Madárkereső ​királyfiak 3 csillagozás

Szűcs Sándor (szerk.): Madárkereső királyfiak

Vénséges sárréti pákászok, öreg számadók a Hortobágy „mellyéki” karámoknál, nagy idejű kunsági tanyások fogadták a 20-as évektől hagyományuk örökébe Szűcs Sándort, aki jegyzőkönyvvel, fényképezőgéppel barangolta széltébe-hosszába e „három földet”. Falut, várost, kerek pusztát vett számba a kitűnő néprajztudós, hogy lejegyezzen mindent, amit értéknek tekint a néprajztudomány. Szűcs Sándor biharnagybajomi háza még mindig őriz kincseket. Itt lelt rá Balassa Iván, munkásságának értő és avatott ismerője, a sárréti nyelven lejegyzett klasszikus magyar népmesékre, melyekről így nyilatkozott lejegyzőjük:
„Ha kiadná valaki, vidd el, hátha örömet okozok a gyerekeknek is…”
Így került kiadásra ez a mesegyűjtemény, mely, reméljük, valóban örömet okoz kicsinynek és nagynak.

Móra, Budapest, 1984
220 oldal · ISBN: 9631133281 · Illusztrálta: Keresztes Dóra

Mariann_Czenema P>!
Szűcs Sándor (szerk.): Madárkereső királyfiak

Mint írtam már az olvasás alatt, NAGYSZERŰ gyűjtemény, klassz, ízes tájnyelven, néhol fordulatosabb verzióban mesélte újra a már ismert népmeséket, mint az eredeti.
(Fehérlófia pl jobb, mint Arany László eredetije :P)

De az illusztráció förtelmesen RONDA, nagylányom szerint középkori kalendárium stílusa van.
10 éves kor felett ajánlom, mert kicsit sok benne a szexuális utalás, az utolsó mesében kasztrálás is van :/
(Self-note: sok mese kezdődik úgy, h a főhős a szerencséjét keresi.)