Meg ​vagyok húzatva?! 2 csillagozás

Egy 15 éves lány naplója
Szonday Szandra: Meg vagyok húzatva?!

Ön egy vidám túlélési történetet tart a kezében. Egy 15 éves lány azért írta, hogy mindazt kibírja, ami történik vele, amíg megmentik az életét. S miközben a német klinikán koronát csavarnak a fejébe, s arra súlyokat pakolva húzatják a gerincét, miközben kiderül, hogy először hiába készült annyira s feküdt fel a műtőasztalra, kezdheti előlről, miközben lázálmok és lidércek gyötrik napokon át, azonközben éli hétköznapi harcokkal és örömökkel teli kamaszéletét, s egyetlen percre sem veszíti el a humorát és az életbe vetett hitét. Elkíséri őt útjára Édesanyja és -ha nem is fizikai valójában, lélekben – Soma kutya. S az olvasó.

Szilvia és Társa, Budapest, 2000
puhatáblás · ISBN: 0469000821488 · Illusztrálta: Szonday Szandra
Szilvia és Társa, Páty, 2000
168 oldal · ISBN: 963002716X

ÁrnyékVirág>!
Szonday Szandra: Meg vagyok húzatva?!

Szonday Szandra: Meg vagyok húzatva?! Egy 15 éves lány naplója

Ez a kis könyv kötelező darabja kéne legyen minden kórházi könyvtárnak. Szandra akaratereje, kitartása előtt le a kalappal, nem mindenki bírta volna ki idegösszeroppanás nélkül a fél év kórházat, nyújtást, koronát, operációt… nem szépirodalmi műként olvastam, hiszen nem is az akar lenni, hanem egy 15 éves lány naplója, amiben leírja a kórházi élményeket, de megjegyzem: ennek a lánynak bizony egész jó íráskészsége van, és a Soma-kutyás Hospital Dog rajzok meg a rajztehetségét tanusítják. Ajánom mindenkinek, aki komplikált operáció vagy más hosszas és kellemetlen kórházi kezelés előtt áll – Szandra története reményt ad, és kitartását, humorérzékét érdemes ellesni tőle.