A ​milliomos elme titkai 45 csillagozás

A gazdagság belső játszmájának elsajátítása
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Adjon öt percet, és megmondom, milyen anyagi jövő elé néz! Hogyan? Úgy, hogy meghatározom pénzről és a sikerről alkotott gondolati modelljét! – T. Harv Eker

Elgondolkodott már azon, miért van, hogy némelyek könnyedén vagyonosak lesznek, míg mások egész életüket anyagi küzdelmek közepette élik le? Vajon a képzettségük, az intelligenciájuk, az ügyességük, az időzítés, a munkaszokások, a kapcsolatok, a szerencse, vagy a szakmaválasztás, netán a befektetések teszik a különbséget?

A megdöbbentő válasz: Egyik sem!

Ebből az életeket megváltoztató könyvből az olvasó megtudhatja, miként ismerheti fel és módosíthatja saját pénzről és sikerről alkotott gondolati modelljét úgy, hogy az megnövelje jövedelmét, és anyagilag függetlenné tegye.

Bagolyvár, Budapest, 2006
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639447811 · Fordította: Meskó Krisztina

Razor P>!
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

T. Harv Eker: A milliomos elme titkai A gazdagság belső játszmájának elsajátítása

Vegyes érzésekkel csuktam be a könyvet. Egyfelől vannak benne nagyon jó gondolatok, pl. a pénz beosztásáról, a pozitív hozzáállásról, vagy épp a vagyoni helyzet megítélésről off, ugyanakkor sok olyan pont volt benne, ami főként vállalkozóknál jöhet csak szóba (hogy fektessék be a pénzt, mekkora profitra számoljanak, stb.), ill. itthon nem igazán megvalósítható, legalábbis a jelenlegi helyzetben semmiképpen. Mondhatja Eker, hogy fektessünk földbe és ingatlanba, az nem megy úgy, csettintésre a jelenlegi árak mellett.
Ill. nem mehetek el a tréning sokszori felemlegetése mellett se. Lényegében annak egyfajta reklámja a könyv, hisz a végén is a részvételre buzdít, ami kishazánkból bajosan vehető igénybe – hát még ebben a Covidos helyzetben.
Egy olvasást mindenképpen megért a kötet, és valamelyest szerintem még a fenti fenntartásaimmal együtt is hatott a gondolkodásomra.

Bagolyvár, Budapest, 2006
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639447811 · Fordította: Meskó Krisztina
Ivenn P>!
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Az egyik kollégám ajánlotta ezt a könyvet még tavaly ősszel, amikor egy csapatépítő után valahogy beszélgetni kezdtünk a sikerről és a pénzszerzés különféle módjairól. A kollégámról azt kell tudni, hogy 26 éves (akárcsak én) és rendkívül ambíciózus: két saját vállalkozása van és akkora a passzív jövedelme, hogy állítása szerint nem is kellene dolgoznia, mert a befektetéseiből befolyó összegből képes lenne megélni – igaz, viszonylag még szerényen. Azonban azt tervezi (teljesen komoly elhatározottsággal), hogy 40 éves korára akkora lesz a felhalmozott vagyona, hogy onnantól fogva egy percet sem kell tovább dolgoznia és teljes kényelemben élhet.
Nos, ezt hallva nemcsak nektek, de nekem is szépen kerekedett a szemem és magamban egy elnyújtott „okéééé”-val néztem a srácra, mint ahogy egy őrültre vagy egy naiv kisgyerekre szokás. Akkor mondta azt nekem, hogy ez a könyv változtatta meg a gondolkodását és a pénzhez való hozzáállását, és hogy mindenképp el kell olvasnom, mert nekem is nagyon tanulságos lesz.

