Képtelen ​történetek, másvilági mesék 8 csillagozás

Szűcs Gyula – Lakatos István – Wajzer Csaba – Tálosi András – Varga Bálint Bánk – Varga Péter – Németh Áron: Képtelen történetek, másvilági mesék

A kutya, aki egyedül védelmezi a világot a mélységlakó, csápos szörnyetegtől. Az okkult nyomozó, aki évezredes mítoszok nyomába ered London utcáin. A bürokrata, aki nem fél szembeszállni a túlvilági hatalmakkal. A fiatal rabló, aki nem is sejti, miféle entitás vár rá a sikátorok sötétjében. A kiégett zsaru, aki próbál emberséges maradni az állatok bűntől fuldokló városában. A rendőr, aki ördögűzésre vállalkozik az Osztrák-Magyar Monarchia babonás végein. És a barbár, akinek az Apokalipszis után a budai vár romjai közt kell meglelnie a hírhedt Necronomicont. Hét főhős – hét történet. Mindegyik egy-egy olyan magyar képregényszerző műve, akitől nem áll távol a kép nélküli mesélés sem. De a kötet nemcsak novellákat tartalmaz: egy izgalmas sci-fi képregény köti össze a krimi és a horror határmezsgyéjén lebegő írásokat. Reméljük, e különleges műfaji elegy a kedves olvasó tetszését is elnyeri!

216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150035000 · Illusztrálta: Békefi Ákos, Békefi Tamás

peterszebeni

Nagyon változatos és minőségi kötet lett, nagyon gyorsan tudtam olvasni, a kötet borítója pedig gyönyörű.
Lakatost István története jó nyitás, letargikus kis mese. A Cthulhu párhuzam miatt, érdemes is volt az elejére tenni, mert így a borítóképhez is jól kapcsolódik.
Számomra a kötet két legerősebb darabja Tálosi András kisregény hosszúságú írása a Pokol a tanyán, valamint Békefi Ákos záró képregénye.
Bátran ajánlom mindenkinek, akár a képregényes életben egyáltalán nem aktív olvasóknak is.

Daniel_Cserhalmi IP

Elég vegyes írásokat tartalmaz a kötet, de jól lehet haladni az olvasásukkal. Sajnos sokszor eszembe jutott, hogy ezt bizony már olvastam egy kicsit másképp, máshol, de kezdjük az elején. Nyilván a borító mindent visz. Az írásokat összekötő képregényi is zseniális, mint ahogy a Lovecraftot idéző nyitó darab is. Az Elefántemberről viszont már azt éreztem, hogy ez az Amerikai istenek világát utánozza le egy kicsit, mint ahogy A bürokrata pedig az Elveszett próféciákat idézi, csak nem olyan jól. A pofon nem rossz, de a Vérvörös szilveszter nekem Tim Davys plüssállatos regényeit juttatta eszembe. A pokol a tanyán a legerősebb írása a kötetnek, ez tényleg zseniális. Az utolsó írás, a Sarló, kalapács, boszorkányság meg nem annyira kiemelkedő, mégis az én generációmnak, akik szintén a szerepjátékok és a Rúna magazin idejében nőttünk fel, nos nekünk minden sora egy nosztalgikus emlék. A záró képregény szintén elég jó, így összességében érdemes elolvasni, még a fenti fanyalgás ellenére is.