A ​méltóságos asszony lovagjai (Mesék az írógépről 3.) 9 csillagozás

Szomaházy István: A méltóságos asszony lovagjai Szomaházy István: A méltóságos asszony lovagjai Szomaházy István: A méltóságos asszony lovagjai

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1909

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Milliók könyve Singer és Wolfner

Singer és Wolfner, Budapest, 1909
202 oldal

ppeva P>!
Szomaházy István: A méltóságos asszony lovagjai

Nagy, nemes cél nem lett. Csalódás volt, mert nem kellett volna beígérnie. Nem kellett volna sejtetni, hogy Vilmának micsoda komoly tervei vannak. Közben meg csak jól férjhez akart menni, gazdag palihoz, pénzért és jólétért. Pont.
Szomaházy/Vilma maga se tudta eldönteni, most akkor Vilma szereti-e a bankigazgatót vagy nem szereti (mert hol azt írta, szerelmes belé, hol azt, hogy sose szerette). Honti egy báb, nyafka és férfiatlan – ha szereti Vilma, akkor meg is érdemli, ha meg nem, csak a pénzéért ment hozzá, akkor azt hogy is hívják???
Aztán jön a nagy dilemma: rossz asszony legyek vagy jó asszony? Óh, ah, jaj! Utána meg megtudjuk, hogy minden férfi egyforma. Ha, ha, ha.
Tetszett, mert olyan volt egy kicsit, mint a régi magyar filmek. Igen, a Meseautó. Átlátszó volt, eccccerű, nosztalgikus, könnyű. Kis nyári limcsi. És tetszett a nyelvezete.
Nem tetszett, mert még egy ilyen kis könnyűségtől is elvárnám, hogy a három alapszínen és a rózsaszínen kívül némi pasztelleket és erőteljesebb színárnyalatokat is használjon. És mi a fenének kellett annyit áradozni Vilma eszéről, mikor a legfontosabb tulajdonsága az volt, hogy ő volt a legszebb, neki voltak a legszebb ruhái, az egész világ a lábai előtt hevert, és még a forgalom is megállt, ha ő megjelent valahol. tudom, irigy dög vagyok

mdmselle I>!
Szomaházy István: A méltóságos asszony lovagjai

A folytatás is nagyon tetszett. Volt ugyan egy-két bekezdés, amikor így kiáltottam föl: „ejnye, hát nem mégis megtette a beste?”, de aztán szerencsére az utolsó pillanatban minden jóra fordult, sikerült nekik, és rendbehozták, rendbehozták…!

Mostmár csak az előzményeket kéne elolvasnom. A sorozat kötetei, ha valakit érdekel:
1. Mesék az írógépről
2. A méltóságos asszony
3. A méltóságos asszony lovagjai

stippistop>!
Szomaházy István: A méltóságos asszony lovagjai

Hah, hát szabad így játszadozni szegény megfáradt idegeimmel? Vilma, Vilma! Hontiról nem is beszélve! Fölöttébb fel vagyok háborodva!

mdmselle I>!

…Hajnalfelé a méltóságos asszony gyöngéd pillantást vetett az urára, aki az ajkán boldog mosollyal aludt mellette. És míg az ablakon már beszűrődött a világosság, […] így szólott megbékülve a szíve mélyén:
– Nem, csakugyan nincs bennem tehetség hozzá, hogy rossz asszonnyá legyek… Úgy látszik, mindörökre bele kell nyugodnom ebbe a szörnyűségbe…

Farkas_Szonja>!

Aki a májusi verőfényt ki nem használja, az ne csodálkozzék rajta, ha a novemberi ködök szomorúnak és kétségbeesettnek találják…

(Május)

Kapcsolódó szócikkek: május
Farkas_Szonja>!

Vilma áthaladt néhány termen, – csupa szőnyeges, antik butorokkal berendezett, gyönyörü fészkek voltak, – aztán kíváncsian, látható érdeklődéssel nézett szét a gróf ekzotikus dolgozószobájában, melyhez hasonlóról eddig csak a fiatal Dumas hercegi darabjaiban hallott. Az óriási helyiség csupa könyv, csupa ritka szőnyeg volt, a plafond alatt japán galériák futottak körül, itt-ott egy szobor, egy messze földről idekerült nipp csillogott a zöld lombok között, a háttérből pedig egy hatalmas Buddha-bálvány nézett szembe vele: egy ijesztő rézisten, melynek tagjait haragoszöld patina födte… És egy bájos, világosfalu benyílóból gazdag buffet látszott be a sötéttónusu dolgozószobába: gyönyörü, rózsaszínü halak, gyöngén sárgára pirult szárnyasok, pezsgők, a nyakukon égővörös starniollal és egy óriási ezüstszamovár, mely alatt kísérteties borszesz-láng lobogott.

(A légyott)

ppeva P>!

Honti azonban csöpp kedvet se mutatott a mosolygásra. Bandinak mord arccal kosarat adott, majd ismét elrohant hazulról, anélkül, hogy a családjától elbúcsúzott volna. Este már hét órakor otthon volt megint, az inast aszpirinért küldte a gyógyszertárba, aztán másfél óráig föl meg alá járt a dolgozószobájában.

(Vacsora után)