Smaragdfény (Gyémántfiú trilógia 3.) 81 csillagozás

Szurovecz Kitti: Smaragdfény

A ​házaspárnak megvan mindene.
Mesés hollywood-i karrier, két csodálatos gyerek, impozáns villa Beverly Hillsben.
És ami a legfontosabb:
Heily és Nick egymás iránt érzett szenvedélyes szerelme mit sem változott az évek során.

Csakhogy egy családi ünnep váratlan fordulatot hoz…
Felbukkan egy titokzatos asszony, aki a megszólalásig hasonlít Nikki – Nick balkézről született kislányának – édesanyjára. A helyzet képtelen és rémisztő, hiszen a nő sok évvel ezelőtt meghalt. Az ismeretlen ismerős megjelenése valóságos lavinát indít el: az álompár kapcsolata, tehetséges kamaszlányuk törékeny lelki egyensúlya, és a féltett családi egység is veszélybe kerül, miközben mindenki azon őrlődik: MIÉRT TÉRT VISSZA ENNYI ÉV UTÁN?

Szurovecz Kitti Libri Aranykönyv TOP10-es trilógiájának befejező kötetében szívet marcangoló és megdöbbentő titkokra derül fény, és minden eddigit felülmúló izgalmak várnak az olvasókra! A sikersorozat részei külön-külön is kerek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
354 oldal · ISBN: 9789633731970 · Illusztrálta: Benina

Daniel Norton · Eric Avery · Melanie Richards

Ács_Milán>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Hát ennek a sorozatnak is vége…
Jó volt olvasni hogyan folytatódott Nick és Heily élete, immáron családként. Természetesen itt is voltak meglepetések és meglepő fordulatok. Nekem pont ezek a meglepő fordulatok miatt tetszett kevésbé ez a rész, mert annyira abszurd helyzetek voltak, amiket, hogy a valóságban is megtörténjenek abszolút nem tudok elképzelni. spoiler
Heily és Nick életét kb így képzeltem el, ahogy az írónő leírta. Egy igazi szeretettel teli és harmónikus kapcsolat szemtanúja lehettem.
Ami tetszett, hogy a második részhez képest már több év elteltével csöppenünk bele ebbe a részbe. A kis Nikkiből egy igazi tinédzser lett, aki maga is elérkezett az első szerelem kapujába.
Összességében kellemes, szórakoztató olvasmány volt. Az „Öt hónappal később…” rész és az epilógus méltó lezárást adott a sorozatnak.

Pelyhe_Anna>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Nekem a sorozatból ez a könyv tetszett a legjobban, szerintem a Gyémántfiútól ez hatalmas fejlődés.
Tetszett benne, hogy a sok különböző szemszög a végére teljesen összefonódott, és hogy mindennek van köze valamihez.
Rebecca visszatérését nem igazán értettem, aztán szerintem túl könnyen elment, azt pedig sajnálom, hogy Nikkit nem avatták be a teljes történetbe. Annyira szimpatikus lány lett, örülök, hogy láthattuk, milyen lett tiniként. Danielt is nagyon kedveltem, a családi háttere miatt viszont szörnyen sajnáltam.
Nekem ami egy kicsit sok volt, az az, hogy már megint történt egy elrablás, ami az előző két részre nagyon emlékeztetett. Aztán Nikki és Daniel olyan könnyen kiszabadult… Csakúgy meglógnak? És még csak nem is keresi őket Dario? A végén, mikor kiderült, hogy Enzio igazából nem is rossz, annak nagyon örültem, de meg is lepett. Azt sem értettem, hogy Rebecca miért ment feleségül hozzá, és így a végén, mikor beleszeretett Ericbe, róla meg kiderült, hogy spoiler, egy elég érdekes családot kaptunk eredményül. :'D

somebody22 I>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Nem mondhatom, hogy rossz volt, mert élveztem, kis egyszer olvasós könnyed szappanopera volt. A legnagyobb bajom az volt vele, hogy tök ugyanolyan mint az előző kettő. Nem rossz, csak épp fejlődést nem látok. Egyébként egy szerethető történet, de mély mondanivalót azon kívül, hogy a filmszakma egy sunyi kegyetlen ördög ne várjatok tőle. A borító sem tetszett igazán, nincs benne semmi fantázia, és még csak nem is kapcsolódik igazán a történethez.

