Érettségi ​és nyelvvizsga feladatgyűjtemény angol nyelvből II. 1 csillagozás

Nyelvhelyesség, hallott szöveg értése
Szöginé Csiszár Ilona – Tóthné Schulcz Hedvig: Érettségi és nyelvvizsga feladatgyűjtemény angol nyelvből II.

A feladatgyűjtemény a különböző típusú nyelvvizsgákra, illetve a közép- és emelt szintű érettségire való felkészülést kívánja elősegíteni. A kötet a hallott szöveg értése és a nyelvhelyesség gyakorlásán keresztül alkalmas a nyelvi ismeretek bővítésére, elmélyítésére, illetve a készségek fejlesztésére. A gyakorlókönyvet a nyelvtanulók és tanáraik egyaránt haszonnal forgathatják. A kötet alkalmas egyéni felkészülésre is, mivel az objektíven értékelhető feladatok (nyelvhelyesség és a hallott szöveg értése) mindegyikéhez megoldókulcsot mellékeltünk. A feladatokat a Közös Európai Referenciakeret (KER) ajánlásait figyelembe véve csoportosítottuk három szint szerint: azt a hármat (A2, B1 és B2) választottuk, amelyeket a leggyakrabban tűznek ki célul a vizsgákon. A dupla CD-melléklet tartalmazza a hallott szövegértéses feladatok hanganyagát, melyet anyanyelvi beszélők közreműködésével készítettünk el.

Maxim, Szeged
puhatáblás · ISBN: 9789632610825

Kirasky9>!

Ezt a könyvet is rengetegszer vittem már be angol középszintű érettségire való készülésre. A magnós feladatok igencsak nehezek benne. Szerintem akár egy középfokú nyelvvizsgára is érdemes vele gyakorolni. A szókincse is jó, minden szóbeli témakört felölel. A diákjaim utálják, mert nem egyszerű, viszont idén elsőre már 5-nek sikerült a középfokú nyelvvizsga, tehát aki komolyan veszi, annak nagyon sokat segíthet a felkészülésben. 2 CD van hozz, és a 60 db magnós feladathoz benne van a megoldás és a szövegek átirat is. Akinek gondja van a listening feladatokkal, ebből nagyon sokat tud gyakorolni.

Mestra Ágota: Érettségi mintafeladatsorok angol nyelvből – 8 írásbeli emelt szintű feladatsor
Argayné Magyar Bernadette – Frank Gabriella – Jakobsenné Szentmihályi Rózsa: Két tanítási nyelvű középiskolák felvételi feladatsorai 1992–2003
Fehér Judit: Your Exam Success, Coursebook
Fehér Judit: Your Exam Success, Workbook