Gyémántfiú (Gyémántfiú trilógia 1.) 358 csillagozás

Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

A ​világhírű amerikai filmstúdió egy igazi gyémántra bukkan. Úgy is bánnak vele: a széltől is óvják, védik a külvilágtól, de még a szerelemtől is. Miközben Ő, Nick Richards tündöklő csillagként ragyogja be a világot, fénye a boldogság sugaraiként verődik vissza az őt bálványozók arcáról, amerre csak jár. Közvetlen környezete is későn eszmél, hogy a hírnév, a rajongók, a boldogtalanságra ítéltetett igaz szerelem, az örökös bezártság darabokra tépik az érzékeny, fiatal színész lelkét. S vajon mi lehet egy szabadságra vágyó lélek utolsó segélykiáltása? Megtalálhatja e boldogságot, a harmóniát az életben a Gyémántfiú? A történetet, Robert Pattinson élete ihlette. Soha ne hagyd, hogy tönkretegyen a hamis csillogás!
„Ami Nickkel történik, az minden fiatal álma… és rémálma.” – (Máté Krisztina, a Tények egykori műsorvezetője, a Színház és Filmművészeti Egyetem tanára)
„A regény nagyon megérintett. Aki azt gondolja, a nyilvánosság előtt zajló életnek csak előnyei vannak,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2010

Heily Anderson · Nicholas James Richards · Mihalik Rebeka (Becky) · Steven Hill · Will Walker

Los Angeles · Magyarország

Ács_Milán>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Eddig még csak A sokszívű című regényt olvastam az írónőtől, ami nagyon tetszett, így nem is volt kérdés, hogy más műveivel is meg fogok ismerkedni egyszer.
Az egyszer, az most érkezett el. Egy csekély mértékben azonban tartottam a sorozattól, ugyanis a KMK-s vörös pöttyösök azért nem egészen az én korosztályomnak íródtak.
Így a Gyémántfiú elolvasása után azt kell mondanom, hogy pozitívan csalódtam. Az eddig olvasott VP könyvek közül ez tetszett a legjobban.
Nyilván vannak a regénynek hibái, de engem maga a történet sokkal jobban megérintett annál, minthogy ezekre a hibákra túl nagy hangsúlyt fektettem volna.
Heily és Nick élete nem mondhatni, hogy irigylésre méltó. Az ismert emberek, sztárok napjai nem minden esetben a csillogásról és a gondtalanságról szólnak, bármennyire is ezt gondolják sokan. Főszereplőinken keresztül bepillantást nyerhettünk ebbe a világba, ami nekem elég életszerűnek is hatott.
A történetük olvasása közben együtt tudtam velük örülni a sikereiknek, de fájt értük a szívem, amikor a talaj a lábuk alatt meginogni látszott.
Egy kicsit Nickben csalódtam a magyarországi részeknél… azt gondoltam, hogy a szívében lévő szerelem sokkal erősebb, mint a testi vágyai.
Drukkoltam és izgultam a fiatalokért, hogy olyan befejezéssel érjen véget ez a rész, amilyet elgondoltam magamban.

somebody22 I>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

A Gyémántfiú az igaz szerelem hatalmas erejét bemutató, fantasztikus mű. Nick és Heily története szívbe markoló és elgondolkoztató, különleges fordulatokkal. Külön tetszett, hogy egyszerre láttunk bele a szereplők gondolataiba és nem egységenkét változatra az írónő a szemszögeket. Hol van a többi rész??

uhrinagi>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Rengeteg olyan ember van itt molyon, akinek nem tetszett ez a könyv. Pedig szerintem egyáltalán nem volt rossz, se a stílusa, se a történet. Én kifejezetten megkedveltem a szereplőket is, persze akadtak kivételek. Lehetett olvasni, hogy az írónő egy részesre tervezte, de rajongói biztatásra tovább írta a történetet. Nos, szerintem ez így volt kerek, de biztos, hogy érdekes dolgokat tud még beleszőni a második részbe is, annak ellenére, hogy én nem folytattam volna tovább.

Kelemen_Hanna>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Fele ilyen terjedelemben és humorral megírva a szentimentális ömlengések helyett imádtam volna, azt hiszem.

Paulina_Sándorné P>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Most, hogy újra a kezembe került (mit is tesz a rendrakás), jó volt újra elmerülni a történetben. Annak idején a Robert mániám miatt olvastam el és nem bántam meg, ahogy most sem. Tetszett Nick és Heily története, bár néhol rövidítettem volna.

nagara>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Izgalmas és érdekes volt,magával ragadott, elgondolkodtatott, néha meghatott és az egyik kedvencem lett. Élénken él bennem máig az emléke, kíváncsi vagyok újraolvasva ugyanezt érezném e…ki fogom próbálni.

Littlegirl P>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Ez egy régi darab a könyves polcomról, nem is egyszer olvastam. Szeretem a könyv hangulatát, a karaktereket, a helyszíneket. Ugyanakkor kicsit neheztelek Nickre a regény háromnegyede miatt. Annyira szerette Heily-t, mégis amikor megjelent Becky, nem bírt magával. Ezeknél a részeknél nem kicsit csalódtam benne.
Heiley-ben viszont kellemesen csalódtam. A könyv elején egy naiv lányt ismerhettem meg benne, de onnantól, hogy egyedül kellett megküzdenie a gyásszal, teljesen megváltozott a véleményem. Igaz, eleinte egy megtört lány volt, aki reménykedett abban, hogy szerelme mégis él. Viszont, mikor tudatosult benne, hogy Nick nem jön vissza hozzá, felállt a gödör aljáról és próbált tovább lépni a múlton. Bár volt segítsége ebben Steven személyében.
Összességében szerettem a történetet. Voltak olyan részek, amikor legszívesebben eldobtam volna a könyvet, de ez jó kezdés volt a trilógiának.

