényleg nem.
Végig izgalmas, és érdekes a könyv, hihetetlen világot tár elénk, az állam folyamatosan leesett, de az utolsó száz oldal? Na az durva. Még a durvánál is durvább. Brutális. Háááh.
Akarom a következő részt. Kiválasztódtam. Be akarom kebelezni a folytatást. Azonnal.
Már korog is a gyomrom. Grrrr.

KillerCat>!
T. S. Thomas: Londinium hercege

Ez a könyv fantasztikus! Olyan undorral olvastam néhol,de mégis élvezettel faltam a sorokat. Naturalisztikus képekben nincs hiány,még receptek is vannak benne. Egyszerűen zseniális és gyomorforgató,imádtam!

mrsp>!
T. S. Thomas: Londinium hercege

Aztarohadt!! Hát erre nincsenek szavak. Ez a könyv óriási volt. :) Már az alapötlet felkeltette az érdeklődésemet, mikor a kiadó a megjelenés előtt feltette a könyv fülszövegét a molyra, aztán a borító… és aztán pedig beleszerettem a történetbe. Az egész valahogy olyan… filmszerű volt. Utoljára akkor éreztem ilyen pörgést, ilyen izgalmat, ilyen kalandosságot egy könyvnél, amikor a Tolvajok telét olvastam, hangulatában leginkább ahhoz tudnám hasonlítani a Londinium hercegét. Ott is két barát indult útnak, mint ebben a kötetben, és hasonlóan izgalmas események szőtték át az útjukat. Borzasztóan élveztem.

A könyvet lélekben két részre osztottam: az első rész, a fantasztikus és letehetetlen történetrész a csókig tartott (többet nem írnék, mert az már spoiler lenne, de aki olvasta, tudja, mire gondolok), a második, kicsit szokványosabb, lázadásos és rendszermegdöntés rész pedig onnantól a könyv végéig. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem volt jó, csak az első rész nálam mindent vitt – teljesen megrengette az egész világomat és akkora élményt nyújtott, hogy húha. Viszont a második rész is bővelkedett izgalmakban. :)

A jövőbeli kannibál társadalom ötlete nagyon megvett magának, szeretem az ilyen egyedi disztópikus történeteket – és az a baj, hogy nagyon is elképzelhetőnek tartom, hogy ez megtörténjen. Az író nagyon jól kidolgozta ezt a szálat, minden kis részlet tökéletes és hiteles volt. Amit még meg kell említenem, az a humor. Végig rettentő vicces volt a könyv, az írónak még a legrémisztőbb pillanatokba is sikerült egy kis jókedvet varázsolnia.

Összességében ez a könyv fantasztikus volt és letehetetlen, és már csak annyi kérdésem lenne: mikor jön a folytatás?

Lorelei>!
T. S. Thomas: Londinium hercege

Az Athenaeum kiadó jóvoltából lehetőségem volt arra, hogy még a megjelenés előtt elolvassam a könyvet. A fülszöveget átfutva vegyesek voltak az érzéseim, nem tudtam mennyire brutális a történet, így kicsit féltem belekezdeni. Végül egyáltalán nem bántam meg, hogy az utamba sodródott a Londinium hercege.
Lenyűgöző, szívszorító, megható, könnyed történet ez…! JA NEM! De még mennyire, hogy nem! Te jó ég! Mikor belekezdtem a könyvbe még éhes voltam, de úgy ötven oldallal később már megfogadtam magamban, hogy többet egy falatot sem fogok enni! Folyamatosan pörögnek az események, amivel nincs is baj, csak az, hogy hozzászoktam, ahogyan a vontatott cselekményszálhoz is tudok alkalmazkodni és így a végére már egysíkú lett. Pedig mennyi minden történt! Fel sem tudtam még teljesen dolgozni.

Bővebben: http://maybeitisaboutthestory.blogspot.hu/2015/08/t-s-t…

ƨɔɴом>!
T. S. Thomas: Londinium hercege

Imadom a Hannibal filmeket ill. sorozatot, igy ezen felbuzdulva es legyintve vagtam bele a konyvbe, mert ugy voltam vele, hogy ha ott meg sem kottyantak a dolgok, akkor itt sem fognak. En kis balga… mekkorat tevedtem. Teljesen mas veresen komolyan leirva latni a dolgokat, mint latni oket. Valahogy itt teljesen az en fantaziamra volt bizva, es azert az iro kello alapot biztositott neki ahhoz, hogy ragcsalnivalo mentes olvasast tartsak.
Maga a vilagfelepites minden ketseget kizaroan egyedi es otletes. Sokszor tul reszeletes, ugyanakkor megis maradt bennem nemi hianyerzet, foleg a mierteket illetoen. Ezekre a valaszokat nekunk kell osszecsipegetnunk, ami nem feltetlenul rossz, csak az en informaciora ehes lelkemnek keves.
A szereploket illetoen sokszor komoly ketsegeim voltak, hogy ok miert kellettek ide. Foleg Dem volt ilyen. Az elejen borzasztoan idegesitett, majd ahogy haladt elore a tortenet ugy fejlodott es fordult at a szemelyisege. Nem mondom, hogy kedvelhetobb lett, de legalabb fejlodott.
Az egesz konyv a maga kis morbid valojaban viszont elvezheto es tetszett is, oly annyira, hogy kivancsian varom a folytatast, de addig is:

_Eriii>!
T. S. Thomas: Londinium hercege

Hogy miért szeretem a dísztópiát? Mert semmi sem szabhat határt a képzeletnek.
Ez valami iszonyatosan, hátborzongatóan és betegesen jó volt. Ilyen világot fel építeni, betegesen zseniális.
Faltam én is rendesen, persze a sorokat, mert kajára nem mertem gondolni sem.
Imádtam, borzongtam, és egyéb nem járt az agyamba, hogy te Jó Isten, ez durvára beteg és mégis Imádom. Kérem szépen, meg egy jó receptet is kaptunk a könyvhöz, micsoda zseniális ötlet volt a sorok köze csempészni, csak nehogy valaki kedvet kapjon hozza :P
Imádtam a régmúlt idők beszédstílusát, a kis Demetrius fejlődését, hogy a végére felszált a köd. Micsoda bombasztikus volt Abigailhez fűződő viszonya, nem találok szavakat nyamiiiii.
Azta, lehet ha rémálmom lesz?

Cicu>!

– A sorsunkat mi magunk alakítjuk. A kérdés, hogy kihasználjuk-e az elénk táruló lehetőségeket, vagy sem.

Cicu>!

– Vannak érzések, melyeket nem lehet mesterségesen gerjeszteni – mondja Summer.
– És az éhség ilyen. A szerelem is. Ezek olyan dolgok, amik megtörténnek. Senki sem kérdezi, miért.

– Néha a legkeserűbb dolgok tűnnek utólag a legédesebbnek –

Cicu>!

– Mindent a megfelelő időben, a megfelelő helyen.

Cicu>!

Néha a nyers érzelmek a legigazabbak, nem kell üres szavakkal átsütni és fűszerezni őket.

Cicu>!

– A gyönyörű dolgok sosem veszélytelenek. A rózsa szépsége mámorító. De ha érte nyúlunk, töviseinek szúrása fájdalmas.

Cicu>!

Elképesztő, hogy az emberek osztálytól és rangtól függetlenül mennyire magányosak.

Cicu>!

– Az ember lételeme mindig is a vágy volt.

Cicu>!

Lassan megtanulom, hogy senkiben sem szabad bízni.

Eaten-trilógia sorozat · Összehasonlítás