Szovjet ​és csehszlovák matematikai olimpiai feladatok gyűjteménye 1 csillagozás

Szovjet és csehszlovák matematikai olimpiai feladatok gyűjteménye

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Középiskolai szakköri füzetek Tankönyvkiadó

Tankönyvkiadó, Budapest, 1967
296 oldal · puhatáblás · Fordította: Urbán János, Frenyó Lajos

Chris_Q>!
Szovjet és csehszlovák matematikai olimpiai feladatok gyűjteménye

Igazán gondolkodtató feladatok vannak benne. A legjobban azt szeretem, hogy a megoldásoknál nem vezeti végig az egész feladatot, hanem csak egy tippet ad, milyen útvonalon indulj el, amely tovább ösztönöz arra, hogy agyalj még egy kicsit. Persze ez olyankor kellemetlen, amikor már napok óta gondolkozol egy feladaton, és már teljesen feladtad, ezért is a fél csillag levonás, de ugyanez az oka annak, amiért kimondottan tetszett, szóval ez egy eléggé kettős tulajdonsága, de ettől lesz a legjobb, mert nem adja megoldást az ember szájába, hanem még egy kicsit nógatja.

Obádovics J. Gyula: Matematika
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10
Róka Sándor: Hány éves a kapitány?
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 12
Fodor János – Horváth Attila – Rábai Imre – Székely Jenő: Matematikai feladatok I-II.
Simon Péter – Tóth János – Csikja Rudolf: Differenciálegyenletek feladatgyűjtemény
Kovács Zoltán (szerk.): Feladatgyűjtemény lineáris algebra gyakorlatokhoz
Lukács Ernőné – Rábai Imre: Feladatok és megoldások