A ​varázsló tanítványa 5 csillagozás

Szofja Prokofjeva: A varázsló tanítványa

A hencegés nem rokonszenves tulajdonság, és bizony sokszor kellemetlen helyzetbe kerülhet a hencegő. Így jár történetünk hőse, Vászja is, aki azt bizonyítja barátainak, hogy el tudja bűvölni a vadállatokat. Mivel városukban hamarosan megnyílik az állatkert, félő, hogy bizonyítania kell majd. A kisfiú, nem akarván hazugságban maradni, felkeresi Aljosa varázslót, tanítaná meg őt a varázslás tudományára. Ajándékul egy maga rajzolta kandúrportrét visz a mesternek, aki életre kelti a képet. Ebből származnak a bonyodalmak: Vászka, a kandúr, egyedül maradván otthon, belenéz Aljosa tudós könyvébe, s abból megtanulja, hogyan lehet bármit vagy bárkit egérré változtatni. Ezzel a tudományával az egész várost rettegésben tartja, mígnem hajtóvadászat indul ellene, és sok izgalmas kaland után végre újra rendes medrébe terelődik a lakók élete.

Kárpáti / Móra, Budapest-Uzsgorod, 1987
122 oldal · ISBN: 9631152553 · Fordította: Kovács Erzsébet · Illusztrálta: G. Kalinovszkij

Kooczka>!
Szofja Prokofjeva: A varázsló tanítványa

Nagyon aranyos! A cselekmény nincs túlbonyolítva, de akad azért izgalom; és lehet benne találni tanulságot is, de az nem tolakszik, hanem finoman belesimul a történetbe. Szóval ez egy kedves, vicces, igazi, gyerekeknek való mesekönyv.

OlvasóMókus>!
Szofja Prokofjeva: A varázsló tanítványa

Ezt a könyvet akkor kaptam ajándékba (talán karácsonyra), amikor 8-9 éves lehettem. Akkor eszembe sem jutott elolvasni. És most karácsonykor a kezembe akadt otthon a szüleimnél. Jobb később, mint soha! Nagyon cuki kis történet egy kisfiúról, egy életre kelt rajzolt cicáról és egy varázslóról, egy termoszban lakó dzsinről, egy állatkertről és annak egérré változtatott lakóiról.

faulteto>!

Vicc az egész! :D

De legalább megnevetettet a könyv nehéz napjaimon.