Titkok ​árnyékában (Szappanopera 2.) 73 csillagozás

Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Emlékszel ​még, hogyan lett Viru és Dé az Ész és szerelem című szappanopera szereplője? És arra, hogy ez mekkora felfordulást okozott a barátságukban?

A folytatásban betekinthetsz a kulisszák mögé: vajon milyen lehet, amikor az ország legnépszerűbb sorozatában szerepelsz? Például néhány nap alatt fel kell nőnöd, hogy betartsd azokat az írott és íratlan szabályokat, amelyeknek addig a létezéséről sem tudtál. Az is világos, hogy színészként nem életed szerelmével csókolózol először. De azért azon te is biztos meglepődnél, ha az a csók mégsem a kamerák előtt, hanem a színfalak mögött csattanna el… Ám hamarosan kiderül, hogy Virunak bőven nem ez a furcsa csók volt a legbonyolultabb helyzet az életében…

„Egy nagy szerelemnek vagyunk a tanúi, vagy csak egy olyan fiú érkezett kedvenc sorozatunkba, aki minden virágra rárepül? Az bizonyos, hogy mi, nézők, mindkét történet folytatását izgalommal várjuk, azét is, amelyet a forgatókönyvírók írnak, és azét is, amelyet az… (tovább)

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2018

Stern Virág (Viru) · Kozák Dávid (Dévid) · Kozák Dénes (Dé)

Tóth_Orsolya_3 P
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Még mindig nagyon tetszik. ;)
A szereplők egyre közelebb kerülnek hozzám. Viru eddig is kedvenc volt és most már Bence is az.
Ez a rész talán nem az újdonság erejével hatott rám, de számos vicces, romantikus és meglepő helyzet miatt egyszerűen alig tudtam letenni. Nagyon várom a következő részt. ;)

Csoszi
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Az értékelésemet, csakúgy mint az első résznél, a következő kérdéssel kezdem: Hol a folytatás?? :) Nem volt annyira lehengerlő, mint a Szerelemre castingolva, de nekem ez a könyv simán megér öt csillagot. Jó kis humoros ifjúsági regényt olvashattam. Még szerencse, hogy volt rá időm, és nem kellett félbehagyni. Viru, Dé és Bence hatalmas kedvencek, de a többi karaktert is megkedveltem. Dzsenit kicsit sajnáltam a végén spoiler Nem szeretnék telhetetlen lenni, de remélem, az írónő hamarosan megörvendeztet minket a harmadik résszel.

Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

„Akárhány rész is fog következni, remélem Szirmay Ágnes nem fog a Szappanopera sorozatával együtt lezárulni, legalábbis ami az írást illeti. Nagyon szeretem az eddig megjelent könyveit, mindegyik nagyon a szívemhez nőtt, remélem a későbbiekben sem fog csalódást okozni. Méltó folytatása lett a Szerelemre castingolva c. könyvnek ez a műve, hiszem, hogy a kövi is kedvenc lesz. Most kaptunk egy brutál lezárást, de kapni is fogunk egy brutál jó könyvet folytatásnak… érzem!♥” 5/5
Bővebben: https://lillszinbookland.blogspot.com/2018/04/szirmay-a…

GytAnett P
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Elég nehezen rázódtam bele, mert az előző kötetből annyi maradt meg, hogy nagyon tetszett, meg hogy totál szappanopera volt az egész. Elég lassan jöttek vissza az emlékek, a könyv elején el bírtam volna viselni egy kicsit bővebb visszatekintést. (Ami mondjuk azoknak zavaró lenne, akik egymás után olvassák a köteteket.)
Viru nekem most egy kicsit sok volt. Valahol magamra, illetve a tinédzser éveimre ismertem, de arra jutottam, hogy én is idegesítő lehettem néha. :D Igazi tini gondok, amikor egy helyzetbe belemagyarázunk valamit, majd eszünkbe sem jut, hogy esetleg lehet máshogy is.
Nem gondoltam volna az előző rész során, de beálltam a Bence fanok közé. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, mert olyan sok mindent nem tudtunk meg róla. Bár a többi szereplőről sem nagyon.
Kicsit zavaró volt a rengeteg karakter, előfordult, hogy el kellett gondolkodnom, most éppen kiről is van szó, de a végére már majdnem zokszó nélkül ment minden. :)
Dé egy idióta, de komolyan. spoiler
A szappanoperák világa elég durva, a megélhetésed egyáltalán nem garantált, és még szívatnak is ezerrel a magánéletedben. Nem lenne az a pénz, amiért én ezt csinálnám. Még a hírnévre sem vágyom.
Tetszik, hogy két szálon fut a történet, hogy megismerjük a szappanopera Barátok közt jeleneteit is, sajnáltam, hogy nem kaptunk belőle többet, mert néha jobban érdekelt. :D
A vége meg is lepett, meg nem is. Várható volt, hogy nem spoiler
Várom a következő részt. :)

Deziréé
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Végre folytathattam ezt a remek sorozatot, alig vártam.
Néhol kicsit gyengébbnek éreztem az első részhez képest, de ez a könyv is sikert aratott nálam, ettől függetlenül.
Imádok mindig betekintést nyerni a kulisszák mögé, hogy milyen a sorozat forgatás.
Nem is gondoltam volna, hogy ennyi minden vár rám ebben a részben is.
A végén azért erre nem számítottam, teljesen más befejezést vártam erre kaptam ezt, aminek hatására már megint csak szenvedek, mert annyira akarom a folytatást.

