Szivárvány (A Fekete Szivárvány 3.) 8 csillagozás

T. R. Salty: Szivárvány

Ha ​a Kordonfalon belül ennyi a hazugság, vajon mennyi lehet a Falon kívül? Minél többről lebbenti fel a fátylat az ember, annál nagyobb lesz a káosz.

Mindez megfordul Meg Haley fejében, miután barátjával, Alex Meaddel, a titokzatos tengerészgyalogosokkal és még titokzatosabb foglyukkal visszatérnek Fort Cache-be, a 24-es Erődvárosba. Ott azonban válaszok helyett csak újabb kérdéseket találnak.

Miért rabolta el a lány anyját a város kutatóintézetét vezető Edmund Riley, és mi történhetett a tudós társával? Mit építenek Észak-Dakota egykori fővárosában az egyre eszesebbé váló mutánsok, és milyen titkokat rejt ott a föld mélye? Tényleg léteznek titokzatos földönkívüliek, vagy csak az emberi kapzsiság áll a történések hátterében? És vajon milyen hátsó szándékok vezérlik a Szövetségi Biztonsági Hivatal gyanúsan viselkedő ügynökét?

A trilógia befejező részében Meg és Alex újabb rejtélyekkel szembesül, és újabb nehézségeken kell átverekedniük magukat, mire talán… (tovább)

Delta Vision, 2019

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
T. R. Salty: Szivárvány

Hogy is volt az első kötet nem nagyon tetszett, a másodikkal úgy voltam kap egy esélyt ha az első 100 oldal nem tetszik ennyi volt így jártam lemondok róla, de történt valami mintha nem is az első rész szerzője írta volna döbbenetes volt a változás legalábbis én úgy éreztem.
Szóval így álltam neki, persze volt bennem egy kis félelem, hogy a második rész színvonala meg maradt-e, gyors spoiler IGEN és még egyszer IGEN….
Maga sztoriról nem szeretnék írni el kell olvasni , legyen annyi elég, hogy mindent megértünk, minden a helyére kerül,rendesen le van zárva a sztori.és ahogy gondoltam egy „emberről” kiderült, hogy nem is olyan gonosz.
Remélem van még 1-2 izgalmas sztori a szerző tollában .

Juli_Dékány>!
T. R. Salty: Szivárvány

Egyszerűen hihetetlen… Ahogy végződött ez a sorozat nem gondoltam volna,hogy ilyen csavarokat lehet egy könyvbe bele csempészni. Ahogy meg személyisége is fejlődött és ahogy a többi karakteré is egyszerűen leírhatatlan. Ami az első könyvben homályos volt az a második és a harmadik könyvben teljes mértékben tisztázódott. Csak dicsérni tudom az írót.

Kitty_Szilágyi>!
T. R. Salty: Szivárvány

Számomra a Szivárvány volt a trilógia legjobb darabja.
A könyv az elejétől a végéig rendkívül izgalmas volt (bár ezt garantálta már a második rész vége is). Nekem a csúcspont, ami a legváratlanabb volt (spoilerek nélkül) az volt, ami az iskola ebédlőjében történt. Onnantól kétszer gyorsabban olvastam tovább a fejezeteket, mint elötte.
Jó volt végre ténylegesen képben lenni, hogy ki kinek az oldalán áll és kinek mi a motivációja a cselekedeteire.
Az én kedvenc szereplőimmé Joan és Jeannine Palmer váltak.
A könyv, az előző részekhez hasonlóan megtartotta a váltott nézőpontos fejezeteket, sőt néha fejezeten belül is megtörtént a váltás, de ez nem volt zavaró, érdekessé tette mind az olvasást, mind a cselekménybe való beleélésünket, ugyanis néhol több tucat oldalt el kell olvasni, hogy meg is tudjuk, mi lett az előző fejezet vége, és addig is végig izgulhatjuk és gondolkodhatjuk az időt.
A regény trilógia végkifejlete, amikor megtudtuk kik is az „ellenség”, mi a motivációjuk és mi köze van mindehez a modoknak, valamint az első két részből említés szintjén már megismert embereknek, valamint persze Megnek az kielégítő volt, nem maradtak üres lyukak a történetben, minden a helyére került.

Klára_Berecz>!
T. R. Salty: Szivárvány

Vigyázat! A könyvet nem lehet letenni. A két előző kötet is nagyon izgalmas volt, de ez a legszenzációsabb! 580 oldalon keresztül végig fenntartani az érdeklődèst…na ez már valami! Gratulàlok a szerzőnek!

markoláb>!
T. R. Salty: Szivárvány

Nagyon jó kis könyv. Annyira letehetetlennek bizonyult, hogy a nyaralás alatt a fürdőzést, a családot és az alvást is hanyagoltam miatta. Az egymást váltogató cselekményszálak folyamatosan fenntartják az érdeklődést. Nagyon jó ötletek vannak benne, remek filmet lehetne belőle csinálni. Kritikaként lehet említeni, hogy sok gépelési hiba, illetve szó szerint ismétlődő mondat maradt benne, amit a szerkesztési fázisban javítani kellett volna. Előfordult ezen kívül, hogy egy-két párbeszédet hiteltelennek éreztem. Egy trilógia harmadik köteténél helyes, ha vannak visszautalások, visszakacsintások a korábbi részekre, de ezek néha zavaróak voltak. Maradt néhány (nem túl jelentős) elvarratlan szál is, de ez valószínűleg tudatos, remek lehetőséget kínál a szerzőnek arra, hogy igény esetén folytathassa a történetet. Összességében jó kis regényfolyam volt.