Szkíta ​aranykincsek 0 csillagozás

Időszaki Kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban
Szkíta aranykincsek

A Magyar Nemzeti Múzeum az idei évben ismét egy különleges, a nagyközönség érdeklődésére számot tartó nomád népet: a szkítákat bemutató nagyszabású régészeti kiállítással várja látogatóit. A 20. század második felének számos új régészeti felfedezése gazdagította e nomád népre vonatkozó ismereteinket, így ma már az is egyértelmű, hogy a szkíták nemesfémművessége a nomád művészet csúcsa. A Magyar Nemzeti Múzeum tárlata e művészet remekeit mutatja be a magyar közönségnek, miközben különös hangsúlyt fektet a titokzatos ókori nép révén az Ázsiát és Európát összekötő kulturális és gazdasági kapcsolatra, hiszen a szkíta műveltség messze túllépte az egykori Szkítia határait. A kiállításon több mint 1000, Németország, Oroszország, Románia, Ukrajna múzeumaiból és a Magyar Nemzeti Múzeum saját gyűjteményéből származó műtárgyat, a szkíta művészet remekeit csodálhatják meg a látogatók.

Magyar Nemzeti Múzeum, Budapest, 2009

Barkóczi István (szerk.): A mi szecessziónk
Dági Marianna – Mráv Zsolt: A Seuso-kincs
Zsidi Paula: Mithras Aquincumban
Tóth G. Péter: Kastély Noir
Wilhelm Gábor: Sámántárgyak
Zombori István (szerk.): Újjászületett mesterművek
Ingrid Haslinger – Katrin Unterreiner: A császári lakosztályok / A Sisi Múzeum / Az Udvari Ezüsttár / Erzsébet királyné rezidenciája
Török Gyöngyi: Gótikus szárnyasoltárok a középkori Magyarországon
Rényi András (szerk.): A túlélő árnyéka