Sok idő eltelt, mire ténylegesen eljutottam ehhez a kötethez, mert őszintén szólva nehezen hittem el a hallottakat és amúgy sem szoktam sűrűn non-fictiont olvasni. Viszont a napokban valahogy kedvem lett hozzá. (Az ltp állami támogatásának eltörlése lehet egy picikét hatással volt a könyvválasztásomra.)
És végül egyáltalán nem bántam meg, hogy elolvastam! T. Harv Eker határozottan tud valamit és határozottan gondolatébresztőek a sorai. Lényegében minden a fejben dől el, a pénzhez való hozzáállás és a gazdagsághoz való viszonyulásunk is, és abban abszolút egyetértek, hogy mennyit számít a gyerekkori kondicionálás, avagy hogy a szüleidtől és a környezetedtől mit tanultál el kisgyerekként. Ezek olyan mélységű lelki dolgok, amikre magától az ember nem is gondolna, de igenis korlátozhatja azt, hogy valaki tud-e gazdálkodni a pénzével vagy nem. A könyv lényegében az „átkondicionálásról” szól, avagy hogy hogyan szabadulj meg a pénzügyileg káros, negatív, romboló szokásaidtól és kezdd el ténylegesen úgy látni a világot, mint egy milliomos.
És azt kell mondanom, hogy ez egyáltalán nem könnyű. Lényegében, ha elolvasod a könyvet, akkor teljesen tisztán fogod látni azt, hogy miért nem vagy még milliomos, illetve hogy éppen miért vagy abban a pénzügyi helyzetben, amiben. Viszont látni fogod azt az ösvényt is, amin ha elindulsz, akkor esélyed lehet arra, hogy tényleg feltornázd magad a felső tízezerbe. Eker sorait olvasva igazából már egyáltalán nem tartom őrültségnek a kollégám álmát. Azóta is együtt dolgozunk és ő tényleg tudatosan halad a célja felé, és ez számomra nagyon tisztelendő.
Nem mondanám azt, hogy nekem is az a célom, hogy multimilliomos legyek, de igazából ez a könyv nagyon jó volt arra, hogy tudatosabban nézzek a saját pénzügyi helyzetemre és a saját „modellemet” finomítsam, építgessem. Különösen érdekes és hasznos volt a passzív jövedelemről szóló fejezet… Mindenkinek érdemes lenne amúgy minimum egy ilyen könyvet elolvasnia. Elég szégyen, de az iskolában tényleg nem tanulunk semmit a pénzről, mégis erről kéne a legtöbbet tudnunk. Ez volt az első ilyen könyv, amit elolvastam a témában, de biztos nem az utolsó!
(Fél csillagot csak a kissé demagógnak érződő stílus miatt vonok le. Néhány helyen zavaró volt, de az is lehet, hogy pont a berögződött negatív gondolkodás miatt éreztem így.)

Zsuzsanna_Makai>!
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Ez egy nagyon okos ember! Ezt a könyvet mindenkinek addig kéne olvasnia, amíg meg nem érti, és el nem kezdi használni. Ez egy nagyon jó könyv, ami segít megértened azt is, amit eddig nem is gondoltad, hogy fontos, és elsiklottál fölötte, hogy igen, pont erre kellett volna jobban figyelned, aztán megérted, hogy figyelned kell mindenre, majd ha már tényleg megértetted, akkor figyelsz MINDENRE.
Ebből a könyvből a középiskolában kellene tanítani, hogy megértsék a csírák, hogy lehet igazán kihajtani.

T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Ez a könyv, egy pénzügyi biblia!
Nem akartam elolvasni, csak kíváncsi voltam: mit zagyvál össze a pénzről, a gazdagságról, és hogy mi köze az elmének ahhoz, hogy milliomos lesz-e valaki, vagy sem. Pár oldal után ismerős dolgokkal találkoztam, és válaszokat kaptam arra, hogy a tágabb környezetemben élők, miért tartanak ott, ahol tartanak. Innentől kezdve már faltam a könyvet. Nem túl mohón, inkább lépésenként, elgondolkodva az olvasottakon.
Nem recept a gazdagságra, de érdekes tényeket tár fel. Rávilágít a rossz- vagy jó, emberi beidegződésekre, amelyek úgy hatnak ránk, hogy észre sem vesszük. Ahhoz, hogy a pénzhez való viszonyunk változzon, először az embernek kell változnia.
Személy szerint sok dologra kaptam magyarázatot; még ha néhol demagógnak is tűnik, figyelembe kell venni, hogy az éveken át belénk rögzült téves gondolkodásmód, nem változtatható meg egy perc alatt. Úgy érzem rendkívül hasznos olvasmány – korhatár- és anyagi javaktól függetlenül.

