Szerelmes ​királynék 4 csillagozás

Szunyogh Szabolcs: Szerelmes királynék

Izgalmas női történetek izgalmas korokból – röviden így jellemezhetnénk a Szerelmes királynék című novelláskötetet. Történelmileg hitelesen, de fordulatos, olvasmányos, novellisztikus feldolgozásban tárja elénk a könyv Szulamit, Eszter királynő, Kleopátra fáraónő, Theodóra császárnő és a titokzatos asszír uralkodó, Szemirámisz életregényét. Ezek a nők évezredek óta izgatják az utókor fantáziáját: szerelmeik, sikereik és vereségeik, rejtélyesen felszárnyaló karrierjük és tragédiájuk újra meg újra regények, színdarabok, operák írására ihlették a szerzőket, hatalmas festmények megalkotására a festőművészeket. Ez a könyv bemutatja a legfontosabb ismereteket, helyenként erotikus, máskor pedig drámai és regényes formában.

Noran Libro, Budapest, 2020
Kossuth, Budapest, 2020

KingucK P>!
Szunyogh Szabolcs: Szerelmes királynék

A könyv öt királynő vagy uralkodónő (Szulamit, Eszter királynő, Kleopátra fáraónő, Theodóra császárnő, Szemirámisz) életének néhány fontosabb momentumát gyűjti össze. Néhányukról már elég sokat olvastam vagy hallottam, de vannak közöttük olyanok, akiknek csak a neve volt ismerős.

Érdekes volt végigkövetni ezeknek a fontos pozícióba kerülő nőknek az életét, egyrészt azért, mert különböző életutakat jártak be, volt, aki uralkodó családban nevelkedett, de olyan is, aki a legszegényebb rétegből emelkedett fel. Másrészt milyen praktikákat vetettek be a férfi tekintélyelvű világban, mennyire volt nehéz dolguk és mégis a sok akadályon átküzdötték magukat, nem adták fel.

Szunyogh Szabolcstól ez már a második könyv, amit olvastam Mária Terézia c. regénye nagyon tetszett, ez a könyv szerintem kevésbé kidolgozott, bár itt nem is az volt a cél, inkább egy kis betekintést nyújt ezeknek a rendkívüli nőknek az életébe. Nyilván ez a könyv is helyzetből adódóan férfi szemszögből lett megírva, ezért néhol kicsit több a szexuális töltet, mint amit indokoltnak éreztem, de annyira nem zavaró.

Az, hogy mennyire hiteles ezeknek a nőknek az élettörténet leírása nem tudom megítélni, szerintem egyébként sem lehet ebből az időtávlatból ezt megmondani. Ilyenkor milyen jó lenne egy időgép, csak azért, hogy a valós eseményeket felfedezzük, bár valószínűleg sok legendánkról kiderülne, hogy nincs semmi valóság alapja… erre szokták mondani, hogy ne bolygassuk a múltat (bár én akkor is kíváncsi lennék).

Vandaboszi P>!
Szunyogh Szabolcs: Szerelmes királynék

Nem szokványos történeteket ismerhetünk meg ebben a könyvben. Királynői sorsok a régi időkben. Kleopátra sztorija tetszett a legjobban, de a többi sors is lenyűgözött. Az összes történetből kiderült, hogy a nők mire képesek és mennyire elragadják a férfiak szívét, akik mindent megtesznek királynőjük kedvéért. Ajánlom mindenkinek, aki szeretne visszarepülni a múltba és megismerné a királynők titkait és szerelmeit ;) !

LilyanaRed>!
Szunyogh Szabolcs: Szerelmes királynék

Jó könyv volt, szép keretbe foglalta a néhány rövid történet a hosszabbakat. Eleinte volt bennem egy kis félsz, hogy királynék vagy saját születési joguk alapján királynők / uralkodónők történetei lesznek-e elmesélve, de volt ez is az is.

Elgépelések, mondat végi írásjel utáni szóközt követő nagybetű elé bezuhant random karakterek is előfordultak, de nem vészes arányban.
Az istennők után már egészen hozzászoktam a szerző stílusához, kíváncsi vagyok a Mária Terézia témájú könyv milyen lesz…!

Keopátra és Teodóra története voltak a hosszabbak, én előbbit vártam nagy izgalommal, mégis utóbbi lett az abszolút kedvenc történetem a könyvben. Teodóra személyiségének fejlődése, ravaszsága, példamutató.
Eszter történetében Vásti királyné viselkedett hasonlóan, de a férje elég kiállhatatlanul viselkedett, így aztán belepillanthattunk a jó és a kevésbé jó házasságba is… Mindenképp tanulságos kötet, csak nyitott szívvel és elmével kell olvasni.

Sarka>!
Szunyogh Szabolcs: Szerelmes királynék

…érdekes női/királynői sorsokat, fordulatokat ismerhetünk meg, történelmi háttérrel együtt. (átismételve, újat megtudva a töri tanulmányainkból)