Hitvallásismeret 1 csillagozás

Szűcs Ferenc: Hitvallásismeret Szűcs Ferenc: Hitvallásismeret Szűcs Ferenc: Hitvallásismeret

Dr. ​Szűcs Ferenc Hitvallásismeret című egyetemi jegyzete az azonos nevű tárgy hallgatói számára készült a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán. A szerző a két alapvető református hitvalláshoz, a Heidelbergi Kátéhoz és a Második Helvét Hitvalláshoz ad magyarázatot, hogy rajtuk keresztül vezesse tovább az olvasót a Szentírás üzenetéhez, ugyanahhoz a forráshoz, ahonnan a 16. századi reformátorok is istenismeretet, vigasztalást és reményt merítettek. Mert „…nem elfelejteni kell őket, hanem értékeiket felfedezve újra interpretálni, ót és újat hozva elő mind az igehirdetésben, mind a tanításban. (…) emlékeztetnek arra, hogy mi is úton járó közösség vagyunk (…), nem beérkezettek, hanem a cél felé tartók, nem birtokosai, hanem éhezői és szomjazói az igazságnak. De éppen ezen az úton nem vagyunk egyedül, velük párbeszédet folytatva jó társaságba kerültünk, és hozzájuk méltó társként válhatunk teológussá. Aki jól érzi magát majd a klasszikusok társaságában, annak bizonyára… (tovább)

Kálvin, Budapest, 2019
150 oldal · puhatáblás

Dócsné_dr_Görömbei_Gréta P>!

A magukat mindenhatónak tekintő teremtmények változtatták mindig pokollá a földet, míg az isteni mindenhatóság képes a káoszból kozmoszt, a pokolból mennyei országot teremteni.

Erdő Péter: Egyházjog
Kereszty Rókus: A Bárány menyegzője
Kósa Zoltánné – Lukácsné Dákos Ibolya: Hittan 5. tankönyv
Tarjányi Béla: Újszövetségi Alapismeretek I. – Az Ősegyház élete / Pál apostol levelei
Tarnay Brúnó: Jézus Krisztus – Isten kinyilatkoztatása
Tarjányi Béla: Az Örömhír Márk evangélista szerint
Vanyó László: „Lélek az Isten” (Jn 4,24)
Tarjányi Béla: Újszövetségi alapismeretek II. – Jézus örömhíre / Az ősegyház tanítása
Gál Ferenc: Dogmatika
Tarjányi Béla: Evangélium-magyarázatok I. – Találkozások