83. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

King (King 1.) 321 csillagozás

T. M. Frazier: King

Nincs hol laknia. Nincs mit ennie. Nincs kihez fordulnia. Doe nem emlékszik a múltjára.
A hírhedt nehézfiú most szabadult a börtönből. King az az alak, akivel jobb nem szembekerülni, mert vérrel, fájdalommal, szexszel, vagy ezek kombinációjával fizet meg az ember. King jövője azon múlik, hogyan tudja egyensúlyozni az életét.

Doe történetét homály fedi.

Amikor sorsuk összefonódik, rá kell döbbenniük, hogy a folytatáshoz meg kell tanulniuk elengedni addigi életüket.

Romantika és erotika, krimivel fűszerezve – a tökéletes elegy az olvasói szívek megdobogtatásához.

Eredeti mű: T. M. Frazier: King (angol)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rázós könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573630 · Fordította: Beke Zsolt

Brantley King ’King’ · Samuel Clearwater ’Preppy’ · Bear · Doe · Grace

Niitaa P
T. M. Frazier: King

A teljes értékelés leérhető a blogomon:

"A kezdeti kételkedést hamar felváltotta a lelkesedés. King világa egyedi, ő az igazi rosszfiú, olyan, akit még nem hordott hátán a föld.
Nem mondom, hogy tökéletes regény, közel sem az. Több logikai baki is van benne, van, amire az írónő maga mutat rá, de tudjátok mit? Olvasás közben nem tudtam velük foglalkozni. Egy percnyi időt sem vesztegettem rájuk, nem hagytam, hogy kidobjon magából a történet. Ennyire magával ragadott.
A hibáknál sokkal jobban zavart a káromkodás. Rengeteg van benne, sokszor indokolatlanul is, ám mégis teljesen érthető: az a közeg, amit Frazier a könyvében megjelenített egyszerűen nem beszélhet mézes-mázos módon. Ezt elfogadtam, ám ez nem jelenti azt, hogy tetszett is, de mint látjátok, azért nem zavart jobban, mint egy légy zümmögése.
A maga mocskos módján egy igazán impulzív romantikus történet elevenedik meg a szemünk előtt. Minden erotikus irodalom rajongónak el kell olvasnia! Vétek lenne kihagyni!
S még egy jó tanács: szigorúan otthoni környezetben olvassátok! Egyetemen, tömegközlekedési eszközön, munkahelyen nem tanácsos. Nem hiszem, hogy szeretnétek, ha szemtanúja lenne, mikor olvasás közben szinte oldalanként elpirultok! Tanuljatok az én hibámból! ;)"

Naiva P
T. M. Frazier: King

Hogy az a! Vagyis, wow! Úgy értem…wow! Ez a függővég elég gyilkos volt. Már-már illegálisan. Igazából nem sok, gyakorlatilag 0 újdonságot tudnék hozzáfűzni, de ez volt ám egy eseményes érzelmi hullámvasút. Nem gondoltam volna, de egyszer csak azt vettem észre, hogy bírom mind a három rosszfiút, pedig a könyv elején akkora volt irántuk az ellenszenven, mint a Nagy Fal. Nagyon szerettem azt, ami időközben kialakult Doe és King között. Doe-t is imádtam. Nagyon tökös' kiscsaj.
A könyvet mindenhová magammal cipeltem. Alig vártam megtudjam, mi lesz a végkifejlet, de arra, ami végén történt, nem számítottam.
Valaki nyugtasson meg, hogy a vége valami rossz vicc, mert nem lehet igaz. Nem akarom, hogy igaz legyen! Annak nem lenne semmi értelme.
Köszönöm a mindenhatónak és a Könyvmolyképző Kiadónak, hogy olvashattam ezt a lebilincselő olvasmányt. Azt is, hogy egyre több dark romance-t jelentetnek meg.

