Boldogasszony ​nevében 3 csillagozás

Ősi magyar női titkok
Színia: Boldogasszony nevében

Ebben a könyvben ősi, magyar, női dolgokról írok. Maradi módon, és még véletlenül sem „trendin”.
Nem írok szinglikről, nem írok leszbikusokról, nem írok karrierről és önmegvalósításról, sőt arról sem írok, melyik az a 10 legeredményesebb hálószobai női praktika, amellyel 100%-os biztonsággal elcsavarhatjuk minden férfi fejét.
Nem írok arról, hány százalékát simítja ki ráncainknak a fogorvosok ajánlásával reklámozott nyelvvakarós fogkefe. Nem írok arról, hogyan kaphatunk szárnyakat a szárnyas betéttől.
(Vagy lehet, hogy már keverem a dolgokat?!)
Szóval, ebben a könyvben ősi magyar női dolgokról írok. Nem csajoknak, hanem leendő és létező kis-és nagyasszonyoknak… És nem pasikról, hanem bizony létező és leendő urakról.
Mert EZT tényleg megérdemeljük.

Masszi / Püski, Budapest, 2009

Színia: Boldogasszony nevében Ősi magyar női titkok

Olyan jól indult. Annyira tetszett, hogy megismerhetek valamit az ősi népi tudásból, élveztem a szóetimológiát – az hogy mi mennyire volt elfogadható számomra, más kérdés. Nem mindennel értettem egyet, néhol már egyenesen elrugaszkodottnak éreztem a szófejtéseit, nézeteit, véleményét, de élvezetes olvasmány volt. Aztán a természettudományos részletekben kezdtem elveszni. Jobban érdekelt volna, ha végig azon a vonalon halad, ahogy indult a könyv. Jobban érdekelt volna a mit a mit ne-nél. Aztán egyre többet ismételt is, bennem pedig fokozatosan csökkent az érdeklődés.

Virágszépe>!

Színia: Boldogasszony nevében Ősi magyar női titkok

Érdekes, szubjektív összegzés ez a könyv szokásokról, kifejezésekről, titkokról. Miközben olvastam, arra gondoltam, hogy ma már szinte semmit sem hiszünk el, még a bizonyítottat sem. Pedig fontos, hogy ne hagyjuk elfeledni az öregek tudását, hagyományait, szokásait. Ma is értsük meg ezeket a jeleket, jelképeket, üzeneteket, nem szabad, hogy elvesszenek.

lauranne>!

A bába az ősmagyarok papnője volt, aki a születéstől a halálig kísérte az emberéletet.
A bába készítette el a szülő asszonynak a „Boldogasszony ágyát”, ami egy körben elfüggönyözött mennyezetes ágy volt, és az anya illetve az újszülött spirituális védelmére készült. A bába vezette le a szülést, a bába fürösztötte meg először a gyermeket, majd letette a földre, hogy a frissen érkezett lelket bemutassa a Földanyának. (Ezzel „leföldelte” a testet, a születéskor keletkezett feszültségeket levezette.)
A bába végezte az ilyenkor szokásos védelmi mágikus szertartásokat, jósolt a gyermek jövőjére vonatkozóan, és a névadásban is fontos szerepe volt. Megnézte, hogy valamelyik ős született-e vissza a családba, és ha igen, az újszülöttnek az ős nevét adta.

Jókai Anna: A születő üdvözlésére

„Megmosdatunk, megmérünk.
Azt hisszük, pontosan tudjuk súlyodat.
S titok, kit szeretünk benned.
Ott: Isten veled Itt: Isten hozott

Halott-búcsúztató

Megmosdatunk, felmérünk.
Azt hisszük, pontosan tudjuk a veszteséget.
S titok, kit szerettél bennünk.
Itt: Isten veled Ott: Isten hozott”

lauranne>!

A profi „párkeresés” tehát úgy működik, hogy az ember normálisan éli az életét, és várja, hogy az a bizonyos karmikus párja egyszer csak betoppan.

Virágszépe>!

Nem kétséges, hogy a szeretettel nevelt növények sokkal finomabbak, mint a tömegtermelésből kikerült társaik.

95. oldal (Püski-Masszi, 2009)