Szindbád, ​a tengerész és más mesék 12 csillagozás

Szindbád, a tengerész és más mesék

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világ legszebb meséi Juventus

Juventus, Budapest, 1992
46 oldal · ISBN: 9637791094 · Fordította: Ballér Piroska · Illusztrálta: Piero Cattaneo

murmur>!
Szindbád, a tengerész és más mesék

Ebből a mesekönyvsorozatból tanultam anno olvasni, most anya elhozta a kisfiamnak. Komoly nosztalgiahullám. Még mindig gyönyörűek ( sok órát eltöltöttem az illusztrációk böngészésével), ha lehet ilyet mondani akkor ajánlom mindenkinek a beszerzésüket, ahol kisgyerek is van a családban, kiálták az idő próbáját. ( mellékesen említeném, hogy még mindig egy darabban vannak, pedig nem kis strapának lettek kitéve, tényleg minden szempontból minőségi darabok)

Lahara IP>!
Szindbád, a tengerész és más mesék

Ez is rendben volt, bár a Szindbád kissé hosszadalmas, gyerekként magamnak biztos nem olvastam volna végig. De felolvasva jó lehet.

Lilla_Miko>!
Szindbád, a tengerész és más mesék

Szindbádot mindig is ismertem sorozatokból, rajzfilmből, de az igazi történetét csak itt olvastam. Meglepően hosszú volt, de nagyon érdekes, mennyi minden történt vele élete folyamán, és hiába élt át megannyi veszedelmet, ő újra és újra nekivágott a tengernek. A többi mesét nem ismertem. A jégkirálynő a végén volt a legrövidebb, és a legszomorúbb történet is. A többi kellemes kis kikapcsolódás. Bár jót nevettem az Omaros mesében a két dzsinn nevén: Abu és Dabi. XDDD

nicky_666>!
Szindbád, a tengerész és más mesék

A gyerekkorom egyik kedvenc könyve. Amit a kopottsága is mutat :D Annak idején édesanyám olvasott fel belőle, most kézbe véve jó érzéseket/emlékeket ébreszt.