Az ​egyetlen ismerős arc 8 csillagozás

Szurovecz Kitti: Az egyetlen ismerős arc

A ​huszonnyolc éves egykori pszichológus-hallgató Dorina hosszú ideje rövidtávú memóriazavarban szenved, ami azt jelenti, hogy csupán egyetlen napig képes az új ismerőseire és a friss élményeire emlékezni. Aztán egy este elmegy a családjával megnézni egy színházi előadást és minden megváltozik: reggel arra ébred, hogy emlékszik a monodráma főszereplőjére, Heltai Nolenre, akit szakmai berkekben nemcsak az egyik legígéretesebb feltörekvő színészként, hanem a legrémesebb hazug szoknyapecérként is számon tartanak. A harminchárom éves férfi jóképű és csábító, de számító és rideg is. Egy dolog érdekli igazán: a saját boldogulása. Azonban az, hogy az amnéziás lány belép az életébe, alaposan a feje tetejére állítja a sekélyes világát. Mindkettejük számára szédületes belső utazás kezdődik…
Meddig hordozhatunk vérző sebeket büntetlenül? Képesek vagyunk-e a vélt vagy valós bűneinkért megbocsátani egymásnak, de elsősorban önmagunknak? Szurovecz Kitti új lélektani szerelmes regénye… (tovább)

Athenaeum, Budapest, 2019
Athenaeum, Budapest, 2019

Szurovecz Kitti: Az egyetlen ismerős arc

Tegnapi könyvbemutató után ma hazafelé a buszon ki is olvastam a könyvet! Zseniális! Elvarázsol, beszippant, nem enged. Annyira magával ragadó a sztori, hogy nem tudtam addig letenni a könyvet, míg ki nem olvastam. <3 @Kitti_Szurovecz amióta a pályán van egyre jobb, egyre érdekesebb, izgalmasabb történeteket vet papírra, amit érdemes elolvasni!!! ♥ :)

Szurovecz Kitti: Az egyetlen ismerős arc

Zseniálisan ért véget Az egyetlen ismerős arc!

Ennyi lepötyögött karakter után sem jutok szóhoz.

A teljes értékelés a linkre kattintva elolvasható: https://adrykacska.blogspot.com/2019/11/szurovecz-kitti…

Kvakki
Szurovecz Kitti: Az egyetlen ismerős arc

Nekem nagyon tetszett, végig izgalmas, pergős, letehetetlen :-) Gratulálok szuper könyv lett.

HekiHernádi
Szurovecz Kitti: Az egyetlen ismerős arc

Egy nap alatt kiolvastam, de hagynom kellett pár napot, hogy ülepedjen a dolog bennem.

Nagyon klassz sztori volt, lehetetlen volt letennem. Magával ragadtak a karakterek, nem csak a főszereplők, de Írisz, Vera és Ádám is.

A vége felé persze kiakasztott a történet, de épp ettől még jobban szerettem olvasni.
Amikor az adott szituációban betoppant Polli, egyből tudtam, mi lesz a történés és mérgemben majdnem az asztalhoz csaptam a könyvem (bocsi)
De végül tovább olvastam és a végére megkönnyebbült a lelkem. A függővég persze kiakasztó, és szívesen olvasnám tovább a folytatást, de mivel Szurovecz Kitti személyesen mondta, biztosan nem lesz folytatás, nem reménykedek. Magamban folytatom tovább Dorka és Nolen történetét.
Köszönöm, hogy olvashattam.
Kitti, várom a 12. regényt ;)

V_G
Szurovecz Kitti: Az egyetlen ismerős arc

Az amerikai road movie leírások szuper hátteret adnak regénynek, amiben számomra nem is a romantikus vonal volt a leginkább vonzó rész, hanem a karakterek fejlődése, a belső küzdelmeik és az, ahogyan a szereplők egymásra hatottak. Szurovecz Kitti művében árnyalt és kidolgozott személyisége van a mellékszereplőknek is, ezért akit érdekel a lélektan, a párkapcsolati dinamikák és a traumák háttere és szereti, ha nem sablonos, fekete-fehér összefüggéseket kap, az szeretni fogja ezt a könyvet. Romantikus lelkű pszichológus hallgatóknak is ajánlott!

Pandalány P

– Apát nem lehet palira venni, hiszen ő Sanyi.
– Húgom, a fárasztó szóviccek királynője – csóválja a fejét Linda.

Lovebooks

Tudjátok, drágáim, az élet olyan játék, hogy dobálja a lehetőségeket, ha nem lovagoljuk meg őket, huss, elszállnak.

Lovebooks

Az az ember, akivel tiszta lapot kell nyitnod, te magad vagy. És merj érezni! aki nemet mond a saját érzelmeire, csak fél életet él.

Pandalány P

(..) ezt egyszerűen nem lehet megtenni egy másik érző lénnyel. Hogy csak úgy szó nélkül faképnél hagyod.

adrykacska P

(…) az élet olyan játék, hogy dobálja a lehetőségeket, ha nem lovagoljuk meg őket, huss, elszállnak.

adrykacska P

Egy vonzó teremtés könnyen képbe kerülhetett, de pillanatok alatt lapátra is.

Hozzak neked egy kávét?
– Egy kókusztejes lattét, köszi – bólint komolyan a nő.
– És ajánlom, hogy útközben ne szedd fel a pincérnőt!