Rea_Root IP>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Szurovecz Kitti a kedvenc magyar íróim közé tartozik. Minden könyvét olvastam, kivéve a Gyémántfiú trilógiát. Most egy kihívás miatt mégis rávettem magam.

Ami miatt nem akartam elolvasni:
– Vörös pöttyös. Semmi gond nincsen ezzel a válogatással. Egész egyszerűen nem az én korosztályomnak szólnak az ebbe sorolt könyvek. Ezt több írásnál is megállapítottam, ennek ellenére egy vörös trilógia mégis a kedvenc listámon landolt (A Fényemberek).
– Hagytam magam befolyásolni az értékeléseknek.

Végül csak elolvastam és nem bántam meg. Nekem pont az érzelmek magassága és mélysége miatt tetszik ez a történet. Habár bevallom, vannak benne olyan részek, amik az én ingerküszöbömön is túlléptek. Ettől függetlenül kellemes olvasmány volt, tele fordulatokkal, játszmákkal és érzelmi túlfűtöttséggel, a bennem mélyen lakozó tini lány ujjongott Nick személyiségéért és karakteréért. Számomra szerethető ez a történet, kellemes csalódás.

Fay>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Valamiért nem vonzott, de mégis kivettem a könyvtárból és elolvastam. Nem rossz könyv, két nap alatt ki is olvastam. Később megvettem a könyvet és azóta is ott büszkélkedik a polcomon.

BoSziKa78>!
Szurovecz Kitti: Gyémántfiú

Először csak fanyalogtam a sok csöpögős szavaktól, aztán magába szippantott. Van benne egy kis Danielle Steel, egy kis Twilight, de nem az az átlagos egyszálon folyó cselekmény, mint a hasonló könyvekben. Még a háttér történet is ki van dolgozva, ami plusz pontot jelent:)
Egyszóval tetszett, hol a második rész?

Rencsu>!

Vannak emberek, akiket nem lehet elfelejteni. Akik fájó lenyomatot hagynak a lelkünkben. Tátongó sebet, aminek a sajgását elnyomhatja ugyan az élet további folyása – a nevetés, a virágillat, a napfény, a finom ételek, a kedves emberek, akik körülvesznek… De mélyen, a lélekben az a seb sosem heged be. Sosem.

ƨɔɴом>!

Vannak emberek, akik nem azért küldettek hozzánk, hogy maradjanak. Hanem hogy átsuhanva életünk napjain, megmutassanak valami fontosat, ami megváltoztat bennünk dolgokat. Ha pedig eljön a nap, el kell őket engednünk. Óriási bennünk a veszteség, pedig kaptunk valamit. Egy új jellemvonást, ami később életmentő lehet.

Nick Richards, te varázsolsz! Tényleg varázsolsz. Nem számít, mit mondasz, különleges vagy és mivel itt fekszem a karjaidban, – s a ruháim szerteszét hevernek a padlón ezen a kora hajnali órán – és szitkozódva számolom a túl gyorsan múló perceket, én is különlegesnek érzem magam.
– Te nem alszol – szólalt meg Nick vádló hangon a sötétben.
– Talált, süllyedt.
– Akkor mit csinálsz?
– Őrzöm a percet…

Zsooo19>!

Ha valaki elment, és ezzel együtt kitépte a szíved, nagyon sokáig képtelen vagy neki megbocsátani. Először önmagad hibáztatod mindenért, ami nem vagy, mindenért, amiben mások jobbak nálad. Aztán őt okolod. Sírsz miatta, szidod magadban, százszor is megfogadod, hogy nem veszed a szádra többé a nevét, és nem nyitsz ki újságot, amiben ő szerepel. Nem nézel tévét. Nem hallgatsz zenét. Nem beszélgetsz másokkal. Nem zongorázol. Egyszóval nem érzel. Csakhogy így hermetikusan elzárod magad mindentől, ami segíthetne, hogy továbblépj, hogy megértsd: ő, akiért te az életed is odaadtad volna, nem tudott neked eleget adni önmagából. Ő pontosan annyit volt képes adni, ő pontosan olyan volt, amilyenné formálta élete során a rá ható több millió tényező. Nem tudott jobb lenni hozzád, ezt a szívrepesztő tényt, így ahogy van, el kell fogadni.

Reelka>!

– Már kezdem megszokni a kanapéd, nem érzem olyan keménynek!
– Én is örülök, hogy itt vagy. Se kutyám, se macskám, tudod.
– Emiatt ne fájjon a fejed! Ezzel legalább megmentesz egy állatot a biztos éhenhalástól!

8. fejezet - Különleges (67. oldal)

Rencsu>!

Szeretem őt. A szerelmem. A szeretőm. A bátyám. A legjobb barátom. Ennyi embert nem veszíthetek el. Ki van csukva.

Virág_>!

Én eddig azt hittem, csak a macskáknak van hét élete.

Kapcsolódó szócikkek: Steven Hill
Ametiszt21>!

– […] nem az a lényeg, hányan vagytok. Mindegy, hogy háromezren, vagy te egyedül. A legfontosabb, hogy mindent tegyél meg, amit csak lehet […]

Gyémántfiú trilógia sorozat · Összehasonlítás