Viharcsapda 280 csillagozás

Felhőtlen ​nyaralásnak indult…

A nap hét ágra süt, az Adriai-tenger türkizkék vize szinte szikrázik a melegben, amikor a hattagú család hajóra száll, hogy méltóképpen ünnepeljék meg a családfő hatvanadik születésnapját. Váratlanul azonban vihar kerekedik, így kénytelenek kikötni egy lakatlan szigeten. Azt remélik, átvészelik valahogy az éjszakát, aztán reggel indulhatnak is tovább.

Esztert nem csak a vihar aggasztja, hanem az is, hogy az elutazásuk előtt valaki feltörte a Facebook profilját, és a nevében obszcén bejegyzéseket posztolt. Ki akarja befeketíteni az ismerősei előtt? Vajon a posztok tartalma szemenszedett hazugság vagy épp ellenkezőleg? És van ennek az egésznek bármi köze ahhoz, ami a szigeten történik?

Az elemek tombolása nem csitul, és amikor az egyik utas eltűnik a fedélzetről, Eszter úgy dönt, a kezébe veszi az irányítást, és megpróbál rájönni, ki és mi áll a háttérben.

Sietnie kell, mert az idő szorít, ők pedig egyre kevesebben… (tovább)

dohányos · Fekete Tamás · Müller Attila · Müller Olivér · Vukovics Marko

Suba_Csaba P>!
Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Hét ember, egy lakatlan sziget, egy vihar és egy családi dráma. Röviden így lehetne summázni a Müller família titkokkal, hazugságokkal és cselszövésekkel teli életét bemutató kötetet. Szlavicsek Judit első thrillerében egy hirtelen támadt viharnak köszönhetően egy kitalált horvátországi szigeten reked a Müller család. A családfő 60. születésnapjának megünneplésére tervezett kiruccanás a tervezetthez képest teljesen más irányt vesz.
A több szemszögből elmesélt történet folyamatosan fenntartja az érdeklődést, hisz a családtagok mindegyikének van rejtegetni valója és ezek szép lassan ki is derülnek. A szereplők motivációit, reakcióit mind alátámasztják az időnkénti múltba való visszaugrások. Ahogy sorra hullanak ki a csontvázak a szekrényből, úgy épül fel mozaikszerűen egy traumákkal és tragédiákkal tűzdelt család képe. Bár a karakterek egyikét sem kedveltem meg az olvasás során, azt kell mondjam, hogy minden kliséje ellenére ez egy remekül összerakott, izgalmas, olvasmányos történet, melyet jó szívvel ajánlok a thriller rajongóknak.

Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Állj! NE görgess tovább! Ez itt kérem , a nyár olvasmánya, letehetetlen krimije! Olvasni menő, magyar kortárs regényeket olvasni extrán menő! Nem kevesebb, mint három (!) nap alatt olvastam el. Magamhoz képest átlagos, vizsgaidőszakhoz képest pedig messze túlmutat minden rekordon! Már a Hullámsírt link is nagyon szerettem, na de ez!!!

Az pedig, hogy még a blogra is írtam , összekészítettem ezt a bejegyzést, méginkább mutatja teljes elismerésem.

Hozzá hasonlóan a magyar tengerünk ismét lágy szellőt fújdogál felénk, de éppen csak annyira, hogy ki is hajózzunk. Cél pedig az Adriai – tenger. A fedélzeten? A hattagú ilyen – olyan család, Attila, Krisztina, Eszter és Olivér, valamint párjaik, Tamás és Kata. Aki pedig a kormányállásnál áll, Marko. Mindannyian jobb szeretnék már, ha épségben véget érne az út , maguk mögött hagyhatnák ezt a kellemesen kellemetlen hajókirándulást, melynek nem titkolt célja, összehozni újra a családot és pontot tenni a konfliktusok végére. Mindannyian más okból utaztak el, de arra, ami valójában fog történni, senki nem számított.
Zátonyra futott, veszteglő kapcsolatokat meg lehet e oldani pár nap alatt? Pedig ő csak egy nyugodt, felejthetetlen 60.születésnapra vágyott …
Sikerülhet e összekovácsolni a rozsdás szereplőket?

