Kitolás ​2. 19 csillagozás

Szily László: Kitolás 2.

Késésben van, és takonyfoltos a ruhája, mi az? Hát persze, hogy egy fiatal apa. Ha késésben vagy, és takonyfoltos a ruhád, ez a könyv eszerint neked szól. Vagy ha ilyesmire készülsz. Vagy ha meg akarod indokolni, hogy miért nem akarsz gyereket.

Konkrét Könyvek, Budapest, 2007

klaratakacs +SP
Szily László: Kitolás 2.

Gyerekvállalás előtt, gyerekvállalás után, kötelező olvasmány! Akinek még csak tervezi, annak az előző kötet után. Hiánypótló, hiperrealista könyv, gyakorlati útmutatókkal. Könnyesre röhögtem magam, miközben bólogattam, hogy igen, megfogta a lényeget!

MirkoMama
Szily László: Kitolás 2.

Kitolás 1-2. Tökéletes ajándék egy friss apukának – akinek van humora!

Yvycsajszi
Szily László: Kitolás 2.

Az első rész sokkal-sokkal jobb, de ez is szenzációsan jó volt!

Anita_Juhász
Szily László: Kitolás 2.

Az első részt nem olvastam, ez tetszett. Bár néhol a stílussal voltak problémáim, azért vicces volt.

H2SO4
Szily László: Kitolás 2.

Ez a könyv nyomába sem ér az első résznek. Nagyon nem tetszett.

AnitaZoé P
Szily László: Kitolás 2.

Bár én nem vagyok-és nem is leszek apuka, de élvezet volt olvasni ebből a szemszögből a gyermeknevelés fontos kérdéseit. :) Humoros, és hasznos is egyben :)

Quiconque

Vödröt mindig vigyél, a nélkül nem tudnak sarat csinálni, úgy meg 27 százalékkal kevesebb értelme van az egésznek.

62. oldal - Homokozás

Quiconque

A realista ember örül annak is, ha a mindennapokban képes aránylag ügyesen ellavírozni anélkül, hogy a kis átkozottak a szükségesnél gyakrabban öntenék nyakon a babakenőcsből, vízből és a hitelkártyáidból kevert kedvenc koktéljukkal.

Quiconque

[…] gondolkodj el, mit is vársz a gyerekneveléstől. A leggyakoribb válaszok olyasmik szoktak lenni, hogy
1.) harmonikus, boldog ember váljon belőle;
2.) hasonlítson hozzám;
3.) effektíve ne pusztítsa azért el a lakás berendezését, mert akkor nem lesz hol laknunk.
Rögtön feltűnik, hogy az egyes és a kettes pont között mintha ellentmondás feszülne, a hármas viszont minden szellemi, érzelmi és testi energiád bevetésével esetleg teljesíthető. A realista apa ennek megfelelően örül, ha kétharmados hatásfokkal sikerül abszolválnia a hármas pontot […]

Quiconque

Hamar rá fogsz jönni, hogy a gyereknevelés kizárólag arról szól, ki tudja rákényszeríteni az akaratát a másikra. A további, jelentéktelen része a kellemes építőzés, állatvakarás és sárlevesfőzés.

Quiconque

Nagycsoportos korára kész kiscsaj-kiscsávó, 8-12 maradandó sebhellyel, összetett szociális hálóval, hobbikkal és minden egyébbel.

Quiconque

Az embert az elején pár hónap alatt annyira kifingatja a gyerek, hogy egy gyerekmentes hét fantasztikusabb álomkép annál is, hogy a Barcelona és a Roma játékosmegfigyelője összeverekszik a nappalidban.

Quiconque

Ha már így alakult, az apaság jó része, hogy nem kell szégyenkezned, ha köpőcsövezni támad kedved.

Quiconque

A klasszikus nagy kiborulás, ami még a te köreidet is megzavarhatja, már úgyis lezajlott a gyerek kilenc hónapos kora táján, amikor a kezdeti, irracionális alapokon nyugvó lendület éppen elszelel a nőkből, egy időben annak felismerésével, hogy ez nem egy átmeneti rémálom, hanem a régi életetek helyetti meglepő realitás a következő 40-70 évre.

Quiconque

A két alaptörvény a „szembe homokot szembe homokért”, illetve az „add ide a lapátodat!” […] Természetesen soha ne adj igazat egyik gyereknek sem, hanem mutass nekik gyorsan egy bodobácsot.

52. oldal - Játszótéren

Quiconque

Elképesztő a nők ellenállása a kutyával szemben. Próbaképpen mondd azt bűnbánó arccal a csajodnak, hogy meglepetésből vettél egy angol vérebet a gyereknek, mindjárt hozzák kocsival a focis haverjaid. Durvábban fog reagálni, mintha ráküldted volna a fogyasztóvédelmiseket a kineziológusára.