Smink ​nélkül 87 csillagozás

Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Sztárok, hírességek, celebek. Különös, zárt világ: az egekig repítheti azt, akinek sikerül ide bejutnia. Pénz, hírnév, csillogás – melyik fiatal lány ne áhítozna rá? Melyikük ne adna meg bármit, hogy beletartozhasson? Szombati Lillának úgy tűnik, minden összejött: a gyönyörű fotómodell fényes médiakarrier küszöbén áll. Ám a múltjában rejlő titkokra egy ambiciózus újságírónő vadászik és a bulvárlap leleplező címlapsztorija alaposan összekuszálja a szálakat.
A fiatal írónő, Szurovecz Kitti nagyon jól ismeri ezt a világot, hiszen a Meglepetés magazinnak hétről hétre készíti a sztárinterjúkat. Neki már régóta megnyílnak a hírességek: elmondanak olyan titkokat is, amelyeket nyomtatásban nem akarnak viszontlátni. A Smink nélkül természetesen nem róluk szól, a regény szereplői kitalált személyek, de az ügyesen bonyolított, fordulatos cselekmény, az érzékletesen megjelenített médiavilág képe sokat elárul arról, mi rejlik a csillogó kulisszák mögött.

Átdolgozva Lilla titka címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Central Médiacsoport, Budapest, 2010
Meglepetés / Sanoma, Budapest, 2010

Szmeme>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

A nagymamám ajánlására olvastam el a könyvet. Neki az egyik szeretett könyvéről van szó, amit én is nagyon szerettem volna szeretni. Nem igazán sikerült.
A karakterek nagyon sablonosak voltak, hasonlítottak egymáshoz. A párbeszédek egyszerűségükben vagy furcsaságukban már majdhogynem kínosak. Érdekes témát dolgoz fel, de a felépítése nem a legjobb. A fülszövegből elolvasható részt taglalja a kötet felében, kétharmadában, túl hosszan építi fel a történetet. Az eleje izgalmasabb, amikor még nem tudni, hol fonódnak össze a szálak, viszont az is egyértelmű már akkor, hogy mindenki ismer mindenkit, rokona, barátja, ellensége, stb. Igazából az egész kötet szeretne drámai lenni, de nem sikerül, pedig lenne rá alkalom csak ezek a jelentek vannak legkevésbé kidolgozva. A szerelmi szál sincs a helyzet magaslatán, több érzelmet váltott ki belőlem két mellékszereplő szerelme, mint a főszereplőké. A könyvhöz tartozik a szöveg stílusa, a helyesírás is, engem rendkívül zavartak a hibák és a trágár szóhasználat.
Egy nyári gyors olvasásnak nem annyira rossz élmény, mint az értékelésből tűnhet. Ritkán olvasok ilyesmi könyveket, ezért tapasztalat gyűjtésnek sem rossz.

Loveiny I>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Egy tanács: Senki se olvassa ezt a regényt se buszon, se vonaton, olyan helyen soha, ahol valaki bele tud olvasni rajtatok kívül. Néha pironkodva kellett becsuknom és eltennem a regényt, mikor arra gondoltam, hogy a néni, aki mellettem ül esetleg beleolvas abba, amit épp olvasok.

Aranymag>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Izgalmas, pörgő, elragadó. Kitti abba a világba kalauzol minket, amire mindenki szomjazik, amiről a bulvárban akar olvasni. Ezért vesszük a lapokat. Ő megírja, milyen a sötét, bűnös, gengszteres világ mindemögött a csillogás mögött. Kellemes, szórakoztató, derűs. Izgalmas, nem várt fordulatokkal. Néhol nyers, és alkalmazkodó a mai világhoz. Nekem tetszett.

Kucsi>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Első könyvem volt Szurovecz Kittitől. Szenzációs! Kiválóan megírt történet. Bátran ajánlom, annak ellenére, hogy leértékelt. Nálam 5*-os, olvasd el, megtudod miért. Gratulálok a szerzőnőnek! Engem arra inspirált, hogy további könyveket olvassák az írótól.