S Te is rettegni kezdesz, pedig semmi okod rá, otthon vagy és biztonságban iszogatod a limonádét, minden bizonnyal egy forró nyári napon, előtte szigorúan tökéletlenül tökéletes Insta-képet készítettél róla, hogy #énisolvasok. Nem is sejted, mi vár rád! Letaglózó, mellbevágó.

Mellette hallgatod a fejezetek elején levő QR kódokba rejtett dalokból összeállított Spotify lejátszási listát, és figyelsz!
„ Neked szól e rejtjeles üzenet”

Izgalmas. Félelmetesen okos.
Idegörlő órák telnek el. Meddig lehet ezt bírni? A percek órákká duzzadnak, tér és idő megszűnik .

Hangulatom olvasás közben olyan szélsőséges volt, mint az időjárás. Egyszer mosolyogtam, másszor izgultam, harmadszor már féltem, mi lesz a következő oldalon …

Kristálytisztán adta át az érzelmeket. Abszolút azt mondom, piszchológiai dráma thriller is egyben.
Ez a tenger még haragosan , viharban is gyönyörű volt a maga módján, nagyon szerettem.

Hol van a pénz hangja, mikor és hogyan veszi át az irányítást a hatalom? Létezik, hogy az még mindig nem mindegy, milyen nemű az ember, annak ellenére sem, hogy képes véghez vinni ugyanazon feladatot?
Örökös kudarcra ítélt háborút vívunk ?!

Beleborzong az ember.

maya75 >!
Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Nagyon tetszett az írónő előző két könyve, így már hetek óta tűkön ülve vártam, hogy elolvashassam ezt is, de sajnos csalódást okozott… Lehet, hogy túl nagy elvárással indultam, mert csak jó kritikát/értékelést láttam eddig róla (jellemzően azt, hogy az írónő "szintet lépett"), de engem valahogy csak taszított ez a könyv.
Az alapötlet se túl eredeti: adott egy „család”, melynek tagjai a „családfő” 60. születésnapja alkalmából hajózni mennek az Adrián, ahol persze viharba kerülnek, majd valaki meghal közülük. Eddig kb. ugyanaz, mint mondjuk a Rókabérc, haláltúra, csak ott nem családdal, hanem egy régi baráti társasággal történik ugyanez. De mondhatnám Lucy Foley hasonló könyveit is, ahol szintén vihar miatt vannak elvágva az emberek a külvilágtól, miközben gyilkosság történik. Szóval ez így önmagában nem lenne rossz, de nem is nagy szám. Nyilván itt is az összes szereplőnek megvan a maga titka, ami már sokkal érdekfeszítőbbé teszi az egészet, és emiatt mondhatom azt, hogy a történet az tetszett (volna), ha nem ennyire ellenszenves az összes szereplő, és ha nem ilyen vulgáris a stílus. Némelyik mondat már tényleg fizikailag fájt, rosszul tolerálom az életben is, ha ennyire sokat káromkodik valaki, mint itt kb. az összes szereplő. Akadtak részek, amiket újraolvastam úgy, hogy kihagytam a „csúnya” szavakat, számomra ezek ugyanolyan hatásúak voltak így is, szóval nem értem, miért kellett bele ennyi b+ és társai. spoiler Kicsit visszás, hogy a suliban az összes szülői értekezlet azzal kezdődött, hogy milyen csúnyán beszélnek a gyerekek, meg, hogy olvassanak többet a szókincsük fejlesztése érdekében, erre lehet, hogy pont a könyvekből veszik ők is ezt a társalgási stílust?! Vagy biztos inkább fordítva: a könyv szerette volna leképezni, hogy megy ez manapság… Egyébként lehet, hogy nekem is vannak olyan időszakaim, mikor jobban tolerálom mindezt, de úgy tűnik, most nem ilyenben vagyok. :)
Az meg, hogy az összes szereplőt rühelltem, szintén csak megnehezítette a történethez való kapcsolódást. A család és a családfő szavakat pedig azért tettem idézőjelbe fentebb, mert nem egy teljesen „igazi” családról van szó, viszont ezzel nem árulok el titkot, mert már a könyv legelején, a szereplők bemutatásánál kiderül.
A végén a csavar viszont nagyon megrázott, onnantól értelmet kapott az egyik szereplő viselkedése, de erről meg spoiler-mentesen nem lehet írni. :) spoiler
Szóval összességében nem volt rossz ez a könyv, de én a magam részéről inkább a Kardos Júlia-történetek folytatását várom.

