Utak ​a boldogsághoz 4 csillagozás

Tanítások az élet céljáról és elérésének módjairól
Szvámí Sivánanda: Utak a boldogsághoz

Hiánypótló esszenciális tanítás életről, kultúrákról, gondolkodásmódról, jógáról – nem csak jógázóknak. Valódi segítség az igazi boldogságot kereső emberek számára.
A valódi boldogság a lényegi természeted, veled született jogod. Ne kívül keresd a fényt, a békét, az örömöt és a boldogságot, hanem tekints önmagadba!…. Fedezd fel a végső valóságot saját létezésed középpontjában, lényed legmélyén! A mű Szvámí Sivánanda legfontosabb tanításait gyűjti össze egy kötetben.
Az 528 oldalas összefoglaló mű Sivánanda Mester legfontosabb tanításait gyűjti össze egy kötetben. A borító, a fordítás és a tördelés a Sivánanda jógaközpontunk tagjainak áldozatos munkája.

Sivananda Jógaközpont, Budapest, 2014

India

Szvámí Sivánanda: Utak a boldogsághoz

Szvámí Sivánanda: Utak a boldogsághoz Tanítások az élet céljáról és elérésének módjairól

Ez az a könyv, aminek a lényegét lehetetlen pár mondatban összefoglalni. Nagyjából azt kaptam, amit vártam, illetve egy kicsit többet.
A hinduizmust viszonylag jól bemutatja a szerző, bár én még kitértem volna pár dologra. Nyilvánvaló azonban, hogy egyetlen kötetben nem lehet felölelni azt a mennyiségű tudásanyagot, amely rendelkezésünkre áll. Néhol ismétlésekkel találkoztam, ezt annak vettem, hogy csak meg akar minket erősíteni pár dologban, hogy rendesen megjegyezzük a dolgokat. Egyébként nem rossz ez a könyv, mindenképp érdemes legalább egyszer elővenni az életben. Főleg olyanoknak jöhet jól, akik még nem rendelkeznek alapokkal a témát illetően. (Mivel további ősi olvasmányokra hívja fel a figyelmet az író, amelyek alapművek).

Schonek_Zoltán_Nandagópa I>!
Szvámí Sivánanda: Utak a boldogsághoz

Szvámí Sivánanda szerint a valódi boldogság a lényegi természeted, veled született jogod. Ne kívül keresd a fényt, a békét, az örömöt és a boldogságot, hanem tekints önmagadba! Ebben a könyvben a Szvámí legfontosabb tanításait lehet elolvasni 528 oldalon.
Ezt a könyvet lehet úgy olvasni, mint ahogyan egy regényt olvasol (az első laptól az utolsóig), de nem feltétlenül szükséges. Ehhez ugyanis a mű túl „tömény”. Olvasásakor nem az a fontos, hogy mennyit szippantunk be egyben belőle, hanem hogy ízlelgessük, érlelgessük és végső soron értsük meg a tanultakat. Ha ez kis adagokban megy a legjobban, akkor úgy. A tanítások megismerésének szerintem legizgalmasabb módja ugyanis, ha csak úgy, találomra felütöd az egyik fejezetnél, és elolvasod az aznapra szánt „szentenciát”. Az egyes fejezetek külön-külön tanítások, nem épülnek egymásra, akár véletlenszerű sorrendben is érthetők. Fontos, hogy a tanítások megismeréséhez és megértéséhez nincs szükség az indiai kultúra, a hinduizmus, vagy a jóga ismeretére. Sőt, a könyvben írottak kiváló alapot nyújtanak az ismerkedésre, ha épp most szeretnél belevágni. Ha viszont már érdeklődsz egy ideje, és van bizonyos „előképzettséged”, e könyv lapjain új ismeretekre lelhetsz, és azon se csodálkozz, ha bizonyos dolgok más megvilágításba kerülnek.

estherlamm P>!
Szvámí Sivánanda: Utak a boldogsághoz

Ez AZ a könyv, amit bármikor elővehet az ember és böngészheti az aktuális élethelyzetéhez kötődő fejezeteket.
Ősszel halt meg a nagymamám, éppen lézeres szemműtétem napján, úgyhogy a férjem olvasta fel nekem a halálhoz kapcsolódó fejezetet.
Hatalmas segítség volt!
Mindenkinek szívből ajánlom!

Lunemorte P>!

Ne akarj semmit birtokolni! A birtoklás csak fájdalmat szül.

24. oldal, Bevezetés

Kapcsolódó szócikkek: birtoklás
Lunemorte P>!

Hibázni emberi dolog, megbocsátani isteni erény.

30. oldal, Ahinszá

Lunemorte P>!

Egyetlen nyelv létezik: a szív szava vagy a csend nyelve.

21. oldal, Bevezetés

Lunemorte P>!

Vagy meghalok, vagy elérem a végső célt!

24. oldal, Bevezetés

Lunemorte P>!

Ismerd fel Őt, és légy szabad!

64. oldal, Avatára

Lunemorte P>!

Harcolj bátran a belső ellenségeiddel szíved harcmezején!

67. oldal, Az élet

Lunemorte P>!

Panaszkodás helyett fogadj el mindent úgy, ahogy van!

Lunemorte P>!

Születésnapod emlékeztet rá, hogy az életed egy újabb évvel lett rövidebb.

Kapcsolódó szócikkek: születésnap
Lunemorte P>!

Bár napközben nem látod a csillagokat, mégis léteznek.

Lunemorte P>!

Senki nem boldog ezen a világon.