Bakonybél ​a Bakony szívében 4 csillagozás

Szökrényes Anita: Bakonybél a Bakony szívében Szökrényes Anita: Bakonybél a Bakony szívében Szökrényes Anita: Bakonybél a Bakony szívében

Az erdők mélyén, vagy a völgyekben megbúvó falvakban ott a milliónyi rejtély és csoda. Természet szülte, vagy emberkéz alkotta, s több évszázados emlékezet őrizte. Mindegyiknek saját története van. Tekintélyes hegycsúcsok, magasba törő sziklaormok, rejtekadó, sötét barlangok. Születő források, békés tavak, halkan csörgedező sédek, patakok. Ámulatba ejtő, vadregényes szurdokok.
Őskori sáncok, melyek a több ezer éve itt élőket védték egykoron. Földvárak. A máig ismeretlen halomsíros kultúra népének sírmezői. Bujdosó pogányok évezredes áldozóhelyei. Rettegett rablólovagok várának romjai. Barlangokban rejtőző betyárok elásott kincsének meséi. Egy ezer éves apátság múltja és jelene. Az erdő szélén megbúvó, csendes kegyhely.
Ez Bakonybél és a hozzá tartozó Somhegypuszta.

Szülőföld, Gencsapáti, 2016
Szülőföld, Gencsapáti, 2012
Viza, Bakonybél, 2011

klaratakacs P>!
Szökrényes Anita: Bakonybél a Bakony szívében

Teljesítménytúrázóként és most már túraszervezőként évente ötször-haszor járok Bakonybélben, ebben a kis faluban a Bakony közepén, ahol a természet mind a négy évszaka még látható és megélhető, ahol a vendéglátás olyan, hogy második alkalommal már tudják, hogy mit szeretne a vendég.
Erről a gyöngyszemről szól a könyv. Bár a könyvben ismertetett helyek többségét már többször is bejártam, még mindig találtam új helyeket, amiket ez alapján szeretnék felkeresni. Jó volt olvasni a történelmi megjegyzéseket is, hiszen hányszor elmegyünk egy kereszt, emlékkő mellett anélkül, hogy tudnánk miért is áll az ott.
A könyv nagy hibája, hogy a képek mellett nincs ott, hogy hol készült, mit ábrázol, pedig nagyon hiányzik!