Regényes ​erdő 20 csillagozás

Szombathy Viktor: Regényes erdő

E könyv hőse nem szökött meg hazulról, nem is csavarog. Iskolai és szülői engedéllyel járja az országot. Így vetődik el egy bakonyi erdészházhoz, ahol éppen ásatás előkészítése folyik. Hogy ettől kezdve milyen kalandokba bonyolódik. Pompás Feri, az már maradjon ennek az izgalmas, sok szép tájleírásban is bővelkedő regénynek a titka. Annyi azonban bizonyos, ha hősünk kezdetben attól tartott, nem lesz majd élménye, amiről az első őszi dolgozatban beszámoljon, hát nagyon tévedett. Nem is egy dolgozatra, hanem egész regényre való kaland esik meg vele

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Móra

Móra, Budapest, 1979
284 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631117030 · Illusztrálta: Boromissza Zsolt

Habók P>!
Szombathy Viktor: Regényes erdő

Kér érte. Lehetett volna két nagyon jó regény – egy Pompás Feri országjárása, benne természetesen a Fertő tavi kalanddal, és egy folytatás a bakonyi kincsásással és az ehhez szinte kötelező műkincsrablással. De így együtt, egy kötetben sok volt. Pedig voltak benne jó ötletek (mindjárt maga Feri, aki miért is Pompás?) szép leírások, érdekes mellékszereplők (Hólapát Jani!!) némi ismeretterjesztés is, csak éppen… csak éppen ebben a hol túl lassú, hol nagyon pörgős ütemben olykor fárasztó.

Dexter79 P>!
Szombathy Viktor: Regényes erdő

Érdekes volt olvasni, mert voltak részei, amik nagyon jól meg voltak írva, nagyon érdekesek voltak, és voltak unalmas részei. Tetszett, ahogy ugráltunk a szereplők és helyszínek között. Alapvetően tetszett az író stílusa, sokszor vicces volt, túlmagyarázós, de érdekes, viszont néhol annyira sok volt a töltelék leírás, hogy majdnem belealudtam.
A szereplők közül Pompás Feri volt szimpatikus, de persze „túl” sok kalandba keveredett, ahogy ennek egy ifjúsági regényben lenni kell. :) Azt nem gondoltam, mikor elkezdtem olvasni a könyvet, hogy régészeti dolgokat fognak keresgélni az erdőben.
Aranyos volt, ahogy a két család “együtt” sátorozott. Bár azt kicsit túlzásnak éreztem, hogy mindenkit vendégül látnak (bár talán abban az időben tényleg ez volt a szokàs).

Lahara IP>!
Szombathy Viktor: Regényes erdő

Változó. Hol izgalmas, hol unalmas, hol kifejezetten félbehagynám, aztán felbukkan Hólapát Jani (Juhani Holappa), és nyomban érdekelni kezd az egész könyv. Még akkor is, ha a korábbiak alatt sokszor vesztettem el a fonalat meg az érdeklődésemet. De a régészetes része érdekes volt. Ritkán olvasni ifjúsági regényekben régészekről. Szerintem.

Gáborr_Nagy>!
Szombathy Viktor: Regényes erdő

Nagyon izginek ígérkező téma( régészet, műkincsrablók, gyerekek), mindenki által vágyott életforma (egész nyáron át sátrazni az erdőben, közben kutatni), ez jól ki van találva. Mégsem lett elég kalandos a könyv, néha kimondottan uncsi. És a borítója a legunalmasabb szerintem a delfinek között. És nagyon nem tetszettek ezek az erőltetett, kimondottan csúnya nevek: Lázár László, Pádár Pál, Remek Endre. (elnézést kérek minden molytól, akit így hívnak)