Kovaxka P>!
Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Látom, hogy nem mindenki ért ezzel egyet, de engem kilóra megvett Szlavicsek Judit megint. A Kardos doktoros, nyomozós sorozatot is szeretem, de ez a klasszikus, zárt szobás műfaj ugyanúgy jól áll a szerzőnek. Egy lakatlan sziget mindig jó helyszín, még ha nem is a legeredetibb. Pörgős, feszült, kiszámíthatatlan. Kriminek és thrillernek is szuper.

Zyta88>!
Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Elképesztően jó volt ez a könyv, szó szerint nem bírtam letenni, egy délután alatt végigolvastam. Akik hozzám hasonlóan nem tudják megunni az ilyen ‘sok ember összejön egy helyen és valaki meghal’ típusú sztorikat, azoknak nagyon jó szívvel ajánlom. Jelen esetben nincs is annyira sok szereplő, egy hattagú, badacsonyi család és egy hajóskapitány indul útnak a horvát szigetvilágban, hogy megünnepeljék a családfő hatvanadik születésnapját, ám viharba kerülnek és egy lakatlan szigeten kell kikötniük. Mindenkinek vannak titkai és meglehetősen feszült az egymáshoz fűződő viszonyuk, jóformán egy vacsorát sem bírnak ki veszekedés nélkül. Ezek után nem meglepő, hogy egyiküket megölik, csakhogy a tomboló vihar miatt maradniuk kell és a rendőrség sem tud a segítségükre sietni. De hogy bízhatnak meg ezek után egymásban?
Nagyon tetszett, hogy ugyan viszonylag kevés szereplővel dolgozik, mégsem volt egyértelmű, ki a tettes, nem lehetett kizárni senkit, még a kvázi főszereplő Esztert sem, aki ügyészként a kezébe vette a nyomozást. Mindenkinek a fejébe beleláttunk, ráadásul több idősíkon, mindig pont annyi információt kaptunk, amennyi kellett. Jó volt ez a kettősség, hogy elvileg pont a szeretteidről nem tudod elképzelni, hogy képesek lennének ilyesmire, de valahol mégis mindenki kinézte mindenkiből. Nagyon szépen szőtte a szerző a szálakat, folyamatosan derült ki egyre több minden a szereplők múltjából, ami elvezetett a jelen helyzethez, és úgy voltak elszórva az információmorzsák, hogy igazából minden nagyobb csavart ki lehetett találni kicsivel előbb, de szerintem ez pont hogy jó volt. A végén is már hamarabb tudtam, ki a gyilkos spoiler, de így csak még izgalmasabb volt. Valamiért magát a vihar miatti félelmet nem tudtam átérezni, talán mert számomra elképzelhetetlen a vizen félni, de maga a szituáció, hogy ott vagy elzárva egy lakatlan szigeten, ahol nincs semmi, egy csapat emberrel, akiket elvileg a világon a legjobban ismersz, de úgy tűnik mégsem és nem tudod, kiben bízhatsz és mikor jön a segítség, na annak az atmoszférája teljesen átjött. Kedvelni senkit sem lehetett, de ez nem zavart, mert így könnyebb volt mindenkit gyanúsítani.
spoiler
Azt mondtam ugye, hogy kitalálhatók voltak a csavarok, na de a legeslegvégén, amikor már mindent lezártunk, na ott sikerült egy olyan bombát robbantani, amit egyáltalán nem láttam jönni. Ez nem olyan plusz csavar volt, ami felidegesít, mert nyitott véget csinál a könyvnek, hanem olyan, ami teljesen más megvilágításba helyezi egyes szereplők korábbi viselkedését, mégis abszolút jól beleillik a történetbe. spoiler
Aki olvasta, annak nagyon érdemes meghallgatni ezt link a beszélgetést a szerzővel, amiből többek közt kiderül egy olyan kulisszatitok is, amitől csak még zseniálisabbnak tartom az egészet. spoiler
Egyedi megoldás az is, hogy minden fejezet elején egy QR-kóddal beolvashatók azok a zeneszámok, amiket a szerző hallgatott, amikor azt az adott fejezetet írta (ez is a fenti beszélgetésből derült ki). Sokat én is meghallgattam olvasás közben, bár nekem más a zenei ízlésem, de egy idő után már olyan izgalmassá vált a történet, hogy nem volt idő a zenékre. :D
Egy dolog volt, ami szemet szúrt: egy 60-as férfi nem mond olyat, hogy “kezd fullra begolyózni”, ez eléggé kizökkentett, pedig amúgy jók voltak a különböző szemszögek.
Nagyon tetszik a cím és a borító is, tökéletesen passzolnak a történethez. Kíváncsian várom, miket ír még a szerző, mert az eddig megjelent könyvei nem annyira vonzanak a traumatizált nyomozónővel meg sorozatgyilkosos szállal.

