Kisgyermekek ​nagy mesekönyve 62 csillagozás

T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Ugye, milyen nagy öröm mesét hallgatni? Az ember előtt felvonulnak képzeletének ködalakjai: ravasz kis törpék, nagy erejű óriások, bátor vándorlegények, szépséges királylányok, s megelevenednek legkedvesebb társai: kajla fülű, huncut szemű bársonykutyák, beszélő varjak, gyanakvó medvebocsok, no és a legismerősebbek, a mindennapok apró hősei: félelmet legyőző kisfiúk, vidám kislányok! S milyen diadal, amikor a gyerek iskolás lesz, és lassacskán maga olvashatja a mesét!… Hát még amikor már annyira önálló, hogy maga veszi le a könyvespolcáról a régi jó barátot, a Kisgyermekek nagy mesekönyvét meg a többi könyvet, és már maga lapozza fel legkedvesebb olvasmányát, maga határozza el, hogy Tündér Ilona, az igazságos király, a pórul járt tudós vagy valamelyik más kedves mesehős társaságában akarja-e tölteni szabad perceit.

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Xénion, Budapest, 1994
352 oldal · ISBN: 9631103757 · Illusztrálta: Róna Emy

Rumpelstiltskin

Ancsúr P
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Kisgyermekeknek kerestem könyvet, így a cím egyből megfogott. A történetek meglehetősen hosszúak egy pl. 2-3 éves forma gyereknek, viszont egy nagycsoportos gyerkőcnek még pont jó. A történetek is aranyosak, és élvezet olvasni az ismert meséket ugyanúgy, mint a kevésbé ismertet.

n P
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

A kedvencem természetesen az Okos leány volt.
El ne felejtsük, még 1979-et írunk ekkor. ;-)

Lunemorte MP
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Kiskoromban ez volt az egyik mesekönyvem. Bár nincsenek benne szép színes képek, de én mégis imádtam! Gyönyörű meséket tartalmaz, melyek segítettek kialakítani egy fantáziavilágot számomra! :) Egy szóval : ajánlom azoknak, akik szép meséket szeretnének felolvasni gyermekeiknek és mindazoknak, akik csak szeretik a mesék világát! :)

Felixa P
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Régi jó barát és kedvenc!… Miért? Leginkább a a borítón levő mesefigurák tudtak elbűvölni; gyerekkoromban le is másoltam őket és alapos odafigyeléssel színezgettem az én mesehőseimet. Aztán a másik: az egész oldalas színes illusztrációk… (bár kevés van belőlük), de teljesen elvarázsoltak a szépségükkel. A tartalma pedig a meséket illetően változatos és lenyűgöző. Könyvespolcom féltve őrzött kincse… :)

MeseFolt

261
Megszámoltam, ennyi mese van benne… minden hétköznapra egy. Gyerekként is nagyon szerettem. Ne kérdezzétek miért, de mikor 12 évesen új kutyát kaptunk, ebből olvastam fel neki. Szigorúan a kutyás meséket.
Nagyon gondos válogatás, ismert és ismeretlen szerzőktől, különböző országok, népek meséiből szemezgetve. A hosszúságuk is változó, a nyúlfarknyi kis versektől kezdve, a pár soros meséken át a több oldalas történetekig. Kinek mihez van épp kedve.
Gyakran lekerül a polcról most, hogy már a 2 kisfiamnak olvasok belőle, de a kedvencem továbbra is Csarusin: Tomka álma című meséje. Na, nem mert olyan maradandó szépirodalmi alkotás, sokkal inkább Hektor kutyánk és a maradandó emlékek miatt.
Nem hiányozhat a könyvespolcról!

Timi98
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Gyerekkori kedvenc <3 még most is olvasgatok belőle..
Kiskoromban anyum sokszor olvasott fel belőle. Furcsa de valamelyik nap eszembe jutott néhány mese és kedvet kaptam hozzá, így előkerestem a millió mesekönyv közül. Ezek a mesék mind tanulságos és izgalmas történetek, minden kisgyermekes anyukának ezt a kötetet ajánlom! De persze nem csak nekik, hanem azoknak, akik hozzám hasonlóan ezeken nőttek fel :)

Iza_Rápolti P
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

A mesék kissé nehézkesnek tűnnek, de az a jó benne, hogy sokféle nemzet meséiből olvashatunk.

Zigó_Attila

Este aztán, mikor a törpe megérkezett, s megfonta a húsz orsó lent, elébe állott a lány:
– Köszönöm a hozzám való jóságodat, de nem leszek a feleséged, kitaláltam a nevedet – úgy hívnak, hogy Trillevip!

Trillevip (Norvég mese)

Kapcsolódó szócikkek: Rumpelstiltskin