A ​gyanú 86 csillagozás

Az ​odaadó apa
Ed alig várja, hogy végre személyesen is megismerje az egyetlen lánya, Abbie udvarlóját. Sajnos nincs jó tapasztalata a gyermeke korábbi választottjaival – szerinte ugyanis egyikük sem ért fel a lányához.

A tökéletes vőlegény
Ryan minden szempontból tökéletes. A tagadhatatlanul jóképű, bátorságáért kitüntetett egykori katonatiszt harminchárom éves korára üzlettárs, önkéntes munkát vállal a rendőrségen és egy hospiceszolgálatnál is. Ráadásul annyira szereti Abbie-t, hogy alig hét hónap ismeretség után feleségül kéri.

A gyanú
Ednek azonban elég egyetlen elkapott pillantás, egy kiismerhetetlen tekintet, hogy felébredjen benne a gyanú. Azt pedig már megtanulta, mit veszíthet, ha nem hallgat a megérzéseire. Miközben a családja a közelgő esküvőt szervezi, és Ryan mindent megtesz azért, hogy leendő apósa bizalmába férkőzzön, ő minden követ megmozgat, hogy kiderítse az igazságot a vőjelöltjéről. Kerül, amibe kerül…

Jól felépített és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

General Press, Budapest, 2022
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634526223 · Fordította: Rácz Péter
General Press, Budapest, 2022
360 oldal · ISBN: 9789634526230 · Fordította: Rácz Péter

FairyDust P>!
T. M. Logan: A gyanú

Ez tökre tetszett! Nagyon sokáig olvastam annak ellenére, pedig végig lekötötte a figyelmemet.
Többen írták, hogy az első 200 oldalon nem történik semmi, szerintem ez nem igaz. Én teljes mértékben élveztem a tapogatózást az apuka részéről és tetszett a huzavona hogy senki nem hitt neki. Számomra nagyon szimpatikus volt Ed.
Rendesen rosszul érzem magam spoiler Miután befejeztem csak ültem és nem akartam elfogadni a tényt. :D

Nem egy csavarra épülő könyv, senki ne menjen bele azzal az fals elvárással, hogy majd az év thrillerét fogja olvasni. Így szerintem élvezhető könyv.

pribrgre P>!
T. M. Logan: A gyanú

Ebben a könyvben igazi felüdülést jelentett, és kifejezetten tetszett, hogy nők helyett végre férfiak (apa és veje) rivalizálása volt a középpontban.

Nem tudom megmondani pontosan miért, de mégis némi hiányérzettel fejeztem be az olvasást.
Lehet, hogy a kiszámítható vég volt a fő oka, habár ha őszinte akarok lenni, nem tudom milyen más végkifejlet jöhetett volna szóba, ami nagyot ütne..

EssentialH2_0 P>!
T. M. Logan: A gyanú

Már megint miről beszél a szájával ez a Lee Child? Mostanában neki is minden könyvtől leesik az álla, mint Stephen Kingnek. Szerintem nem is olvasta.
Vártam a fantasztikus csavart a végén. Még mindig várom.
T. M. Logan nem lesz a kedvenc íróm, ez a harmadik könyv, amit olvastam tőle, de egyiktől sem aléltam el.
Na mindegy, amíg a fantasztikus csavarra várunk, DJStarrrr-x.w.N szórakoztat minket zseniális tangóharmónikajátékával.

hajdu_zsuzsa>!
T. M. Logan: A gyanú

Szeretem T. M. Logan műveit. Sajnos ez azonban annyira nem nyerte el a tetszésem, bár pszichológiailag jól felépített a történet.
Nekem nagyon kiszámítható volt, az az óriási csavar is hiányzott belőle.
Továbbra is azon a véleményen vagyok viszont, hogy remek stílusban ír a szerző, ezért könnyen és gyorsan olvasható a történet. off
A Hazugságok volt amit először olvastam Logantől, az brutál jó volt, a többi írása kevésbé, de a kedvemet ez nem szegte.

deen>!
T. M. Logan: A gyanú

Mit tennél, ha tudnád, hogy a vejed nem az, akinek mondja és mutatja magát, de senki sem hisz neked? Ed, az após mindent megtesz, hogy igazát bizonyítsa, hiszen a lányáról van szó! Ryan pedig mindent megtesz, hogy apósa gyanúját eloszlassa. Kicsit lassan indult a történet, de a végére már csak kapkodtam a fejem. Jó krimi volt, csak sajnáltam, hogy így ért véget.

marilyn_marilyn>!
T. M. Logan: A gyanú

Ez egy igazi pszicho-thriller volt. Az eleje egy kicsit elég vontatottan indult, de aztán már nagyon is kezdett izgalmassá válni a történet.
Egy apa gyanakodni kezd a lánya udvarlójára, amikor hazaviszi bemutatni a szüleinek. Minden tökéletesnek tűnik, de az apa elkap egy pillantást, amitől a hideg végigfut a hátán és meg van róla győződve, hogy a pasas nem az, akinek mondja magát.
Nyomozni kezd, de sem a felesége, sem pedig a lánya nem hisz neki és még bolondnak is nézik.
Aztán egy nap történik valami és onnantól kezdve lavinaként sodródnak az eseményekkel a szereplők.
Gyilkosságok, eltűnések, rejtélyek, hazugságok, manipuláció.
Mennyire egy beteg elme volt az a fickó…
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az író utolsó mondata is igencsak elgondolkodtató.

Könyvmoly1958>!
T. M. Logan: A gyanú

Zseniális,letehetetlen volt a történet.Teljesen magába szippantott,néhány óra alatt befejeztem :-)

Meso87 P>!
T. M. Logan: A gyanú

Tyűűű, rég volt már ilyen, hogy 1 nap alatt kipörgettem egy könyvet. Az előző könyve A nyaralás az valami rettenet volt, de ezt nagyon odatette Logan úr.

Csokiskeksz P>!
T. M. Logan: A gyanú

Csalódás volt. A szerző előző két könyve sokkal jobban tetszett.

adamtailor93>!
T. M. Logan: A gyanú

Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.
Végig megmaradt olyannak, amilyennek indult, egy teljesen átlagos, kiszámítható, középszerű thrillernek.

Hiányzott belőle az eredetiség, a fantázia, és a várva várt fordulatok is elmaradtak.
A karakterek közül egyet sem tudtam igazán megkedvelni, tetteik sokszor logikátlanok és zavaróan életszerűtlenek voltak.

Kár érte, pedig volt benne lehetőség.

pribrgre P>!

Átteszi a bal kezébe a kést, hogy a jobbjával kitapogathassa a pulzust.

Harriet P>!

– Tulajdonképpen senki sem ismeri a másikat, nem igaz? Legalábbis valójában nem. Persze, azt hiszik, hogy ismerik, vagy beérik azzal, amit a másik személy hajlandó megmutatni magából, de igazából nem ismerik. Lehetetlenség. Az egyetlen személy, akit igazán ismerhetsz, az te önmagad vagy.