MVivien>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Nekem tetszett ez a könyv a fél csillagot csak azért vontam le mert néha kissé alpári volt.A történet az elejétől kezdve izgalmas és fordulatos volt.A cím szerintem nagyon találó hiszen bemutatja mi van a csillogás mögött.Akit kedveltem a könyvben az Réka volt aki még egy kislány és Valentin is szimpatikus volt szerintem nagyon összeillő páros.Attilát utáltam benne egy perverz gazember.Lilla is szimpatikus volt bár egyes helyzetekben én biztosan máshogy döntöttem volna.Edét én nem kedveltem meg ahogy Barbarát sem.Jó volt az is szinte minden szereplő szemszögéből olvashattuk a történetet.Elgondolkodtató könyv volt.

Dawn_Silver I>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Ez a könyv annyira sz*r, hogy már majdnem jó :D Az első b*zi szónál le kellett volna tennem… Mondjuk, az egy dolog, hogy tele van alpári kifejezésekkel… Az írásmódja is itt még nagyon kezdő volt az írónőnek. Maga a sztori egyébként jó lenne. Sikerült beszippantania, érdekelt, mi lesz a szereplők sorsa. Kicsit olyan érzésem volt végig, mintha egy rossz szappanoperát néznék, vagy a Veled is megtörténhet egyik epizódját. Szinte hallottam is az amatőr szövegfelolvasást a fülemben :D Tudom, hogy épp mostanság jelent meg a regény átirata, de nem hiszem, hogy azt is el fogom olvasni.

ƨɔɴом>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Mit mondhatnek? Igazabol a cim remekul illik a belso tartalomhoz mivel a 'celeb' vilagot es az osszes velejarojat az addig megtett utat valoban kendozetlenul mutatja be (tehat smink nelkul). Lillat nagyon kedveltem mar az elejen is, a karaktere zsenialisan felepitett, hogy hogyan lett egy naiv kislanybol eloszor olyan lany, majd egy eros ambiciozus no. A tortenet porgos nehol intrikakkal es csillogassal tarkitva, talan pont ebben all a varazsa.

Lea_Simon>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Nagyon tetszett ez a könyv. Tudom, gyengém ez a téma: a sztárság és a kulisszák mögötti élet, de tényleg nagyon jól meg volt írva. Ügyesen összefutottak a szálak, jól fel volt építve a történet. Lilla, Réka, Hélia és Bara mind tudtak szimpátiát ébreszteni bennem, mindegyiküknek érdekelt a sorsa, és izgalmas volt, ahogy a végén felpörögtek az események.

LadyPusyCat>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Egy kellemes könyv, jó volt olvasni, hamar be is fejeztem, viszont nem volt egy meghatározó könyv számomra. Tetszett, hogy visz a cselekmény, nincsenek unalmas leirások benne, és amit legjobban értékeltem, hogy mindent nevén neveztek. Mindent egybevetve, megvoltam vele elégedve maximálisan, pontosan azt kaptam amire számitottam.

Nilla I>!
Szurovecz Kitti: Smink nélkül

Ahhoz képest, hogy ez volt az első megjelent könyve, nekem sokkal-sokkal jobban tetszett, mint az utolsó megjelent, azaz a Fényemberek.
Voltak idegesítő részek és karakterek, de ez szinte egy könyvből sem hiányozhat. Ede nem volt a kedvencem (és ez az állandó Edezés az idegeimre ment), de Solymost egyenesen imádtam. Ő volt az abszolút kedvencem. :))

patricia_taksas>!

Düh. Elkeseredés. Tehetetlenség. Iszonyatos szenvedés. Elküldeni azt, akit a világon a legjobban szeretsz. Mindezt miért? Mert tartozol ennyivel két embernek, akik fölneveltek. Mert tiszteled őket, és elhiszed nekik, hogy jót akarnak, s amit mondanak, az a helyes út.

Rézangyal>!

– Ed, én szeretlek!
– Én is téged! Ez az egy, ami egész biztos.
– Akkor mi lesz most?
– Hát, megpróbálhatunk megharcolni az elemekkel, együtt – mosolygott a férfi, és játékosan összeborzolta szerelme hosszú haját. Arcát az arcához simította, majd szempilláival kezdte simogatni Lillát.
– Ez csiklandoz – nevetett Lilla. – Mi ez? Mit csinálsz?
– Ez…pillangócsók.
– Pillangócsók? Sosem hallottam ilyesmiről.
– Nem csoda, mert most találtam ki – mosolygott Ed szerelmesen a nőre.
Az önfeledt, igazi boldogság pillanatai voltak ezek.

Delena>!

Reggel kilencre járt az idő, s az óra kíméletlenül csörögni kezdett.