Krisztina_Németh_2
T. M. Frazier: King

Nagyon emlékeztet a Kilenc perc cimü könyvre. Azt imádtam és hogy öszinte legyek ez sem rossz. Voltak benne egészen szürreális részek, mint pl az elsö oldalak, 12 évesen nem beszélnek a gyerekek ilyen komoly témákrol, legalábis szerintem. Volt mégvalami ami nem tetszett. Ugy gondolom, ha találnak valakit egy sikátorban aki nem emlékszik senkire és semmire, azt a rendörök nem engedik csak ugy utnak. King és Prep nekem szimpi volt, a függövég viszont kikészit. Összeségében nekem tetszett ugyhogy nekem kell a saját polcomra is.

vIVIv
T. M. Frazier: King

Csessze meg az írónő, de komolyan…spoiler King, Doe, Bear, Preppy már most tűkön ülök, hogy teljesen megismerjem a sötét múltatok minden egyes darabját. Helyére akarom illeszteni a puzzle darabkákat, de egyszerűen nem tudom, mert még meg sem jelent magyarul a folytatás. :(
King és Doe dark romance kapcsolata volt az amitől megőrültem olvasás közben, de persze a jó értelemben. Tudni akartam, hogy ki is ez a csaj, mi történt vele…és ebből kaptam is a végén egy kis szeletet, és ledöbbentem. A másik dolog pedig spoiler
King döntése a végén fájdalmas volt, de valahol megértettem, de spoiler
Nagyon beteg egy könyv, de letehetetlen kategória. :)

T. M. Frazier: King

Volt már olyan, hogy egyszerre imádtatok és utáltatok egy könyvet?

A Kinggel való kapcsolatom folyamatosan változott. Tetszett az atmoszféra, a banda, Preppy, King barátjànak a karaktere és egyszerűen nem akartam, hogy vége legyen a történetnek.
Ellenben rengeteg volt a káromkodás és az indokolatlan erőszak (szerintem), írom én, aki tavaly a Kilenc perccel új kedvencet avatott. :)
Doe is egy hatalmas kérdőjel volt a szememben, viszont King után az utolsó 40 oldalig picit csorgattam a nyálam. Utána jött a WTF érzés, hogy hogy lehetett ilyen spoiler

És amikor vége lett… Miért? Miért így???? Nem akartam, nem értettem és még most sem akarom elfogadni…

Everglow P
T. M. Frazier: King

„A kétségbeesett emberek kétségbeesett dolgokat művelnek.”

Például egy vonatút alatt kiolvassák a könyvüket, aztán felháborodva keresik a hiányzó lapokat, mert az egész csak 328 oldal, és bőven elviseltek volna még ugyanennyit. Kérem szépen, itt az történt, hogy amikor becsuktam a könyvet, és ránéztem, sóhajtottam egyet, majd fogtam magam, kinyitottam, és olvastam tovább.

Dögös, sötét, nyers, vad, állatias, és durván függőséget okoz.

Bővebben – https://chroniclesofabookshelf.blogspot.com/2018/06/tm-…

Törpillaa P

❤❤ Imádom, imádom. ❤❤
Egy újabb fantasztikus férfi lett az álompasim. Hiába rosszfiú, én akkor is odáig vagyok érte. King-é lett a szívem. ❤❤
Annyira tökéletes, romantikus, erotikus, szenvedélyes, érzelmes, egyszerűen letehetetlen, egy csodálatos könyv, imádtam az egészet az elejétől a végéig teljesen megvett magának. Tetszett még benne a krimi száll is, tökéletes kidolgozás.
Doe belevaló, erős, tökös csajszi, egyből megkedveltem, aranyos lány. spoiler Csodáltam érte, amilyen kitartó volt. :-)
Preppy pedig egy eszméletlenül dögös pasi, őt is nagyon imádom, a szívemhez nőtt. Imádtam a humorát, ahogy káromkodott, de mégis jó fej volt. Ők ketten King-el fantasztikus kettős bandát alakítottak. Imádtam a mocskos szájukat. :-) ❤ spoiler
Bear is nagyon cukker volt, ő baromi nagy kedvencem lett, őszintén nincs oldal akit nem kedveltem volna meg közülük. :-)
De a vége… Hogy lehetett így vége, és hol a következő rész? Annyira olvastam volna még tovább, és így nem érhet véget. Az, spoiler Alig várom a kövi részt, remélem lesz folytatása. Az írónő, egy tökéleteset alkotott, tuti, hogy újraolvasós lesz. Imádom. ❤❤

Madama_Butterfly

Aztamindenségit!!!
Nem találok szavakat. Tényleg nem. Majd talán pár nap múlva, vagy a következő rész elolvasása után.
Csak ennyi: brutálisan jó könyv, olvassátok!