gab001 P
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Pontosan onnan folytatódik a történet, ahol az első részben félbe maradt. Számomra minden másban is hozta az első rész színvonalát. Valahogy ritkán érzek ilyet, de mintha ugyanazt a könyvet olvastam volna tovább. Megismerhetjük Bencét sokkal közelebbről, s egyáltalán nem okoz csalódást. Dé viszont semmivel sem lett vonzóbb számomra, nehéz róla elhinni, hogy valóban szerelmes bárkibe is. Legjobban mégis Virut kedveltem, amin kicsit csodálkozom is, hiszen a legbelsőbb gondolatait is megismerhetjük, s azok sokszor nem is annyira vonzóak. Ugyanakkor annyira találóan visszaadja azt a bizonytalan érzést, ami a kamaszkor egyik legjellemzőbb tulajdonsága. A cím nagyon találó, hiszen rengeteg titok veszi körül a szereplőket, kisebbek-nagyobbak egyaránt. Kiderül, hogy a színészek világa milyen törékeny. A vége ezúttal is meglepő, kíváncsian várom a folytatást. Bármeddig tudnám olvasni.

molybarby
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Az első részhez képest gyengébbnek éreztem. Jó volt újra a fiatalokról olvasni, folytatódott az igazi szappanopera. Viru nekem kicsit furán viselkedett. spoiler Felesleges köröket futottak a szereplők, Viru meg direkt lökött tanácsokat adott Dének. Egyedül Bence maradt meg olyannak amilyennek megszerettem, hanem még jobb lett :) A folytatásra azért kíváncsi vagyok, érdekes volt a befejezés, bár azért gyanakodtam, hogy valami ilyesmit találnak ki. :)

dtk8 P
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

A történet Virágról szól, aki egy szappanoperában szerepel, miközben elítéli ennek a világnak a felszínességét. Nem ez az egyetlen ellentmondás a könyvben.
Már eleve a cím azt sugallja, micsoda sötét titkok jönnek elő, amiknek az árnyékában folyik a cselekmény – hát erről szó sincs. Megy az izgulás ezen meg azon, de nincs tétje a dolognak (kit írnak ki, ki fekszik az ágyban, ki miért szakított kivel – kit érdekel?). Aztán a főszereplő hozza az ifjúsági regények lányfőhősének szokásos karakterét: magában bizonytalan, de talpraesett, ügyes, okos, szép.
Van nekem ez a csúnya sztereotípiám az ifjúsági regényekről, hogy önképzavaros tinik sirámairól szólnak. Ez a könyv ezt nem cáfolta meg.

rafaelo0824
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Második kötetnek lenni ritkán egyszerű, ennél is éreztem, hogy kicsit megkopott a varázs az első könyv óta. Az eleje még nagyon tetszett, de aztán kicsit lapos lett, és a vége sem tudott igazán izgalomba hozni, pedig kemény függővégnek szánhatta az írónő. Kicsit hiányzott a sok jelenet a sorozatból, mintha az elsőben több lett volna, ráadásul ez a tömény tini romantika is kicsit sok nekem. Ettől függetlenül nagyon olvastatta magát és nagyon hamar elolvastam. Kíváncsi vagyok a következő kötetre, remélem nem kell rá sokat várni.

Oláh_Zita P
Szirmay Ágnes: Titkok árnyékában

Könnyed és számomra mégis tartalmas olvasmány. A sorozatok világába, annak is inkább a kulisszatitkaiba nyerhetünk bepillantást, pörgős, könnyed stílusban. Mégis vannak olyan kihallások a könyvben az emberi kapcsolatokról, amit érdemes észrevenni, elgondolkodni rajta, és továbbmegyek néhányat megfontolni. Virágék kalandjai mindennaposak, nem történik semmi érdekes, ha úgy vesszük, csupán zajlik az élet. Aki szereti a sorozatokat és a könnyed kikapcsolódást nyújtó ifjúsági regényeket, azoknak jó szívvel ajánlom az írónő könyvét! Én pedig várom a folytatást! :)

Lillsz

(…) az okosság és a seggfejség nem két egymást kizáró tulajdonság.

Kapcsolódó szócikkek: Kozák Dávid (Dévid) · Stern Virág (Viru)
Lillsz

Mert annyit már megtanultam a fiúkról, hogy arra hiába várok, hogy maguktól észrevegyék és kielemezzék a dolgokat. Az is csoda, ha azt felfogják, hogy ők maguk mit éreznek, nemhogy azt is kitalálják, hogy én mit érzek és gondolok.

Lillsz

Ha egy lány fel akar hívni egy fiút, az igenis legyen bekapcsolva!

Lillsz

(…) nem az a fajta lány vagyok, aki a fiúkat szerelemre gerjeszti, hanem az a fajta, aki szórakoztatja és meghallgatja őket, anyáskodik fölöttük, és segít nekik, ha bajban vannak.

Kapcsolódó szócikkek: Stern Virág (Viru)
Lillsz

Hogy lehet bunkón viselkedni úgy, hogy nem bántod meg a másikat?

Lillsz

(…) ez úgy van, hogy az egyik pillanatban még azt hiszed valakiről, hogy ő az igazi, aztán egy másikban rájössz, hogy nem.

Lillsz

– Vegyél már kicsit komolyan! Mi az a lekoptató szöveg, amitől egy lány nem omlik össze, hanem szépen elfogadja, és továbbmegy?
– Olyan nincs (…)

Kapcsolódó szócikkek: Kozák Dénes (Dé) · Stern Virág (Viru)
magas_regina

Évek óta élek egy reménytelen szerelem rosszabbik oldalán(…)

Kerkó_Viki

– Nem fogod sokáig bírni, hogy ne dicsekedj el velem – vigyorgott rám, én meg a fejéhez vágtam a párnát.
– Soha, senkinek nem fogom elmondani! – kiabáltam, persze suttogva, a sértődöttség és a szerelem közötti keskeny mezsgyén egyensúlyozva.