Enci_94 P>!
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Nagyon motiváló és inspiráló könyv. Rengeteg olyan dolgot foglal össze, amit egyébként tudunk, mégis leírva teljesen más.
Tetszett, hogy voltak benne sikertörténetek, és hogy rávilágít olyan dolgokra is az író amire nem is számítanánk.
spoiler
Jól éreztem magam miközben olvastam, feltöltött energiával és őszintén csak ajánlani tudom. spoiler

GreenGirl_19>!
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Kötelező tananyag!!! – már az a fajta, ami valóban ér is valamit és hasznosíthatod az éltedben, plusz rátapad az elmédre, hisz eszméletlen érdekfeszítő.
Elképesztő érzés olvasni ezt a könyvet, átélni a mondanivalóját…mintha fejbevágnának és végre úgy térsz magadhoz, hogy az igazság majd kiveri a szemed. Az IGAZSÁG, ami körbevesz, irányít és amit tenned kell annak érdekében, hogy jobbá váljon az egész életed. Hótziher, hogy el fogom még olvasni és a gyakorlatokat is elvégzem.
Ez a könyv nem is könyv…nem is okulási folyamat…hanem létszükséglet ebben a mai világban meg pláne. :)

SusiDi>!
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Remek könyv, ha az ember többet akar a sima jólétnél. :-)

Margaréta>!
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Érdemes elolvasni, de leginkább gyakorolni is a benne leírtakat!

feden>!
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai

Ha valaha országvezető ember leszek, akkor a „Babilon leggazdagabb embere” c. könyv után még ez lesz a kötelező olvasmány.

Gyuris >!

"Észrevetted, hogy a panaszkodóknak általában nehéz az életük? Úgy tűnik, minden elromlik körülöttük, ami elromolhat. Azt szokták mondani: „Hogyne panaszkodnék – nézd, milyen szerencsétlen az életem!” Most már, hogy jobban tudod, magyarázd el nekik: „Ez nem így van. Csak azért szerencsétlen az életed, mert panaszkodsz. Fogd be a szád… és ne gyere közel hozzám!”

Razor P>!

Persze sokan csak azt hiszik el, amit látnak. Tőlük azt kérdezném: Miért fizetik a villanyszámlát? Az áramot nem látják, az erejét mégis határozottan érzékelik és felhasználják. Ha valakinek netán kétségei lennének az áram létezése felől, elég bedugnia az ujját a konnektorba, és biztosan minden kétsége elszáll.

Kapcsolódó szócikkek: konnektor
Aquarius>!

Aki úgy gondolja, hogy a tanulás drága, próbálja ki, milyen a tudatlanság.

Benjamin Franklin

Aquarius>!

A boldogság nem a langyos vízben terem, ahol minduntalan arról álmodozik az ember, mi minden történhetett volna. A boldogság a természetes fejlődés gyümölcse, és annak az eredménye, hogy maximálisan kihasználjuk a lehetőségeinket.

Aquarius>!

Aki a sasokkal akar repülni, ne ússzon a kacsákkal!

Aquarius>!

Nem elég, hogy a megfelelő helyen legyünk a megfelelő időben. A megfelelő embernek kell lennünk, aki a megfelelő időben a megfelelő helyen van.

Pénzügyi modellünk

Aquarius>!

A fény szétoszlatja a sötétséget. Ha körös-körül fény van, az embernek nehéz „sötétnek” maradnia.

Aquarius>!

A pénz csak felerősíti azokat a jellemvonásokat, amelyekkel az ember amúgy is rendelkezik. Aki fösvény, a pénztől még fösvényebb lesz. Aki jószívű, a pénztől még inkább jószívű lesz. Aki gazember, a pénztől még nagyobb gazemberré válik. Aki nagylelkű, azt a több pénz még nagylelkűbbé teszi.

Aquarius>!

Ne feledd, a szokásaink rabjai vagyunk, ezért a pénzkezelési szokásaink fontosabbak, mint az összeg.

Ivenn P>!

Ha a tettek olyan fontosak, vajon miért nem tesszük meg, amiről tudjuk, hogy meg kellene tennünk? Félelemből. A félelem, a kétség és az aggodalom a legnagyobb akadályai nemcsak a sikernek, de a boldogságnak is. Ezért az egyik legdöntőbb különbség a gazdagok és a szegények között, hogy a gazdagok akkor is hajlandók cselekedni, ha félnek, a szegényeket viszont meggátolja a félelem.