A ​kínai gyilkosságok (Privát kopó 2.) 3 csillagozás

– A sorozat
Simon Zoltán magándetektív, a sorozat főhőse nem keresi a zűrös ügyeket, csak éppen mágnesként vonzza őket. Állandóan rejtélyek, gyilkosságok, titokzatos bűnesetek kellős közepén találja magát. És nincs menekvés. Hiába oldja meg ügyesen a legbonyolultabb eseteket, az újabb kalandok úgy köszöntenek rá, mint másra a házmester. Zsarolók, gyilkosok, stricik, betörők és maffiózók úgy tartoznak az életéhez, mint a reggeli fogmosás.

– A kínai gyilkosságok
Valaki öli a kínaiakat Magyarországon, és ez annyira kínos, hogy muszáj titokban tartani. Hírzárlat van. Simon Zoltán gyanútlan pókerezik, és egyáltalán nem sejti, hogy hamarosan köze lesz az ügyhöz. Egy kínai pincérlány azonban a segítségét kéri, mert attól, hogy ő lesz a következő áldozat. És a detektívek minden ügyességére szüksége van, hogy megvédje a lányt.

Sorozat Könyvek, Budapest, 2013

pillangobox P>!
Szurdi András: A kínai gyilkosságok

Majdnem összeakasztottuk a bajszunkat szegény kötettel, mert nekem valahogy nagyon nem csúszott a rendszerváltás-körüli magyar detektív, és rendőrpáros és a kínaiak összeboronálásának ügye. Nem passzolt össze, és olyan zagyva volt az egész. A humor viszont mindent vitt, és megmentette a történetet, mert könnyeddé vált tőle, ugyanakkor volt is tartása. Ez a Simon és a gyerek, illetve az összes karakter egy hatalmas figura! Olyan igazi magyar mentalitás van ebben a kötetben, fűszerezve a magyar humorral, amolyan sírva-vígadós. Annak idejénről még emlékeztem a Privát kopó sorozatra, és Kern Andrásra, de nem emlékeztem sem a hangulatra, sem a szereplőkra. Kár, hogy a sorozatból csak két kötet készült!

fülcimpa>!
Szurdi András: A kínai gyilkosságok

Immár a második Privát kopón vagyok túl, olvasnám harmadikat, de az évek óta előkészületben van. Lehetséges nem lesz belőle semmi.
Ugyanúgy szórakoztató és furmányosan sokszereplős, mint Az átverés, ugyanúgy sodró, vicces, letehetetlen.
Nem értem miért nincs belőle film, ugyanolyan klasszul meg lehetne csinálni, mint a Bujtor-Kern páros sorozatát. Laza magándetektív, szerencsétlen Segéd, mindentudó titkárnő, vagány kiskölyök, kaszkadőr és alezredes barátok. Ezen kívül persze nő, nők, gyilkosságok, és olyan szórakoztató párbeszédek, amiket azonnal a képernyőre kívánsz.

Erika_Molnar>!
Szurdi András: A kínai gyilkosságok

Szokasunk, hogy nyaron a Balatonnal a kozertben felvasaroljuk a fel konyvallomanyt es maratoni olvasast rendezunk. Igy kerult a birtokomba ez a konyv, amit sokaig ide-oda rakosgattam. Talan azert vettem meg, mert pont akkor, ugyanott elcsipnem egy par Van Gullik konyvet (kinai detektiv, amit imadok es nagy kedvencemme lepett elo). Na szoval, kerulgettem, kerulgettem es egyszer nagy sohajtasok kozepette nekiveselkedtem az olvasasanak. Jaj, hat nagyon kellemesen csalodtam, mert allatira tetszett. Kellemes, humoros krimi! Nagyon bejott! :) Szivbol ajanlom! :)