Ferenc ​József szerelmei 32 csillagozás

Szőgyén-Wittenbach Hubert: Ferenc József szerelmei Szőgyén-Wittenbach Hubert: Ferenc József szerelmei Szőgyén-Wittenbach Hubert: Ferenc József szerelmei Szőgyén-Wittenbach Hubert: Ferenc József szerelmei

Hogyan lett Ferenc József szeretője Luzsénszky Paula?
Hogyan került Haller Nina őfelsége karjaiba?
Ki volt Tamara, akiért két paripát adott Ferenc József?
Hogyan alakult Maria Richter von Graetz sorsa, miután a császár elhagyta?
Csak beszélgetőpartnere volt őfelségének Schratt Katalin – vagy a kedvese?
Mi történt azon a titkos találkán, melyen Erzsébet mint „Sárga dominó” inkognitóban jelent meg?
Mi történt Andrássy és a császárné között, míg együtt hajóztak a Földközi-tengeren?
Igaza volt-e Rudolfnak, amikor azt hitte, hogy anyja az angol Middleton szeretője?
Ezekre és a császári család életének még sok izgalmas részletére derít fényt Szőgyén-Wittenbach Hubert színes, szórakoztató regénye. Ferenc József szerelmi ügyein kívül olvashatunk Erzsébet császárné titkairól, Vetsera Mária és Rudolf tragikus haláláról, valamint Chotek Zsófia és Ferenc Ferdinánd kapcsolatáról is.

Róla szól: I. Ferenc József

K.u.K., Budapest, 2012
Zrínyi Katonai, Budapest, 1989
Zrínyi Katonai, Budapest, 1989

Szőgyén-Wittenbach Hubert: Ferenc József szerelmei

Mivel anyu korábbi nagy kedvence ez a könyv, így nekem is kötelező olvasmánnyá lett a sok ajánlás után. Megértettem, hogy miért is volt ez a rajongás, ahhoz képest, hogy már hány éves ez a könyv, elképesztően olvasmányos a stílusa. Emellett karácsonyi időszak részévé vált, hogy a Sissi-filmeket legalább évente egyszer megnézem, így most sem maradhattak ki. Meg is hozták a kedvemet ehhez a könyvhöz.
Hozzá kell tenni, hogy a filmes idill itt talán csak halovány cseppecskékben jelenik meg.
Nincsenek mellébeszélések, pörgős, jól olvasható, néhol pedig olyan humor van benne, amin muszáj hangosan felnevetni.
Mikor a császár egy háremet kap ajándékba, olyan szituációk kerekednek, hogy már könnyesre röhögi magát az olvasó. De vannak itt még esetek, megszólalások.
Nem szerettem, hogy mindenki olyan kiszámíthatatlan, megbízhatatlan, és legtöbbször a szereplők csak magukra számíthatnak. Olyan tünékeny a szerelem itt…
Sissi élete nagyon kemény, nem tudja, mit kéne tennie, nem találja a helyét, szinte bárhova megy, változtatni akar folyton.
Ferenc József nem kifejezetten a főszereplő, sokan mások is szerepet kapnak, sok szerelmi viszony, családi perpatvar.
Rudolf borzasztóan irritált, ki nem állhattam.
Schratt Katalin akármiken ment keresztül a történet során, akárhogy is viszonyult a dolgokhoz, őt úgy kedveltem, mert élni az álmainak, fel is nőtt hozzájuk, és meg is maradt az az egyedi bája.
Az eleje lassabb folyású, de utána nagyon pörögtek az oldalak, alig vettem észre, ha már elolvastam 100-100 oldalt.
Elgondolkodtató egy történet, hosszan nem megy ki az ember fejéből.

Sziszi>!
Szőgyén-Wittenbach Hubert: Ferenc József szerelmei

Amikor ezer évvel ezelőtt olvastam nagyon tetszett. Nem tudom mennyi benne a valóság, inkább egy romantikus történet.

kitti0313>!
Szőgyén-Wittenbach Hubert: Ferenc József szerelmei

A cím kicsit számomra félrevezető volt, mert arra számítottam, hogy az ismert történetet Ferenc József szemszögéből olvashatom, ehelyett viszont sajnos inkább Sziszi életéről szólt a könyv több hozzátartozó, közeli szolgálók meglátásai alapján.
A történet és maga a könyv is tetszett, viszont a várakozásaim miatt kicsit csalódtam a könyvben, ezért értékelem csak négy csillagra.

Evelena P>!

A harminc láb magas kaméliafákat ezer meg ezer virág és bimbó borította, a nap millió ezüst- meg aranykristályt szórt a tenger felszínére.

155. oldal (Első kötet)

Evelena P>!

[…] csak akkor menj férjhez, ha nagyon, nagyon szeretsz valakit.

93. oldal (Első kötet)

Evelena P>!

Arcán nem is bőr van, két barackvirág szirma az, a szeme meg két nagy kék gyémánt.

158. oldal (Első kötet)

Olvas, egész nap olvas.
A könyv az egyetlen, ami meg tudja nyugtatni. Csak olvasni, olvasni, hogy a jelen gondjait elterelje…

229. oldal (Első kötet)

Evelena P>!

Már maga a kaland gondolata is felvillanyozta.

416. oldal (Első kötet)