Bibliai ​történetek, antik mítoszok 2 csillagozás

Szunyogh Szabolcs: Bibliai történetek, antik mítoszok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Tankönyvkiadó, Budapest, 1988

lolajos>!
Szunyogh Szabolcs: Bibliai történetek, antik mítoszok

Gyerekeim könyvespolcán találtam. Nem sokkal a rendszerváltás előtt adták ki, a mítoszok, vallások bizonyos mértékig lefojtott közegében. Észlelve, hogy egy ateistának is kell – legalább kulturális alapon – fogalma lenni a Bibliáról, a görög, római, bizánci világról, istenekről, mitikus eseményekről. A szerző az Előszóban írja, hogy nem törekedett a teljességre.

Viszont amit elvállalt, derekasan végrehajtotta. A lényeget megragadta, a fejezeteket kerek történetekbe rendezte. A szöveg megítélésem szerint elfogulatlan és tárgyilagos. Olvasmányos is, egy felső tagozatos jó tanuló színvonala. Külön érdem az illeszkedő képzőművészeti reprodukciók igényes válogatása.

Mai vallástudósok vagy kultúrharcosok biztos találnának rajta fumigálni valót, de engem ez nem érdekel. Vannak a témában ismereteim, mégis jól esett itt-ott beleolvasni, tovább okosodni, és ezt a jövőben is folytatom.

Ha valakivel szembe jön, csapjon le rá, megéri. Nem ártana beszkennelni, ingyen on-line közzétenni, a szerző nyilván nem ennek az egykor 55 Ft-os könyvnek jogdíjaiból él meg.