KATARYNA

2018. július 14., 21:19 → 2018. július 15., 04:02

Napok óta ez az a könyv, amit az Ezer csók után olvasok. Legszívesebben földhözb.sztam volna.
Azt is.
Ezt méginkább.

King én…..
Rádmásznék
Meger.szakolnálak
És élveznéd
Minden egyes pillanatát
De jó is volna…

Már néhány oldal után tudtam hogy ez ha nem is kedvenc, de nagyon veri a határát hogy rányomjak.
Nem fogok. A folytatását akarom mihamarabb. Kérdések, azok a k.rva kérdések. Egyszerűen megmagyarázhatatlan, le nem tudtam tenni. Már halucináltam éjszaka, hogy mi a jó büdös ménkü van?

Kicsinált az összes csavar a végére. Zúdultak. Ezt nem lehet nem szeretni.
Mocskos, szexi, trágár, túl kevés sz.x, spoiler ó Preepy miért? ♡

Ajánlom, nagyon.
Reggel, délben, vagy este.
De éjszaka a legjobb.
Főleg ha a végére már a könyvet kapnád be más helyett.
Mert k.rvára felizgat, nem ereszt, és ha olyan olvasná, akinek a gyomra nem veszi be ezt, az hozzá se érjen.
Még behúz magával…

Bleeding_Bride ISP
T. M. Frazier: King

Magyarul is pont annyira szeretem Kinget, mint angolul. Jó, sokat elvett az olvasás öröméből az, hogy mindenre kristálytisztán emlékeztem, viszont legalább meghozta a kedvem, még néhány részt ki kell pipálnom, hogy teljes legyen a sorozat.

Eredetileg ezt mondtam róla:

KönyvMoly_1989

A szabadság azt jelenti, hogy az ember választhat.

Kapcsolódó szócikkek: Doe · szabadság · választás
KönyvMoly_1989

– Kölyök, a börtönben arra jöttem rá, hogy mindenki hangya.
– Ezt hogy érted?
– Mindannyian csak fel-alá szaladgálunk, és tesszük a jelentéktelen dolgainkat. Egyetlen életünk van, egyetlenegy, mégis túl sok időt töltünk olyan dolgokkal, amikkel nem is akarunk foglalkozni. Én ezt nem akarom.

Kapcsolódó szócikkek: Brantley King ’King’ · Doe
ap358 P

A gyerekek kegyetlenek tudnak lenni.
A felnőttek még inkább.

Kapcsolódó szócikkek: Brantley King ’King’
ap358 P

– Hol töltötte az elmúlt néhány évet? – Eszembe jutott, hogy a tegnap esti bulival King visszatérését ünnepelték.
– Egy állami intézményben.
– Egy főiskolán?
– Börtönben.

Kapcsolódó szócikkek: Doe · Samuel Clearwater ’Preppy’
KönyvMoly_1989

A kétségbeesett emberek kétségbeesett dolgokat művelnek.

Kapcsolódó szócikkek: Doe
ap358 P

A szabadság azt jelenti, hogy az ember választhat.
Nekem nincs mi közül választani.

Kapcsolódó szócikkek: Doe · szabadság · választás
ap358 P

A szeretet az, amit megtennél a másikért, és nem az, amit általában meg is teszel érte.

Kapcsolódó szócikkek: Grace · szeretet
V_Ili P

Ez a fickó nem úgy nézett ki, mint aki rossz társaságba keveredik.
Ez a fickó maga volt a rossz társaság.

Kapcsolódó szócikkek: Doe
_Enii_ P

Nem elég, ha életben vagy, kezdj el élni.

KönyvMoly_1989

Nem érdekelt. Lehetnek mérgezettek is, az sem érdekelne. Ha most palacsintával a számban meghalnék, miközben a méreg átrágja magát a testemen, az egy olyan végzet lenne, ami ellen nem tiltakoznék.
Hiszen palacsintáról van szó.

Kapcsolódó szócikkek: Doe · palacsinta