A ​varázslás dalai (Merlin 2.) 1 csillagozás

T. A. Barron: A varázslás dalai

Merlin reményt hozott a föld és ég között lebegő Fincayra varázslatos szigetére, amelyet továbbra is veszély fenyeget. Ennek első áldozata Merlin anyja, akit csak akkor menthet meg a fia, ha elsajátítja a varázslás hét dalát. Ehhez azonban először le kell győznie a félelmetes óriást, akinek egyetlen pillantása is halált hozhat rá.
Az Artúr király-mondakörhöz kapcsolódó Merlin-sorozat 2. könyvében végigkísérhetjük, hogyan válik Merlin éretlen kamaszból egyre bölcsebbé, és miképp indul el azon az úton, hogy a legendás idők legnagyobb varázslójává nője ki magát.

Geopen, Budapest, 2019

Farkas_Norbert>!
T. A. Barron: A varázslás dalai

Azt hiszem ez a rész még inkább tetszett, mint az első.Végigkisérni a folyamatot,ahogy Merlin dacos és büszke gyermekből ifjú,bölcs varázsló válik,az maga egy nagyszerű kaland.Még van azért mit tanulnia de már sokkal érettebb és megfontoltabb lett a könyv végére.Az anyjához fűzödő mély szeretete és a barátai őszintesége az irányába igazán felemelő.Jó, hogy végre alaposabban megismerhetjük Fincayra lakóit, mégha erre Merlin ballépése(i) kellett(ek) is.
Rhia egyre jobban a szívembe zártam, amiért annyira bölcs, jószívű és Merlint mind bölcsességeivel,mind segítőkészségével támogatja.
Tuatha,Honn, Garlatha és T'eilean, Cairpré, Shim, Dagda, a kagylók, Baj, Aylah, Urnalda(és még sorolhatnám)…csodálatos útmutatói és segítői Merlinnek.

Amit kifogásolnék,az az,hogy Merlin küldetésében az idő múlása szürreálisnak hatott sokszor.
És Garlatháék hozzáállását túlzottnak tartottam,mintha szándékosan nem akarnák észrevenni a Hárfát.Amúgy az üzenet átjött,értékelem is,de kissé erőltetett.
Honn is kissé dagályosan beszélt,de az nem volt ennyire szembeötlő.
Cairpré okosan beszélt,de azért az vicces,hogy először türelemre inti Merlint aztán meg ő maga ad neki tippet,mit csináljon.

Szóval van ebben a „fagyiban” néhány nehezen emészthető „kekszdarab”.
A sárkány is ilyen.Hogyan nevethet egy versen ha alszik?
Zavaró paradoxon.

Összességében azért szórakoztató és tanulságos olvasmány,jó benne elmerülni.

Bumbelwy pedig tényleg rémes egy bolond de a szíve jó.