Elveszett ​évek (Merlin 1.) 4 csillagozás

T. A. Barron: Elveszett évek

A háborgó tenger egy fiú csaknem élettelen testét veti ki magából az ősi Wales partjainál. A halál ugyan megkegyelmez neki, de ő nem emlékszik sem a nevére, sem arra, honnan került oda. Az a dolga, hogy kiderítse, ki is ő valójában és megismerje a benne szunnyadó titokzatos erőket. Így vetődik el egy különös, elvarázsolt szigetre, ahol rádöbben, hogy a rejtélyekkel teli vidék sorsa és a saját önkeresése elszakíthatatlanul összefonódik.
Így indul Barron 12 kötetes fantasysorozata, amelynek első 5 könyvét Merlin, a legnagyobb varázsló alakja köt a kelta Artúr király-mondakörhöz. Az első kötet Merlin ifjúságának elveszett éveit idézi fel a legendák gomolygó ködéből.

Geopen, Budapest, 2019
374 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155724909 · Fordította: Sziklai István

Darkwhite>!
T. A. Barron: Elveszett évek

Egyszerű történet, de mégis magával ragadó. Kiváncsian várom a folytatást.

klaudia_kozak P>!
T. A. Barron: Elveszett évek

Nem volt rossz olvasmány, csak lapos. Pár hónapja felkeltette az érdeklődésemet, ha Merlinről szól, biztosan jó kell legyen. Túl gyermeteg a Hatalmas Merlinhez képest. Kissé unalmas történet, ám a végére azért összekapta magát, így folytatom a sorozatot. Meglátjuk, mi lesz belőle.

Farkas_Norbert>!

De mi van akkor, ha miután innen elmegyek, nem tudom megszólaltatni a Hárfát?
– Ha a Hárfa egyszerűen nem felel az érintésedre,meg fogjuk érteni.De ne feledd: ha meg tudod szólaltatni, de visszariadsz a feladatodtól, sosem nyersz megbocsátást.

Estonahenj-Nagytanács

Merlin sorozat · Összehasonlítás