Kisgyermekek ​nagy mesekönyve 55 csillagozás

T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Ugye, milyen nagy öröm mesét hallgatni? Az ember előtt felvonulnak képzeletének ködalakjai: ravasz kis törpék, nagy erejű óriások, bátor vándorlegények, szépséges királylányok, s megelevenednek legkedvesebb társai: kajla fülű, huncut szemű bársonykutyák, beszélő varjak, gyanakvó medvebocsok, no és a legismerősebbek, a mindennapok apró hősei: félelmet legyőző kisfiúk, vidám kislányok! S milyen diadal, amikor a gyerek iskolás lesz, ls lassacskán maga olvashatja a mesét! …hát még amikor már annyira önálló, hogy maga veszi le a könyvespolcáról a régi jó barátot, a Kisgyermekek nagy mesekönyvét meg a többi könyvet, és már maga lapozza fel legkedvesebb olvasmányát, maga határozta el, hogy Tündér Ilona, az igazságos király, a pórul járt tudós vagy valamelyik más kedves mesehős társaságában akarja-e tölteni szabad perceit.
A Móra Ferenc Könyvkiadó hatodik, felújított kiadásban jelenteti meg a népszerű mesekönyvet, Róna Emy illusztrációival.

Xénion, 1994
388 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637808000 · Illusztrálta: Bartos Ildikó
Móra, Budapest, 1981
392 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631125645 · Illusztrálta: Róna Emy
Móra, Budapest, 1975
352 oldal · ISBN: 9631103757 · Illusztrálta: Róna Emy

Ancsúr
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Kisgyermekeknek kerestem könyvet, így a cím egyből megfogott. A történetek meglehetősen hosszúak egy pl. 2-3 éves forma gyereknek, viszont egy nagycsoportos gyerkőcnek még pont jó. A történetek is aranyosak, és élvezet olvasni az ismert meséket ugyanúgy, mint a kevésbé ismertet.

n P
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

A kedvencem természetesen az Okos leány volt.
El ne felejtsük, még 1979-et írunk ekkor. ;-)

Lunemorte MP
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Kiskoromban ez volt az egyik mesekönyvem. Bár nincsenek benne szép színes képek,de én mégis imádtam! Gyönyörű meséket tartalmaz,melyek segítettek kialakítani egy fantáziavilágot számomra! :) Egy szóval : ajánlom azoknak,akik szép meséket szeretnének felolvasni gyermekeiknek és mindazoknak,akik csak szeretik a mesék világát! :)

Felixa P
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Régi jó barát és kedvenc!… Miért? Leginkább a a borítón levő mesefigurák tudtak elbűvölni; gyerekkoromban le is másoltam őket és alapos odafigyeléssel színezgettem az én mesehőseimet. Aztán a másik: az egész oldalas színes illusztrációk… (bár kevés van belőlük), de teljesen elvarázsoltak a szépségükkel. A tartalma pedig a meséket illetően változatos és lenyűgöző. Könyvespolcom féltve őrzött kincse… :)

kstimi
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

Gyerekkori kedvenc <3 még most is olvasgatok belőle..
Kiskoromban anyum sokszor olvasott fel belőle. Furcsa de valamelyik nap eszembe jutott néhány mese és kedvet kaptam hozzá, így előkerestem a millió mesekönyv közül. Ezek a mesék mind tanulságos és izgalmas történetek, minden kisgyermekes anyukának ezt a kötetet ajánlom! De persze nem csak nekik, hanem azoknak, akik hozzám hasonlóan ezeken nőttek fel :)

Iza_Rápolti P
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

A mesék kissé nehézkesnek tűnnek, de az a jó benne, hogy sokféle nemzet meséiből olvashatunk.

Achala
T. Aszódi Éva (szerk.): Kisgyermekek nagy mesekönyve

ez az első számú kedvenc mesekönyvem!De régen valahogy nagyobbnak tűnt :)