Gyilkosság ​négy lépésben (Albert Lelac 1.) 6 csillagozás

T. O. Teas: Gyilkosság négy lépésben

„Nem hallották mint mond, de el tudták képzelni. Látták, amint Févre elé áll, csípőre tett kézzel, előrebökött fejjel. Na mi van, mit akarsz? – mutatta a pantomim nyelvén. A többiek Charles köré húzódtak, a megfélemlítés többezer éves gyakorlata szerint, amiről a srácok azt hitték, tökélyre fejlesztették. Charles először állon vágta Févre-t, aztán kezét visszahúzva könyökkel gyomron verte a mögötte állót.”
Robbantások, mérgezés, lövöldözés, verekedések. Ipari kémkedés, veszélyes terrorista, botrány a sakkvilágbajnokságon.
S akiknek mindezzel meg kell birkózniuk: Lelac felügyelő a „Csináld magad” – könyvek lusta gyűjtője, a karrierista Brichot, és Boissy, a mestersofőr.
Három bűntény, amelyek talán összefüggenek, három nyomozó, akik barátok és riválisok, egy legyőzhetetlen sakkozógép, és egy gyilkos, aki négy lépéssel gondolkodik.

Sportpropaganda, Budapest, 1985

AnitaZoé P>!
T. O. Teas: Gyilkosság négy lépésben

Bár nem olvastam a „hírhedt” sorozatot, amit elsőnek az író fordított, de a híre miatt kissé félve kezdtem bele a történetbe.
Szerencsére pozitívan csalódtam. Nem mondom, hogy mattot adott a történet, de egész szórakoztató volt, és a gyilkos kiléte sem teljesen egyértelmű. Albert Lelac felügyelő szerintem elég mókás alak az önsegítő könyvek iránti mániájával együtt.
A könyv keletkezésekor a számítástechnika még gyerekcipőben járt, az akkori olvasónak szinte sci-fi számba mehetett az a technológia, ami a történetben szerepel, és amire ma már fel se figyelünk, annyira természetes.

regulat>!

– Miért izgatná az amatőrt, hogy ki a világbajnok, amikor vehet egy gépet, ami sokkal jobban játszik?
– Miért? Hát azért, amiért futóversenyekre is járnak az emberek, pedig a kocsi gyorsabb.

35. oldal (Sportpropaganda, 1985)

regulat>!

– Még hogy robbanás – morogta Albert Lelac.

Albert Lelac sorozat · Összehasonlítás