cseri>!

Vége a krimihétvégének.
Nem is baj, mert ez a könyv okozott nekem némi csalódást. Pedig jól van megírva, meglepetés a gyilkos személye, minden a helyén, csavar is van, ahogy kell. Profi.
Viszont nem jó olvasni. Talán a krimikben sem árt némi pozitívumot felvonultatni. Nyomozós krimiben adja magát a nyomozó mégoly esendő, de szerethető figurája. Ebben nincs nyomozó. Van ellenben egy egymást gyűlölő, ellenszenves és minden jel szerint egymás életére törő emberekkel teli család, akik egyáltalán nem élvezik az adriai hajókázást, és én sem nagyon élveztem az olvasást. spoiler
spoiler

Lázárné_Csernus_Anikó>!
Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Szlavicsek Judit krimi után thriller írásba kezdett, és szerintem ez is jól áll neki. Több értékelésnél láttam, hogy túl klisésnek ítélték, azonban engem teljesen megnyugtat, mert így komfort olvasásnak számít. Adott egy család, akinek a múltja tele van titkokkal és elsőre senki nem az, akinek látszik. A születésnapi adriai hajózós kirándulást egy nem várt horvát vihar szakítja meg, ahol a titkok felszínre kerülnek. Sikerült úgy megírni a történetet, hogy egy ponton már mindenki gyanúsnak látszott, potenciális áldozatnak és akár gyilkosnak is. Sikerült úgy csavarni a szálakat, hogy a végén minden szál a helyére került, nem hagyott befejezetlen gondolatot. A hangulatteremtés is szerintem teljesen rendben volt, néha kicsit Sarah Pearse szanatóriumában éreztem magam. Habár egyik szereplőt sem sikerült megkedvelnem, egy thrillernél nem is várom el, mert még a végén fogja magát az író és huss….

Cukormalac P>!
Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Ennyi erővel akár a Kommunista kiáltvány is nyugodt szívvel lehetne thriller, elvégre az, hogy kísértet járja be Európát, kellően félelmetes. Biztosan paráztatósabb, mint amikor egy csapat random ember – esetünkben egy totál diszfunkcionális família – a semmi közepén ragad, elzárva a világtól, elvégre ezt még nem olvastuk n+1 alkalommal… Jaj, várjunk csak, törlést kérek!