Paulina_Sándorné P>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Kedvenc részeim egy könyvnél, főleg romantikus könyvnél, hogy az epilógus évekkel későbbi részt mutat be a szerelmesekről. Itt egy egész könyvet kaptam, Nick és Heiley életéből. spoiler Izgalmas volt számomra a könyv, több meglepő fordulattal. Imádtam Daniel és Nikki párosát, aranyosak együtt. Daniel-nek nem volt egyszerű a családi élete. A két véglet a két szülői páros. Izgalmas volt a történet, olvasatta magát. Örültem neki, hogy spoiler

rita_66>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Sokan szapulják Kitti könyveit, de szerintem ők túl sokat várnak. Ez egy szórakoztató, könnyen olvasható, szappanoperába-nyúló trilógia volt, én kellemes élményekkel csuktam be az utolsó könyvet. Nem mondom hogy újraolvasom, de azért hatalmas fejlődés fedezhető fel a Gyémántfiú és e között.
Ha gondolkodás nélkül olvassátok, és nem támasztotok nagy elvárásokat higgyétek el, hogy jobb:D

BoSziKa78>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Amilyen jól indult a könyv, a végére ellaposodott. Nem volt ez rossz, de annyira kiemelkedő sem. A borítója elég érdekes-biztos nem fogom összekeverni hasonló könyvek borítójával (vagy csak én nem találkoztam még ilyesmivel?). A szereplők szerethetőek voltak, de imitt-amott már csöpögőssé fajult. A történet fordulatos bár néhol kiszámítható volt.

Fancsee P>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Jane és Chris története után ideje volt, hogy Heily-től és Nicktől is elbúcsúzzak.
Örültem, hogy most Nikki volt a történet középpontjában, üdítő változatosság volt, és szerintem szükséges is. A váltott szemszög ismételten nagyon tetszett, hiszen így még izgalmasabb volt és még átfogóbb képet kaphattunk a történet minden szegletéből. Különösen szerettem Daniel és Nikki jeleneteit, együtt és külön-külön is.
Egy-egy fordulattól, csavartól eltekintve kiszámítható a történet, azt a befejezést kaptam, amit vártam. Boldogságot, örömöt, sok-sok szerelmet.
Szurovecz Kitti fantasztikus írónő, és csak reménykedem, hogy még rengeteg regényét olvashatom.:)

Arkhamei_Cassye>!

Borító: 4/5
Bevezetés: 4/5
Tárgyalás: 5/5
Befejezés: 3,5/5
Cselekmény/Történet: 5/5

Most egy kicsit szőrös szívű leszek. Nagyon vártam már a 3. részt, így a moly.hu ról rendeltem….ami hiba volt, na de! Nekem valahogy hiányzott az elejéről az a kimaradt 6 év. Sok karakter is eltűnt mint pl: Patrik a „fodrász srác” Will és Sandy. Az ő történetünk számomra valamiért nem lett teljes. De alapjában tetszett a könyv. Méltó befejezés egy fantasztikus trilógiához. Csak ajánlani tudom. :)

