Jézus, ​az ember fia 12 csillagozás

Történetek az Újszövetségből
Szunyogh Szabolcs: Jézus, az ember fia Szunyogh Szabolcs: Jézus, az ember fia

Ki ​volt Jézus? Jézus, a vallásalapító; Jézus, a Mester; Jézus, a Megváltó; Jézus, a forradalmár; Jézus, az ember; Jézus, a szegények vezére; Jézus, a szelíd jóság; Jézus, az erő – és sorolhatnánk még hosszan azokat a jellemző jegyeket, amelyek mind-mind a Jézus-jelenséget gazdagítják. De ahogy gazdagodik a Jézus-kép, furcsa módon úgy lesz egyre homályosabb, egyre megfoghatatlanabb. Ezért is történt talán, hogy számos festő, író, zeneszerző, korunkban filmrendező alkotta meg újra és újra a maga Jézusát. Még a rockzenében is megjelent Jézus Krisztus, a „szupersztár”.
A mi könyvünk is megrajzol egy Jézus-portrét: Jézusét, az Ember fiáét. Mesél arról, hogy megszületik Betlehemben a csecsemő, aki miatt Nagy Heródes, a trónjáért reszkető király több ezer másikat meggyilkoltat; arról, hogy felnövekedvén odahagyja Jézus az ácsmesterséget, bebarangolja az országot, és maga köré gyűjti a legszegényebbeket, a számkivetetteket. Halászok, földművesek, vámszedők csatlakoznak hozzá,… (tovább)

Noran Libro, Budapest, 2018
230 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155900402 · Illusztrálta: Takáts Márton
Móra, Budapest, 1985
262 oldal · ISBN: 9631140911 · Illusztrálta: Szecskó Tamás

Himitsu P>!
Szunyogh Szabolcs: Jézus, az ember fia

Szunyogh Szabolcs: Jézus, az ember fia Történetek az Újszövetségből

Nagyon szerettem olvasni, szégyenszemre én még csak most ismerkedek a vallással. Voltak benne nagyon szép részek, amik megmelengették a szívemet, voltak, amik elgondolkodtattak, és voltak, amiken sírva fakadtam. Ajánlom mindazoknak, akik próbálnak nyitni a vallás és Jézus felé, mert higgyétek el, hogy érdemes! Kezdő lépésnek tökéletes a könyv, a legfontosabb történetek és tanítások benne vannak.
Szép a nyelvezet, szépek az illusztrációk.. nem szívesen húzgáltam benne alá a részeket, de voltak olyan mondatok, amikre emlékezni akartam és az oldalszámot beírtam a könyv végébe.:) Szeretettel ajánlom!

gjudit8>!
Szunyogh Szabolcs: Jézus, az ember fia

Szunyogh Szabolcs: Jézus, az ember fia Történetek az Újszövetségből

Talán ez volt az első találkozásom a vallással, a vallásos irodalommal, már ami az újszövetségi történeteket illeti. Sokáig járt a fejemben, hogy ez most mese, valóság, történelem, mítosz és hogy kinek milyen köze van hozzá, milyen a kapcsolata ezzel a világgal.