Hú, annyira felesleges volt ez a két félig-meddig jól sikerült Kardos Júlia-történet után, hogy csak na. Karakterek és szituációk tekintetében is agyonhasznált klisékből építkező, könnyen unalomba fulladó, felszínes és gyakorlatilag bármiféle izgalomtól, feltételezett borzong(at)ástól mentes regény ez, aminek kapcsán a telefonnal beolvasható QR-kódos dalok közül kimaradtakból kettő jutott eszembe: egy a Junkiestól*, egy pedig az ABBA műhelyéből.**

A szerző kétségtelenül tehetséges, viszont ez a hajó nálam durván zátonyra futott. Azért a balatoni krimijeiben még érzek némi potenciált, de ehhez a műfajhoz jobban kell még tanulmányozni az arányokat és keresni némi eredetiséget, akkor talán a pontszám is lehet magasabb. Addig viszont marad jóindulat. (Anélkül eggyel kevesebb csillag lenne most itt.)

* link
** link

ppuummukli>!
Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Gördülékeny volt, olvasmányos, gyorsan haladtam a történettel. Tetszett a stílus és az írásmód, de maga a regény sajnos nem. Végig úgy éreztem, hogy túl sok a nyomor, a tragédia, a sötétség, a titkok, az aljasság… minden fejezet lehúzott és gyakran le kellett tennem a könyvet, hogy kicsit kiszakadjak a sötétségből. Számomra tömény volt ez egy regénybe zsúfolva. Azóta sem érzek feloldozást, visszatekintve is csak az emberi gonoszság és kilátástalanság jut eszembe a történetről.

Ildiko_Szabo_2 P>!
Szlavicsek Judit: Viharcsapda

Nem nagyon olvasok magyar krimiket, thrillereket, de ez a könyv olyan sokszor jött velem szemben, hogy nekivág tam. Összességében nem bántam meg. Izgalmas volt, fordulatos. Bár össze lehetett rakni a megoldást, de ez engem nem szokott zavarni, ha jó a történet.
Az elején nehezen álltam rá a stílusra, de ez később nem volt gond.
Annyi zavart, hogy szerintem túl sok csavart akart egy történetbe belezsúfolni az írónő. Nekem például az utolsó csavar egyáltalán nem hiányzott, nem tett hozzá a történethez, sőt, nekem anélkül jobban összeállt. De ez csak az én véleményem.

maya75>!

Talán attól, hogy meghal valaki, és többé már nincs módja hibázni, az addig elkövetett hibáit is hajlamosabbak vagyunk megbocsátani neki.

dontforgettosmileandread P>!

Arra gondolok, hogy az emberek képtelenek feltenni a megfelelő kérdést. Helyette feltesznek egy rosszat.

dontforgettosmileandread P>!

Nem hiszek a titoktartásban, főleg nem a pénzen vásároltban. A titkok azért vannak, hogy megvárják a legalkalmatlanabb időpontot arra, hogy napvilágra kerüljenek.

dontforgettosmileandread P>!

A nyugalom , ami a helyből árad, letarol, és segít átgondolnom a helyzetemet.

dontforgettosmileandread P>!

A kabin olyan, mint egy koporsó. Annyi csak, hogy ez kétszemélyes.

dontforgettosmileandread P>!

– Filmekben lát az ember olyat, hogy egy hajó elsüllyed. De ez csak az Adria, nem egy katasztrófafilm-

dontforgettosmileandread P>!

Rám szakad a történet súlya, alig kapok levegőt.

maya75 >!

Furcsa, ahogy egy pillanat alatt jelentőségét veszítheti valami, ami addig kitöltötte az ember tudatát, ha váratlanul nagyobb lesz a tét.