Kutyák ​2. 26 csillagozás

Szinák János: Kutyák 2.

Népes család a kutyáké; egyes kinológiai szakkönyvek 360, újabb források már közel 800 fajtát emlegetnek. Ez a szinte fantasztikus szín-, forma- és méretgazdagság az elmúlt száz esztendőben alakult ki. A kutya, amilyennek ma ismerjük, az ember „teremtménye” – fantáziájának, kísérletező- és alkotókedvének eredménye.
Volt tehát miből válogatni, amikor a Kutyák 2 összeállítására sor került. Főként az a törekvés vezetett bennünket, hogy hazai tájakon csak nagy ritkán vagy egyáltalán nem látható kutyákat mutassunk be. Olyan ebeket, amelyek talán nem olyan népszerűek és ismertek, mint divatosabb társaik, de legalább annyira kedvesek, ragaszkodók, értelmesek, hűségesek. A leggyakrabban előforduló fajták ismertetésétől eltekintünk, már csak azért is, mert megtalálhatók a Búvár Zsebkönyvek több kiadást megért, Kutyák című kötetében.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

>!
Móra, Budapest, 1989
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631163954 · Illusztrálta: Veres László

Enciklopédia 8


Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 3


Kiemelt értékelések

Paulina_Sándorné P>!
Szinák János: Kutyák 2.

Imádom a kutyákat. Mondjuk főleg a nagyobb testű kutyák voltak a könyvben, de azért volt egy pár kisebb testű is. Ők jobban a szívem csücskei. :-) Fantasztikusak a kutyák, a mostanában történtek fényében pedig még inkább spoiler.

A_S1M0N P>!
Szinák János: Kutyák 2.

Voltak benne érdekes dolgok, főleg a különböző fajok keresztezésével kialakított újabb fajok története, de anno gyerekként már olvastam ezt a könyvet is, így igazán nagy újdonsággal nem szolgált.


Népszerű idézetek

MissWenut>!

Boston terrier. Mivel a fajta kialakítói harcias ebet szerettek volna létrehozni, az angol bulldogot a bullterrierrel keresztezték. Tervük azonban nem sikerült, a boston terrier – minden próbálkozás ellenére – békés, játékos, vidám természetű eb lett!

34. oldal (1989)

Kapcsolódó szócikkek: Boston terrier · bullterrier
MissWenut>!

Tibeti masztiff. Arisztotelész írja erről a hatalmas kutyáról: „Az emberek azt tartják, hogy a kutya és a tigris kereszteződése”. Valóban, a tibeti masztiff harciassága, vakmerősége és testméretei érthetővé teszik az ókori bölcs megállapításait. A kinológiai szakkönyvek úgy emlegetik ezt a jól megtermett ebet, mint valamennyi hegyikutya ősét.

4. oldal (1989)

Kapcsolódó szócikkek: Arisztotelész · kutya · masztiff
MissWenut>!

Akita. a japánok kedvelt őrző-védő kutyája. Valamikor régen, még az ókorban nagyvadakra vadásztak vele, később a kutyaviadalok egyik hírneves főszereplője volt. Amikor pedig betiltották ezeket a nem éppen vértelen küzdelmeket, az akita „más foglalkozás után nézett”: sportkutya és kedvenc lett belőle.

12. oldal (1989)

Kapcsolódó szócikkek: akita · kutya
MissWenut>!

Basenji. Hasonlít az őskutyára. Arról nevezetes, hogy nem tud ugatni. Ha nagyon felmérgesítik, akkor morgás- vagy vinnyogásszerű hangot ad. A múlt század végén, a Kongó vidéki bantu törzseknél fedezték fel. Eredetileg senzinek, később kongói terriernek hívták, s csak 1939-ben kapta a basenji nevet.

28. oldal (1989)

Kapcsolódó szócikkek: 1939 · basenji · kutya

Hasonló könyvek címkék alapján

Wendy Boorer: Kutyák
Miklósi Ádám: A kutya
Annamarie Kolbe – Anneliese Braun: Északi kutyafajták
Bakondi Csaba – Ferencz Csaba: A dobermannvilág képekben
Andreas Nickl: Kutyáink tanítása és nevelése
Eva-Maria Krämer: Elektra Kutyakalauz
Mirtse Áron: Kutyatár
Keith Davis – Caroline Davis: Kutyanevelés hétvégén
Cesar Millan: Rövid útmutató a boldog kutyához
Rupert Sheldrake: Honnan tudják a kutyák, mikor jön haza a gazdi?