Jákób ​csillaga 10 csillagozás

Zsidóság – vallás, hagyomány, kultúra
Szunyogh Szabolcs: Jákób csillaga

A ​zsidókról eddig tankönyveink csak a holokauszt kapcsán írtak valamennyit. A magyar történelemben játszott szerepükről, kultúrájukról, vallásukról, etikájukról, humorukról semmit.

Másféleképpen felnövő új nemzedéket szeretnénk, amely reálisabban értékeli a világot? Amely nem esik téveszmék áldozatául? Amely élni tud az együttműködés és az egymástól való kölcsönös tanulás lehetőségével?

Ez a könyv ebben szeretne segíteni. Bemutatja a zsidó vallást, az ünnepeket, a szokásokat, az életvitelt, a kóserság törvényeit, a zsidóság szent könyveit, külföldi és hazai történelmét, fontosabb magyarországi műemlékeit, a legismertebb antiszemita vádakat, kiindulópontjaikat, következményeiket és cáfolataikat, a zsidósággal kapcsolatos legfontosabb történelmi személyiségeket, és képet rajzol Izrael Állam életéről is. Részletesen szól a zsidó kultúra és életmód értékeiről. Bemutatja a nők tiszteletét a zsidó közösségekben, a zsidó vallásjog demokratikus szerkezetét, a zsidó vallás… (tovább)

Noran Libro, Budapest, 2015

Kovács_Cintia_2>!

Szunyogh Szabolcs: Jákób csillaga Zsidóság – vallás, hagyomány, kultúra

Határozottan azt gondolom, hogy minden vallásról kellene legalább egy ilyen könyv. A zsidók számomra mindig is rejtélyesek voltak, senkit nem ismerek személyesen, aki hithű zsidó lenne, így csak a sztereotípiákra építhettem, amit valljuk be nem a legjóindulatúbb emberek találtak ki. Végre egy könyv, aminek nem csak a holokauszt a témája, vagy nem csak beszűkült tudatú kibicek okoskodása. Válaszokat kap az egyszeri nem zsidó ember azokra a kérdésekre ami tuti mindenkiben felmerült, csak hát valahogy senki nem kérdezi, mert olyan kínosnak tűnik. Nagyon érdekesnek találtam :)

szikszai_2 P>!

Szunyogh Szabolcs: Jákób csillaga Zsidóság – vallás, hagyomány, kultúra

Tanulságos és érdekes könyv a zsidóságról. Mert vallás és kultúra egyszerre. Sok feltalálónk is közéjük tartozott, mégis meg kellett halniuk.
Aki nyitott a kultúrák megismerésére, a miértekre szeretne választ kapni, annak okvetlenül el kell olvasnia ezt a remekművet.

daniagi>!

Sokat tanultam belőle.

feden>!

Szunyogh Szabolcs: Jákób csillaga Zsidóság – vallás, hagyomány, kultúra

Szunyogh Szabolcs ezzel a könyvével is bizonyította szakmai tehetségét a zsidóság felé.Művében bőven tárgyal a magyar zsidóságról (zsidó magyarság?), helyzetéről és történelméről, korrekten és érthetően, az olvasót rendkívüli módon gazdagítva.Bőven ajánlom.

Aliz_Vilma>!

Az igazságot kellene tanítanunk az iskolákban, de mi magunk is téveszméket tanultunk.

Fatma>!

A judaizmus ma két ágra tagolódik: a karaita és a rabbinikus judaizmusra. A karaiták valamikor népesebb, de ma már kis létszámú, pár ezer főből álló csoportjának szokás- és jogrendje több ponton különbözik a többségi ágat alkotó rabbinikus judaizmustól. A karaita név az 'olvasni' jelentésű igéből származik, mert ők csak az írott tant fogadják el (a Tórát), az úgynevezett szóbeli tant rögzítő Talmudot pedig nem.

Fatma>!

[…] az ortodox zsidók mindig viselnek valamit a fejükön, sapkát, kalapot, kipát – amivel kifejezik az Örökkévaló iránti tiszteletüket.