Lilii25>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Jaaj, de sokáig gondolkoztam ennek a könyvnek a csillagozásán, de nem leszek szőrös szívű. :)
Kiváncsi voltam, hogy az írónő a harmadik részbe még milyen izgalmakat és újdonságokat tud beleszőni, hogy továbbra is élvezhető legyen a történet. Számomra nem volt olyan cselekményes, mint a második könyv, de ennek ellenére mindig lekötött.
A többfős cselekményszál kifejezett tetszett mindhárom történet során.
Immár nem közvetlenül Nick és Heily van a középpontban, ők már felnőttek, ellenben Nick kislányára, Nikkire több figyelem irányul egy fiú személyében, meg persze másoknál is, ami elég sok bonyodalmat is szül…
Daniel sokkal szimpatikusabb volt, mint annak idején Nick, látszott, hogy sokkal érettebb és talpraesettebb személyiség, mint Nick volt ennyi idősen spoiler
Nem tudom eldönteni, hogy Nikkit, vagy a kis Brandont kedvelem e jobban, annyira aranyosak voltak a családi jeleneteik… ❤
A történet elég sok spoilert tartalmazhat a csak az első részt olvasóknak, így ők leginkább a kezükbe se vegyék a könyvet, amíg a második résszel is nem végeztek.
Összeségében a csak egy kötetből egészen élvezhető sorozat vált. :) sokaknak nem tetszik a borító, szerintem mindhárom gyönyörű, és teljesen kapcsolódik a történethez

Regényimádó>!
Szurovecz Kitti: Smaragdfény

Titok titok hátán, avagy minden kiderül. Mindenki mindenkit elkerül, persze teljesen véletlenül, amiből aztán kialakul a kavalkád. Elszalasztott telefonhívások, majd újabb gondok, folyton elrabolnak valakit. Szerintem a pénz itt is központi szerepet tölt be, hiszen sok mindent nem lehetne kivitelezni, ha nem lenne belőle a szereplőknek annyi, mint égen a csillag. Ebből a sztoriból már többet nem is lehetett volna kihozni, ez egy jó lezárása volt a trilógiának, mindenki a megfelelő helyre került.

Virág_>!

Hidd el, Nikki, az életben általában a spontán dolgok sülnek el igazán jól!

Kapcsolódó szócikkek: Melanie Richards
Aaron_Rgd P>!

– Hé, hapsikám, ez nem a Twilight, te pedig nem vagy vámpír.

Virág_>!

– Én mondom neked, Hell, ezzel a nővel vigyázni kell. Egy bestseller író álarca mögé bújt kerítőnő, nyomozó és jósnő rejtőzik a szende, Yale-en végzett pofija mögött…
– Nevezz inkább hivatásos szarkeverőnek, az sokkal eredetibb – vigyorgott vissza Sandra.

lizzyke21 P>!

– Nekem pedig te hiányoztál – bújt közelebb Nick. – Katona voltam hadvezér nélkül. De most itt vagy végre, és tudom, hogy együtt akárhány csatából győztesen kerülünk ki.

303, oldal

Aranymag>!

Mindent tudok, Mrs Richards, és most ne nézz jobbra, mert Brandon fiunk bemászott a függöny mögé, a cocker-spániel és nagy-bajszú bankár közé, és csak a jó ég a megmondhatója, mi lesz ennek a jelenetnek a vége.

hindy>!

-Helló, mami – nézett rá elkerekedett szemekkel. – Képzeld, a papa inget adott rám, hiába mondtam neki, hogy nem esküvőre megyünk, és meg akarom mutatni Gilbert nagypapinak az új pókemberes pólómat…

NóriiBella>!

Daniel elmerengett Sandra mondatain, a szentimentális tézisen, miszerint ha sokáig húzzuk az időt, lekéshetünk a saját szeretteinkről. De kik is ők valójában? Azok, akik mellettünk éltek, de nem törődtek velünk, vagy azok, akik, ha csak távolról is, de mindig segítették az utunkat? Azok, akik centiméternyi távolságból romboltak, vagy azok, akik mérföldekről építettek?

vivienmatiszcsak>!

Anya vagyok, van férjem, van pénzem és van tudásom … Még sincs semmim sem.

Virág_>!

Mindannyian gyengébbek vagyunk, mint az első szerelem, hiszen nem született még ember, akit ne söpört volna el.

Kapcsolódó szócikkek: Daniel Norton
Virág_>!

Nos igen. Vannak gondolatok, amiket nem lehet félvállról venni. Vannak helyzetek, amikor háttérbe kell szorítani önmagunkat, a saját vágyainkat.