A ​szinasztria 6 csillagozás

Időtlen szerelem
T. Konda Szilvia: A szinasztria

Szinasztria: két ember egymásra vetített horoszkópja, melyet elsősorban párkapcsolatok esetén alkalmaznak.

Spirituális regényt tart kezében az Olvasó, mely múlt és jövő összekapcsolódásáról szól, és arról, mit kezdhetünk azzal, ha egy napon álmaink által rég eltemetett titkok tárulnak fel, melyekről talán tudni sem akarunk. De miért üzen a múlt? Hogyan lehetséges két ember álmai között kapcsolat? Mit rejthet két egymásra vetített horoszkóp?

A főszereplő egy lány, kinek életébe váratlanul szól bele a múlt.
Egy sorsfordító, hihetetlen, karmikus összetalálkozás.
Egy élet, amely átlagos, de mégsem az.
Egy kapcsolat, amely árán tanulhatunk.
Ez a történet nem szerelmes regény – bár az érzelmek megkerülhetetlenek egy lélek fejlődése során. Rámutat arra, hogy egy kérdésre sok válasz adható, s olykor a bizonyíték láthatatlan.

Fekete Sas, Budapest, 2019

T. Konda Szilvia: A szinasztria

„Pedig az igazság akkor is igazság, ha csak egy ember mondja ki.
Sőt, akkor is, ha senki sem… (Morus Tamás)”

Sokáig húztam ennek az értékelésnek a megírását, több okból kifolyólag is.
Az egyik az, hogy nem szokványos témát jár körbe a történet, és nem csak, mint regény kell értékelni, hanem az adott tematikán belül is.
A másik pedig, a tálalási forma, mint olyan. Sajnos akadtak gubancok, melyeket a regény végére sem sikerült feloldanom, és ez meglehetősen rontotta az olvasási élményt.

Nézzük miről is írtam a fentiek szerint: ez a regény egy igen sokrétű témát jár körbe. Ahogy a címében is olvasható, „A szinasztria.”
Mint fogalom, fontos tudni a jelentését.
Párkapcsolat, egyéb emberi kapcsolatok összehasonlítása.

Ennek a szónak hallatán, általában mindenkinek az érzelmi, szerelmi kapcsolatok jutnak eszébe.
De ennél sokalta többről van szó, ugyanis a szinasztria (két fél kapcsolatának összehasonlítása) segítséget nyújt abban, hogy két ember jobban megismerje egymást. Ezen módszerrel feltárhatjuk, hogy miben tud két ember jól együttműködni és hogyan tud kijönni egymással, vagy éppen hol és miért vannak feszültségek, amelyek veszélyeztetik a kapcsolatukat.
Ezen módszert számos kapcsolatunkra kivetíthetjük, legyen az szülő és gyermek, vagy testvérek közötti, akár baráti, üzleti partneri.

Aki hisz az ezotéria különböző ágaiban, fogékonyabb eme téma befogadására, de azoknak is érdekes olvasmány lehet, akik ugyan nem rajongói, mégis nyitottabban szemlélik eme világot.
És van egy harmadik típus is, aki van amit elhisz, mert tapasztalata van benne, de nyitottan áll minden kérdéshez és több szempontból megvizsgálja az adott kérdést.
Én ide tartozom, és pont ezért nagyon nagy érdeklődéssel kezdtem meg az olvasásomat.

A könyv két szálon futó, mégis néhol több szereplőre kitekintő folyamat, melyben a fontos karakterek, természetesen egy fiatal hölgyemény életváltozásától indulnak el, és ugyan ebben az idősíkban egy férfi nagy döntés hozatala jön létre.
Mindkét fél elégedetlen az adott életével, csalódások, lelkitusák kereszttűzében találkoznak.
A kettejük közti mély megértés és szenvedély, hamar felszínre kerül, de a gyors érzelmi fütöttség kételkedést hoz a felszínre.
De, ahogy már várható volt, egy szépen csordogáló, magyarázatokban, visszautalásokban és érzelmekben gazdag történetet kapunk, mely tele van érdekesebbnél érdekesebb „véletlenekkel”, két korban egyáltalán nem passzoló, mégis tökéletes egységet alkotó lélek tánca ez, ahol megmutatkozik a két fél mássága, mégis egy egész léte.
A cselekmény átlagos, de a tematika megfűszerezi ezt, így az alap sablonítás kissé felenged, és sokkalta élvezetesebbé teszi az olvasást.

De, sajnos nem tudok napirendre térni azon, hogy helyenként, egy fejezeten belül, miért csúszott össze a karakterek gondolatai, valamint helyenként az is kérdés volt egyesszám első személyben olvasom vagy egyesszám harmadik személyben.
Többször újraolvastam ezen részeket és tényleg egybefolyik, sőt még páromnak is megmutattam, több szem többet lát alapon, de sajnos visszacsatolta eme problémámat.
Ez bizony elvette az olvasás okozta élményemet, ami azért volt rossz, mert a téma érdekes volt a számomra.
Valamint kisebb korrekciós elütések, egy mondaton belüli mondatrész ismétlődése előfordult. Viszont ezeken bőven felültudtam kerekedni, mert elenyésző.

Összességében elmondhatom, hogy egy jó alaptörténetet kaptam. Érdekes és elgondolkodtató történettel, merész témaválasztással, de kissé figyelmetlen kidolgozással íródott meg eme kötet.
A négy csillagot bőven megérdemli és ha nem lennének ezen gondjaim kedvencemmé is avattam volna.

