Amerika ​hőskora 1 csillagozás

Szuhay-Havas Ervin: Amerika hőskora

A ​"fülszöveg" legrútabb szavaink egyike. Nem az Olvasó, hanem a könyv fülére, borítólapjának belső oldalára céloz, de keskeny szedésű sorait mégis az Olvasó fülének szánták.
A „fülszöveg” rövid tartalmi ismertetés, amely még attól is megkíméli az olvasót, hogy a szövegbe belelapozzon.
Ugye megengedik, hogy ez egyszer a szerző írja önnön „fülszövegét”? Köszönöm. Nos, ebben a könyvben Amerika kezdeteit írtam meg az indián, az ősamerikai múlttól az amerikai forradalomig.
Népszerű tudományos avagy ismeretterjesztő művet tart kezében az Olvasó, nem tudományos munkát. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a tudományos szemléletet vegyi úton kivontam volna a szövegből. Igyekeztem szépen írni. Ez a szándék bizonyos veszélyekkel jár. Ha ugyanis a mondatok gördülékenyek és a stílus „irodalmi” ízű, a bíráló, sőt a sivársághoz szokott olvasó is arra gondolhat, hogy regényes történetet tart kezében.
Pedig ez a történet legföljebb kalandos de történelmi tényekre épül… (tovább)

Gondolat, Budapest, 1969
326 oldal

Hahner Péter: A Vadnyugat
Kati Marton: A kém
Németh István (szerk.): 20. századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok
Sós Endre – Vámos Magda: Lincoln
Lawrence H. Desberry: A fehér fantom
Simai Mihály: Az Egyesült Államok a 200. évforduló előtt
John Lukacs: Az Egyesült Államok 20. századi története
Kati Marton: Titkos hatalom – avagy amikor az elnök felesége beleszól a történelembe
Drábik János: Miért kellett meghalnia a három Kennedynek?
Stephen E. Ambrose: Az elit alakulat