Érettségi ​és nyelvvizsga feladatgyűjtemény angol nyelvből II. 1 csillagozás

Nyelvhelyesség, hallott szöveg értése
Szöginé Csiszár Ilona – Tóthné Schulcz Hedvig: Érettségi és nyelvvizsga feladatgyűjtemény angol nyelvből II.

A feladatgyűjtemény a különböző típusú nyelvvizsgákra, illetve a közép- és emelt szintű érettségire való felkészülést kívánja elősegíteni. A kötet a hallott szöveg értése és a nyelvhelyesség gyakorlásán keresztül alkalmas a nyelvi ismeretek bővítésére, elmélyítésére, illetve a készségek fejlesztésére. A gyakorlókönyvet a nyelvtanulók és tanáraik egyaránt haszonnal forgathatják. A kötet alkalmas egyéni felkészülésre is, mivel az objektíven értékelhető feladatok (nyelvhelyesség és a hallott szöveg értése) mindegyikéhez megoldókulcsot mellékeltünk. A feladatokat a Közös Európai Referenciakeret (KER) ajánlásait figyelembe véve csoportosítottuk három szint szerint: azt a hármat (A2, B1 és B2) választottuk, amelyeket a leggyakrabban tűznek ki célul a vizsgákon. A dupla CD-melléklet tartalmazza a hallott szövegértéses feladatok hanganyagát, melyet anyanyelvi beszélők közreműködésével készítettünk el.

Maxim, Szeged
puhatáblás · ISBN: 9789632610825

Kirasky9

Ezt a könyvet is rengetegszer vittem már be angol középszintű érettségire való készülésre. A magnós feladatok igencsak nehezek benne. Szerintem akár egy középfokú nyelvvizsgára is érdemes vele gyakorolni. A szókincse is jó, minden szóbeli témakört felölel. A diákjaim utálják, mert nem egyszerű, viszont idén elsőre már 5-nek sikerült a középfokú nyelvvizsga, tehát aki komolyan veszi, annak nagyon sokat segíthet a felkészülésben. 2 CD van hozz, és a 60 db magnós feladathoz benne van a megoldás és a szövegek átirat is. Akinek gondja van a listening feladatokkal, ebből nagyon sokat tud gyakorolni.

Katona Lucia – Patthy Miklósné – Sarbu Éva: Angol teszt- és fordítási feladatok közép- és felsőfokon
Budai László – Budai Andrea: Élő angol nyelvtan – tesztkönyv
Tímár Eszter: Words, Words, Words
Horváth Károly: Társalgási témák az angol érettségi, felvételi és nyelvvizsgákra
Győri György – Szendrő Borbála: Economics in English / Közgazdaság angolul
Eötvösné Vadnai Mariann: Segédkönyv az alapfokú „B” típusú angol nyelvvizsgához
Szalai Elek: 2000 feladat a „B” típusú angol nyelvvizsgákra
Bézi Ivett – Máthé Elek – Szollás Krisztina: Angol – Teszt kézikönyv megoldási kulcsokkal
Hegedűs Kristóf – Bob Hastings – Marta Umińska – Dominika Chandler: Érettségi aktivátor – angol nyelv
Martyn Hobbs – Julia Starr Keddle: Real Life Elementary Student's Book