És egy kedvenc idézetemmel zárnám, melyet itt olvastam:
„(…) az emberi élet nem más, mint szüntelen tanulás, tapasztalatszerzés másoktól, melynek során ismeretet, bölcsességet igyekszünk magunkba szívni. Mert akárhová tartunk is a világban, akármerre is visz az utunk, mindig lesz valaki, akitől tanulni tudunk.”

Köszönöm az írónőnek, hogy olvashattam a könyvét.
Amennyiben felkeltettem az érdeklődésedet, itt az oldalon utazókönyvként megtalálod.

inci81 P>!
T. Konda Szilvia: A szinasztria

Az írónőnek köszönhetően volt lehetőségem elolvasni ezt a különleges történetet, amit nagyon köszönök.

Némileg utána kellett járnom mi is az a szinasztria, mert bevallom fogalmam sem volt arról, mit jelent. Ezután nagy adag kíváncsisággal vágtam bele az olvasásba.

Na de lássuk, miről is szól ez a történet. Adott egy fiatal nő, és egy tőle idősebb férfi.
Elsőként a lány életébe kapunk betekintést, akinek titokzatos, visszatérő álmai vannak. S akinek életében fontos szerepet játszik egy női rokon, Tekla néni. Ő az, aki a spirituális dolgok felé terelgeti őt.
Majd megismerjük Tibort, a férfi főszereplőt, aki energikus személyiségével nagy hatással tud lenni az emberekre, leginkább a nőkre. Ám eljön az a pont, ami után már nincs annyi lendülete, a lelke megfárad.
Mindketten elégedetlenek az életükkel, tele vannak csalódással, és ebben az állapotukban találkoznak.
Egyszerre, de egymástól külön ismerjük meg a két ember életét, ami valahol az események sodrásában összekapcsolódik.
A találkozásuk után hamar fellobban a szenvedély, szinte azonnal egymásra hangolódnak, mégis akadnak kétségek.

A múlt és jövő összefonódik ebben a spirituális regényben, mely megannyi titkot rejt, megannyi kérdésre keresi és adja meg a választ.

Nekem tetszett ez a könyv, ám volt néhány dolog, ami megakasztotta esetenként az olvasást. Előfordult, hogy egy-egy fejezeten belül összecsúsztak a szereplők szemszögei. Hirtelen nem tudtam kinek a szemén át látom éppen az eseményeket. Jó lett volna, ha rögtön kitűnik kiről olvasok éppen.
Ezen kívül volt még néhány apróság, ami zavaró volt, de ezeken túl tudtam lendülni, i

Minden zökkenő ellenére ez egy igen érdekes és elgondolkodtató történet, amelyet leginkább a spirituális dolgokra fogékony olvasók számára ajánlanék.

Részletesebb értékelés a blogomon:

illusionlight P>!
T. Konda Szilvia: A szinasztria

Vajon miért hoz két embert össze a sors? A manapság – legalábbis spirituális körökben – népszerű ikerláng témát előtérbe helyezve erre a kérdésre keresi a választ a regény.
Tetszett a történet és a karakterek is érdekesek voltak. Egy picit jó lett volna még olvasni a végkifejletet követő eseményekről, mert számomra így lett volna teljes a szereplők fejlődésének íve.
Összességében nem bántam meg, hogy elolvastam, sőt, úgy érzem, hogy nem véletlen, hogy most akadt a kezembe a könyv… :)

Nikolett0907 P>!

[…] vannak olyan emberek az életünkben, akikkel egyszerűen muszáj megismerkednünk, ha másért nem is, azért, hogy az elválásból tanuljunk.

Nikolett0907 P>!

Az élet groteszk tréfája az, hogy igazán csak akkor tanuljuk meg értékelni a másik embert, illetve a másik ember szerepét az életünkben, amikor az már nincs velünk. De ha igazán fontos volt nekünk, akkor az emléke el fog kísérni egész életünkben.

Nikolett0907 P>!

Pedig az igazság akkor is igazság, ha csak egy ember mondja ki.
Sőt, akkor is, ha senki sem… (Morus Tamás)

Kapcsolódó szócikkek: igazság
Nikolett0907 P>!

[…] az emberi élet nem más, mint szüntelen tanulás, tapasztalatszerzés másoktól, melynek során ismeretet, bölcsességet igyekszünk magunkba szívni. Mert akárhová tartunk is a világban, akármerre is visz az utunk, mindig lesz valaki, akitől tanulni tudunk.

Nikolett0907 P>!

[…] másképpen gondolkodni nem feltétlenül jelent hátrányt, csak tudni kell sikert kovácsolni abból, hogy ami addig problémát jelentett.

Nikolett0907 P>!

[…] mindenki saját maga tudja a legjobban értelmezni a saját álmait, a saját élete, vágyai, gondolatai és az őt ért események tükrében.

Nikolett0907 P>!

A sors nem véletlenek sorozata, nem csapás, ami ellen küzdenünk kell. A sors: esély.
Esély az emberi teljesség és tökéletesség megvalósítására. Ezért sorsunkat meg kell tanulnunk megismerni és megérteni. (Thorwald Dethlefsen: Az út a teljesség felé)

papeerzsepi P>!

Hitte, hogy vannak olyan emberek az életünkben, akikkel egyszerűen muszáj megismerkednünk, és ha másért nem is, azért, hogy az elválásból tanuljunk.

papeerzsepi P>!

-Kicsikém, az emberi élet célja nem más, mint szüntelen tanulás, tapasztalatszerzés, melynek során ismeretet, bölcsességet igyekszünk magunkba szívni.

Nikolett0907 P>!

Sötét, hosszú folyosón egy kislány szalad.