Az ​örömteli élet művészete 5 csillagozás

Szvámi Ráma: Az örömteli élet művészete Szvámi Ráma: Az örömteli élet művészete

Egészségesen és boldogan is élhetünk, feltéve, ha megértjük, hogy a boldogságot mi magunk teremtjük meg. A könyv lapjain Szvámí Ráma azt fejti ki, hogyan tehetünk szert nyugodt és békés tudatra, hogyan fordíthatjuk azt befelé, miként használhatjuk azt, az élet jelentéséről és magasabb rendű céljáról való elmélkedésre. A boldogság művészete megköveteli, hogy önmagunk urává váljunk – először, hogy saját testünket és tudatunkat tökéletesítsük, majd, hogy mesteri módon átalakítsuk a körülöttünk levő világot.

Danvantara, Budapest, 2021
232 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639858367 · Fordította: Demeczky János
Mandala-Seva, Budapest, 2006
238 oldal · Fordította: Demeczky János

Szvámi Ráma: Az örömteli élet művészete

Szvámí Ráma alapvetően egy jó író, de ennél a könyvénél biztosan csak jobb írásai vannak: szívből ajánlom a Szvámi Ráma: Élet a Himalája mestereivel és a Szvámí Ráma: A bölcsesség könyve című köteteket.
Sajnos a jelen kötet tele volt közhelyekkel és olyan „megoldásokkal", mint pl. legyél boldog, ennyi, mást nem tehetsz…stb. jellegű tippek. Sok sztorit már az említett könyvekben is olvastam, de ott bővebben ki is fejtette azokat és nemcsak úgy odadobálta random a mondatokat…Azoknak ajánlom, akik szeretik a közhelyeket és nem túl járatosak az indiai kultúrában.

Lunemorte P>!

A könyvek tanulmányozása adhat némi vigaszt az életben, de nemigen szoktam hallgatni azokra, akik pusztán a könyvekből merítik tudásukat.

Lunemorte P>!

Ha folyton a könyveket bújjátok, mikor gyakoroltok, és mikor gondolkoztok?

Lunemorte P>!

Akik túl sokat beszélnek, általában ostobaságokat hordanak össze.

Lunemorte P>!

Az emberek azt hiszik, hogy valakit szeretnek, akkor szeretetükből ki kell zárniuk a többi embert.

Lunemorte P>!

Képes vagyok rá; meg fogom tenni; és meg is kell tennem!

Lunemorte P>!

Szeretnénk jók lenni, de képtelenek vagyunk rá, mert nem tanították meg, hogyan legyünk jók.