A ​reflektív gondolkodás fejlesztése 4 csillagozás

Szivák Judit: A reflektív gondolkodás fejlesztése Szivák Judit: A reflektív gondolkodás fejlesztése

A pedagóguspálya tanulásának és folyamatos önfejlesztésének egyik legfontosabb eszköze a reflektív gondolkodás és gyakorlat elsajátítása. A kipróbált eljárások a módszerek egy teljesen új generációjába tartoznak, melyek alkalmasak az elemző gondolkodás szintjének feltárására, valamint e képesség fejlesztésére egyaránt. A kutatás során adaptáltuk az eddig főként csak idegen nyelven publikált módszereket: a Fogalmi térképet, a Rendezett fát, a Hangosan gondolkodást, valamint a Reflektív naplózást.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Géniusz könyvek · Oktatás-módszertani kiskönyvtár Gondolat, ELTE BTK Neveléstudományi Intézet

Gondolat, Budapest, 2003

Morn>!
Szivák Judit: A reflektív gondolkodás fejlesztése

Újabb kötelező, ez meg csak a rövidsége miatt. Sajnos a pedagógia nem áll túl közel hozzám, még szoknom kell. Szkeptikus is vagyok, nem a könyvben leírt módszerek hatékonysága, működése miatt, hanem hogy ez mennyire megvalósítható mind a való életben, a munkahelyeken, iskolákban, tanárképzésben. Nehéz elszakadni a jelentől. Pedig biztosan hasznos lenne mindegyik módszer, az adott személy íze szerint kiválasztva, alkalmazva, csak nem látom a lehetőséget, hogy ezzel is foglalkozzanak a mai iskolák. Lehet csak én tévedek és be is vallom, hogy szinte semmilyen rálátásom nincs a jelenlegi oktatási intézményekre, csak töredék, másodkezű információk jutnak el hozzám diákoktól, szülőktől, meg pedagógusoktól.

Gondolat, Budapest, 2003