Vándortáska 1 csillagozás

Szini Gyula: Vándortáska Szini Gyula: Vándortáska Szini Gyula: Vándortáska

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Modern könyvtár

Athenaeum, Budapest, 1912
60 oldal
Politzer Zsigmond és fia, Budapest, 1910
60 oldal · puhatáblás

Szini Gyula: Vándortáska

Hát ez elég jó volt, habár rövid. Azért rövidségében is simán veri ezt. Ugyanúgy kiemeli az irodalommal kapcsolatos emlékhelyeket is, csak tisztességesen és érdekesen –habár úgymond régiesen- van megírva és nem téved annyit. Igaz, hogy múlt század eleji, de vannak városok (Róma), ahol még a 120 éves kávéházak és az emléktáblák is a helyükön vannak, ezt leellenőriztem, úgyhogy az olasz részt hasznos is lett volna utazás előtt elolvasni tavaly, akkor tudtam volna, hogy ott is van csontkápolna, nem csak Milánóban az, ami mindig zárva van* most mehetek vissza. Hangulatában, valamint földrajzilag pedig jó folytatása Szerb Antal észak-olasz Harmadik tornyának, de kevésbé lett híres.

*http://moly.hu/karcok/168062

Gregöria_Hill

Az angol fekete kávé olyan, mintha elébb szardiniás dobozban lett volna.

Londoni napok - Hangolás

Gregöria_Hill

Az angolokat nem lehet egyszerre megszeretni, de a házaikat rögtön.

Londoni napok - Hangolás

Gregöria_Hill

Most veszem észre, hogy az olvasót becsaltam egy útleírásba.

Nagy, hallgatag városban

Gregöria_Hill

A csípős szél mindig jobb arcpirosító, mint bármi.

A Hyde-parkban

Kapcsolódó szócikkek: szél
Gregöria_Hill

És amint a City szédületes forgalmát magam előtt látom, önkénytelenűl eszembe jut egy nagy magyar álmodozó, aki itt járt és mindazt, amit látott, haza szerette volna vinni, meghonosítani a hazájában. Az a különös lángelméjű Széchenyi mennyi tapasztalás- és tudáskincset vitt el innen a Duna-Tisza közé. Mennyi itt maradt még! Mennyi okulni, tanulni való volna még itten! És különösen szükségünk volna arra az aranysáskára, amely a City gazdagsága fölött oly jelképesen, oly beszédesen forog.

Az aranysáska